fbpx

Kaip įsirengti gerai veikiančią laistymo sistemą? Praktiški patarimai

Dalintis:

Laistymo sistema yra be galo naudinga ir praktiška investicija. Tuomet, kai norisi gražios, išpuoselėtos vejos, tačiau sunku rasti laiko arba fiziškai neįmanoma aptarnauti visą teritoriją, būtina įsirengti tinkamai veikiančią laistymo sistemą. Tačiau kad pasirinkti sprendimai nekeltų nusivylimo, reikia viską atlikti tiksliai ir teisingai. Tinkamai veikiančios laistymo sistemos įrengimas nėra pati paprasčiausia užduotis. Todėl mes paruošėme jums kelis praktiškus patarimus, kaip taisyklingai įsirengti laistymo sistemą.

Viskas prasideda nuo projekto

Laistymo sistema yra projektuojama. Jos įrengimas remiasi į sklypo matmenis, jame esančių augalų kiekį, aukščio bei reljefo skirtumus, apželdinimo sprendimus, vandens šaltinio ir sistemos parametrus bei kitus svarbius faktorius.

Laistymo sistemą projektuoja specialistai. Atlikę aplinkos analizę ir įvertinę esamas sąlygas, jie gali parengti preliminarų techninį projektą ir gavę jūsų pritarimą imasi projektavimo darbų. Tiesa, tam veja ar teritorija jau turi būti apželdinta. Jeigu taip nėra, prieš tai viskas turės būti apželdinta.

Projektas paprastai parengiamas per kelias savaites, jeigu ne dar greičiau. Kartu su projekto dokumentais pirkėjai gaus ir apytikrę ar net galutinę projekto sąmatą. Preliminarius kaštus galima sužinoti dar prieš projektavimą, tačiau viskas tiksliau susidėlioja tik po konkrečių planų parengimo.

Kokią laistymo sistemą geriausia rinktis, galbūt geriau viską daryti rankiniu būdu?

Apie viską paeiliui. Rinkoje yra daugybė skirtingų laistymo sistemų. Visos jos tarpusavyje yra truputėlį panašios, tačiau tuo pat metu ir gerokai skiriasi. Paprastai galima skirti automatines arba išmaniąsias sistemas nuo mechaninių, tačiau turime ir daugiau, mažesnių porūšių. Dažniausiai laistymo sistemos pavadinamos pagal purkštuvų tipus, bet kaip minėjome, didžiausias skirtumas – automatinis arba rankinis laistymas.

Automatiniai sprendimai yra brangesni ir juos sunkiau įrengti, nes reikia atvesti ne tik vandentiekį, tačiau ir elektros laidus. Iš kitos pusės mechaniniai sprendimai, tokie kaip paprasčiausia sodo žarna – pigesni, tačiau niekada neužtikrins tokio laistymo tolygumo, kaip automatinis laistytuvas.  Jos vandenį taip pat naudos ekonomiškiau.

Užsukę čia – https://www.varle.lt/laistymo-priemones galėsite rasti įvairiausias laistymo sistemų priemones ir įvertinti (bent jau preliminariai) savo finansines galimybes geriau atitinkantį sprendimą.

Kokią įtaką pasirinkimui turi vandens šaltinis?

Vandens šaltinis svarbus renkantis laistymo sistemą. Jeigu vanduo imamas iš vandentiekio – viskas puiku ir nereikia sukti galvos. Tačiau užmiestyje ar kur nors sodų bendrijoje gali to centrinio vandentiekio įvado ir nebūti. Tokiu atveju gręžiami šuliniai, vedami vamzdžiai nuo šaltinio, kūdros, ežero ar upės. Tiesa, jeigu sistema galinga ir reikia laistyti didelį plotą arba vandenį kelti į didelį aukštį, turite įsigyti galingą hidroforą, kuris pajėgtų atlaikyti tokį spaudimą. Turėkite omenyje, kad sodo laistymui skirti hidroforai paprastai tinka pumpuoti tik labai švariam vandeniui. Jeigu vanduo turi priemaišų arba nėra pats tinkamiausias, vertėtų pasidairyti hidroforo ne gėlam vandeniui arba su smulkintuvu, kitomis technologijomis, kurios leidžia efektyviai pakelti vandenį į didesnį aukštį ir neužkemša kanalų.

Hidroforus apžiūrėti ir nebrangiai įsigyti internetu galite čia.

Užs. Nr. 154

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą