fbpx

Kaip išsirinkti tinkamas padangas motociklui?

Dalintis:

Tinkamai parinktos padangos yra vienas iš svarbiausių elementų, užtikrinančių saugų ir patogų važiavimą motociklu. Sužinokite, į ką atkreipti dėmesį perkant naujas padangas.

Padangų pasirinkimas pirmiausia turėtų priklausyti nuo pritaikymo, vairavimo stiliaus ir motociklo tipo. Motociklų padangų rinka yra labai didelė, o motociklų naudotojų poreikiai skirtingi. „Chopperių“ ir „kreiserių“ savininkai, mėgstantys keliauti didelius atstumus, didžiausią dėmesį skirs kuo didesnei padangų ridai, o sportinių ir turistinių motociklų savininkai – sukibimui ir saugumui sunkesnio vairavimo metu. Kita vertus, tie, kurie važiuoja neasfaltuota danga, ieškos padangų, kurios atlaikytų tikrai sunkias sąlygas.

Padangos motociklams turi tik du protektoriaus sąlyčio su kelio paviršiumi taškus, todėl tinkamas jų pasirinkimas yra be galo svarbus. Tik tinkamos motociklo padangos užtikrins sukibimą ir saugumą bet kokiomis sąlygomis.

Motociklo padangų dydis

Pradėkime nuo tinkamo dydžio padangų pasirinkimo. Dydis gali būti nustatytas iš šiuo metu ant motociklo sumontuotos padangos, esančios ant jos šono nurodytos informacijos.

Tačiau jei įsigijus motociklą nesame tikri, ar šiuo metu sumontuoti padangų dydžiai yra tinkami mūsų motociklui, tokiu atveju reikėtų pasitikrinti motociklo gamintojo duomenis arba pasiteirauti specialistų patarimo.

Motociklo padangų konstrukcija

Vienas iš svarbiausių parametrų renkantis padangą yra jos konstrukcija. Radialinės arba įstrižos padangos. Turime žinoti, kad negalima maišyti radialinių ir įstrižinių padangų, toks derinys kelia grėsmę mūsų saugumui vairuojant. Motociklas gali tapti nevaldomas, važiuojant gali kilti keistos vibracijos.

Motociklų padangų greičio ir apkrovos rodikliai

Ne mažiau svarbus dalykas, kurį turėtume atsiminti, yra padangos, kurią norime uždėti ant savo motociklo, greičio ir apkrovos rodikliai. Padanga turi turėti tokius pačius indeksus, kaip rekomenduoja motociklo gamintojas, arba aukštesnius, renkantis kitas padangas. Jeigu nesame tikri, ar šiuo metu motociklui sumontuota padanga atitinka reikalaujamus standartus, galime pasiteirauti specialisto patarimo.

Motociklo padangų slėgis

  • Nepamirškite patikrinti motociklo padangų slėgio, nes tai turi įtakos vairavimo patogumui ir žinoma, jūsų saugumui.
  • Per mažas slėgis sukelia netolygų susidėvėjimą protektoriams ir pernelyg didelį įtempimą. Padangų karkasas bus nuolatos pažeistas dėl įtrūkimų ir padangų perkaitimo. Dėl to motociklo padanga tampa netinkama naudoti.
  • Jei per didelis slėgismotociklų padangose ​​– greitai susidėvi protektoriaus centrinė dalis. Sumažinus protektoriaus sąlyčio paviršių su keliu, labai pablogėja jo važiavimo parametrai. Motociklo padanga per mažai įkaista dėl mažesnio pasipriešinimo riedėjimui, o tai savo ruožtu sumažina sukibimą – ypač esant šalčiui.

Užs. Nr. 198

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. ačiū, geras straipsniukas, sūnus labai nori motociklo.. domimės dabar kiek kainuoja išlaikymas, kokias padangas pirkt, kokias išsirinkt, kad būtų saugu ir gerai važiuotų.. epadangos24.lt neblogą pasirinkimą turi, kainos neišgąsdino.

Palikite komentarą