Kaip įsirengti vandens gręžinį?

Dalintis:

Laikai, kai močiutė išeidavo į sodą pasisemti vandens su kibiru, seniai praėjo, bet šulinių mada grįžta. Tiesa, iš betoninių žiedų sumūrytų šulinių atsisakoma, o rankų darbą keičia profesionalūs siurbliai. Pagrindinis veiksnys, lemiantis, kokį siurblį pasirinkti, yra geriamojo vandens gylis žemėje. Vadinasi, jei standartą atitinkantys vandens ištekliai randami iki 8 metrų po žeme, galime naudoti paviršinį siurblį, tačiau jei vanduo yra giliau, jau tenka naudoti panardinamą siurblį.

Todėl nenuostabu, kad užmiestyje esančių privačių namų savininkams, taip pat vasarnamių savininkams ir kaimo vietovių gyventojams dažnai tenka savarankiškai spręsti apsirūpinimą reikiamu vandens kiekiu, kuris reikalingas tiek buitinėms reikmėms, tiek laistyti žaliąsias erdves savo asmeniniame sklype. Vandens tiekimo šaltiniu tokiais atvejais gali būti šulinys arba vandens gręžinys, o povandeninis siurblys naudojamas kaip įrenginys, kuris užtikrins ne tik vandens išsiurbimą iš tokio šaltinio, bet ir jo transportavimą vamzdynų sistema.

Siurblio pasirinkimas turėtų būti pagrįstas šiais parametrais:

  • Šulinio gylis. Atsižvelgiant į šulinio gylį, taip pat į korpuso atstumą nuo skysčio šaltinio, pasirenkamas siurblio tipas, taip pat jo galia.
  • Vandens lygis. Gali būti statinis arba dinamiškas. Statinis – vandens lygis, kuris yra pastovus šulinyje ar gręžinyje tuo metu, kai nėra vandens siurbimo. Dinaminis – atitinka atstumą nuo vandens paviršiaus iki žemės aktyvaus siurblio veikimo metu.

Kaip veikia giluminiai vandens siurbliai?

Siurblio korpuse naudojamas sandarus variklis, kuris galingai pumpuoja vandenį į paviršių. Panardinamieji siurbliai yra vertikaliai panardinami į vandenį ir varomi varikliu ir galinga išcentrine jėga, stipria srove stumia vandenį į paviršių.

Pagrindiniai parametrai, lemiantys siurblio pasirinkimą tiekti vandenį į namų vandens sistemą, yra siurblio veikimo charakteristikos, lemiančios ryšį tarp vandens siurbimo galios ir aukščio. Abi šios vertės yra glaudžiai susijusios viena su kita ir pagal tokią diagramą tikrinamas siurblio veikimo taškas – ar jis leidžia pasiekti numatytą efektyvumą esant reikiamam slėgiui. Renkantis siurblį reikia vadovautis ir gamintojų nurodytais maksimaliais darbo parametrais.

Norint, kad panardinamasis siurblys ilgai tarnautų buityje, būtina jį teisingai sumontuoti ir naudoti pagal reikalavimus. Be to, laiku atliekami patikrinimai padės išvengti įrangos gedimų.

Užs. Nr. 219

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.