Kaip išsirinkti stilingą, patogią ir prie interjero tobulai derančią sofą?

Dalintis:

Nepriklausomai nuo to, ar rengiatės atnaujinti jau pabodusį šeimos būsto interjerą, ar dar tik įsikuriate naujuose namuose, atėjus laikui rinktis baldus gali kilti nemažai klausimų. Sofa, be abejo, yra kone daugiausia diskusijų sukeliantis baldas, mat būtent ant jos praleidžiame tikrai nemažą dalį savo laisvalaikio, čia sodiname svečius, dažnai naudojame ją net kaip miegamąjį baldą. Tiesa, sofa beveik visada yra ir centrinis, pats svarbiausias svetainės baldas, todėl žvalgantis tarp įvairių formų ir skirtingų gobelenų bei kitų medžiagų, visų pirmiausia derėtų atsižvelgti į esamą ar būsimą interjerą bei jūsų pačių norus.

Kokia spalva labiausiai tiktų prie jūsų interjero?

Susiruošę naujos sofos paieškoms pirmiausia turėtumėte skirti pakankamai laiko spalvai. Naujakuriai bei namus atnaujinantys žmonės neretai bijo eksperimentuoti, todėl pirmenybę teikia neutralioms spalvoms. Vis dėlto, vengti ryškesnių tonų tikrai neverta, nes tokia sofa gali tapti žaviu ir nuotaiką pakeliančiu svetainės akcentu. Toks pasirinkimas ypač tinka naujai įrengiamam interjerui – juk sofos spalva dažnai padiktuoja ir kitų baldų bei detalių pasirinkimą.

Kiek didesniu iššūkiu sofos pasirinkimas gali tapti tuomet, kai norite atsinaujinti pabodusį interjerą. Jeigu jūsų kambarys yra tamsus, nesirinkite pernelyg tamsios sofos: sofa susilies su aplinka ir išnyks bendrame interjere. Jeigu vis dėlto nusprendėte rinktis tamsesnę sofą dėl to, kad ši mažiau teptųsi, pabandykite prie jos įsigyti madingą pastelinės spalvos kilimą arba šviesų kavos staliuką. Prieš perkant tamsią sofą rekomenduojama kambaryje užtiesti tamsios spalvos audinį. Taip patikrinsite, ar toks sprendimas atrodys harmoningai.

Žinoma, kone populiariausias ir labiausiai pasiteisinantis sprendimas – sofos derinimas prie kambario sienų. Artimų atspalvių baldas išpildo interjerą ir tampa vientisos dermės dalimi. Pasirinkę tokį derinimo variantą tikrai neprašausite pro šalį, o spalvų tęstinumas veiks raminančiai ar atpalaiduojamai, priklausomai nuo to, kokius tonus pasirinksite.

Kokią sofą rinktis mažai svetainei?

Jeigu jūsų svetainė nėra ypatingai didelė, reikėtų svarstyti apie sofą, kurios atlošas yra žemesnis. Taip pat galite pasižvalgyti sofos su mažesniais porankiais. Šitoks baldas vizualiai padidins jūsų poilsio kambario erdvę. Savo ruožtu mažuose butuose rekomenduojama įsigyti sofą su talpia daiktadėže, kurioje galėsite laikyti rečiau naudojamus daiktus bei patalynę, skirtą svečiams.

Tinkamiausios spalvos mažoms svetainėms yra neutralios. Neutraliomis spalvomis yra laikomi įvairūs pilkos spalvos atspalviai, smėlinė, rusva, kreminė. Norėdami kambariui suteikti daugiau išraiškingumo, galite tam panaudoti ryškių spalvų pagalvėles, užklotus ar kitus svetainės aksesuarus.

Kokios medžiagos sofą rinktis?

Renkantis sofą gali kilti klausimas, kokią medžiagą rinktis: gobeleną ar odą?

Odinės sofos ne tik atrodo prabangiai, bet ir jų priežiūra yra kur kas paprastesnė. Ant jų taip pat nesiveisia dulkių erkutės, todėl toks variantas puikiai tiks net alergijų turintiems žmonėms. Visgi, tai nėra geriausias sprendimas, jeigu namie laikote naminius gyvūnus ar turite vaikų, mat oda linkusi greitai nusidėvėti.

Medžiaginės sofos, savo ruožtu, paprastai yra patogesnės, švelnesnės odai. Be to, jos vasarą neįkaista, o žiemą nesušąla. Dažnais atvejais medžiaginės sofos audinį galite pasirinkti patys. Prekiautojai dažnai siūlo nemažą spalvų pasirinkimą, o tai suteikia gerokai daugiau laisvės planuojant savo namų interjerą. Audiniu apvilktos sofos mažiau dėvisi, tad yra idealus variantas turintiems vaikų ar naminių gyvūnų. Be to, nusibodus spalvai audinį dažnais atvejais galima pervilkti, todėl interjero atnaujinimas tampa gerokai paprastesnis.

Sofos pasirinkimas priklauso ir nuo jūsų gyvenimo stiliaus

Prieš perkant sofą reiktų apsvarstyti ir praktiškus pirkinio aspektus. Galbūt jūs dažnai sulaukiate svečių? Tokiu atveju tikrai pasiteisintų išlankstoma sofa-lova su patvariais mechanizmais. Mėgstantys užkandžiauti prie televizoriaus turėtų atkreipti dėmesį į sofas su mediniais porankiais. Taip pat gudrus pasirinkimas yra sofos su medinėmis kojelėmis – dėl jų nereikia baldo perstumdyti kaskart, kai tvarkotės.

Nepamirškite, kad prieš pirkdami sofą visada galite pasitarti su patyrusiais šios srities žinovais, kurie mielai pakonsultuos visais iškilusiais klausimais, o patogų ir stilingą baldą išsirinksite čia.

Užs. Nr. 3

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą