Kaip papuošti vestuvių stalą: 10 idėjų ir patarimų

Dalintis:

Vestuvės yra ypatinga proga, per kurią norisi, kad visos dekoracijos atrodytų dailiai bei kurtų jaukią atmosferą. Akcentinis objektas šventės metu tampa stalas, prie kurio susės svečiai. Natūralu, kad kyla klausimas, kiek laiko reikia skirti jo dekoravimui, detalių suderinimui. Kad šventės dekoravimu pasirūpinti būtų lengviau, dalinamės vestuvių stalo puošmenų idėjomis ir patarimais.

Spalvos ir tema

Pradėkite nuo spalvų ir temos, kurias pasirinkote vestuvėms. Svarbu, kad stalas harmoningai derėtų su visomis kitomis dekoracijomis. Geriausia, kad spalvos atitiktų ne tik vestuvių temą, bet ir asmenybę. Pavyzdžiui, romantiškesnei nuotaikai galima rinktis pastelinius atspalvius ir švelnius dekoro elementus. Jei norite išraiškingesnio stiliaus, galite drąsiai rinktis ryškias ir kontrastingas spalvas. O jeigu, tarkim, vestuvės pajūryje, tiktų jūros tema. Tokiu atveju galite kaip dekoracijas naudoti žvejybos tinklus, kriaukles, akmenukus.

Kalbant apie spalvas, geriausia, kad stambūs, daugiau vietos užimantys daiktai, pavyzdžiui, staltiesė, būtų šviesūs. O smulkioms dekoracijoms tinka sodresni, tamsesni atspalviai.

Staltiesės ir servetėlės

Staltiesė, servetėlės, stalo takeliai ir kiti tekstilės gaminiai – pagrindiniai stalo akcentai. Rinkitės kokybiškas staltieses, kurios atitinka jūsų temą. Paprastai jaunavedžiai renkasi baltas staltieses, tačiau tai priklausys nuo to, koks stilius yra arčiau jūsų pasirinkimo. Stalo dekorą pagyvina spalvingas takelis, užtiestas per stalo vidurį ir servetėlės, kurios turėtų derėti prie staltiesių ir derintis su takeliu, jeigu jį naudosite. Galite įsigyti specialiai sukurtas personalizuotas staltieses arba servetėles su jaunavedžių vardais ir vestuvių data.

Servetėlės dažnai puošiamos servetėlių žiedais: jų būna pačių įvairiausių stilių. Pavyzdžiui, dailiai atrodo medžiaginiai organzos žiedai. Tačiau taip pat galite tiesiog perrišti įrankius dailiu mazgu iš servetėlės – tokiu atveju servetėlių žiedų neprireiks.

Stalo kortelės

Jei planuojate skirti vietą kiekvienam svečiui, pasirūpinkite stalo, arba kitaip vardų kortelėmis. Tai maža detalė, bet ji gali padėti išvengti chaoso ir taip pat suteikti asmeniškumo bei jaukumo. Korteles galite užsakyti arba gaminti patys. Suderinkite jas su visa vestuvių nuotaika – pavyzdžiui, jeigu yra daug gėlių, korteles taip pat galite papuošti gėlių motyvais. Su kortelėmis taip pat gali būti padėta maža dovanėlė svečiams arba asmeninė padėka.

Gėlės ir natūralūs elementai

Dauguma vestuvių sunkiai įsivaizduojamos be gėlių. Jos labai tinka ir ant stalo! Sukurkite gražias gėlių kompozicijas, kurios atitinka jūsų temą ir spalvas – pavyzdžiui, daili puokštė gali būti centrinė stalo dekoracija. Gėlės taip pat gali būti tiesiog patalpintos į elegantiškas vazeles arba mažus indelius.. Vazose gėles galima derinti su kriauklėmis, akmenukais, medžių šakelėmis. Stalą taip pat galima puošti pabertais žiedlapiais, levandomis arba net kambariniais augalais.

Papuoštos kėdės

Šventinis stalas atrodys dar puošnesnis, jei bus papuoštos ir stalo kėdės. O puošti galima įvairiai: galima jas apvilkti audeklais, siekiančiais žemę, perrišti kaspinais, atkaltes padabinti gėlėmis, augalais ar kitomis dekoratyvinėmis detalėmis. Svarbu suderinti kėdžių puošybą su paties stalo dekoracijomis ir bendra vestuvių tematika.

Lubų ir sienų dekoracijos

Jeigu vestuvinis stalas yra pastate, puošti derėtų ne tik stalą ir kėdes, bet ir lubas bei sienas. Pavyzdžiui, galite kabinti girliandas, lemputes, gėles, jaunavedžių nuotraukas. Galima patiems pasigaminti popierinių dekoracijų. Žinoma, kaip ir kitais atvejais, šios dekoracijos turėtų derėti prie bendros temos. Galite naudoti momentines fotografijas, ir šventės metu fotografuoti ir kabinti jas specialių rėmelių.

Sezoniškos dekoracijos

Atsižvelkite į esamą sezoną. Pavasarį ar vasarą stalą galima puošti stiklo vazomis, kuriose pamerktos vienspalvės ar margaspalvės tulpės, medžio šakelės, hiacintai, aguonos, galbūt rugiagėlės ar kitos lauko gėlės. Rudenį galite sukurti vaisių ir gėlių kompoziciją. O žiemą stalą galite puošti baltais gėlių žiedais ir sidabru nupurkštomis augalų šakelėmis – taip stalas taps itin elegantiškas.

Žvakės ir žvakidės

Populiaru puošti vestuvių stalą žvakėmis – tai sukuria romantišką ir šiltą atmosferą. Pavyzdžiui, galite pasirinkti elegantiškas žvakides stikliniais arba metaliniais stovais ir jas išdėstyti stalo centre. Pačias žvakides taip pat galite papuošti: gėlėmis, kaspinais. Jeigu neturite arba nenorite pirkti žvakidžių, galite naudoti tiesiog apverstas vyno taures – tai suteiks ir originalumo. Po taure galite padėti gėlės žiedą. Žvakių lempos taip pat variantas –  nereiks bijoti, kad žvakės bus užpūstos ar netyčia parvirs ir kas nors užsidegs.

Daržovių papuošimai

Valgių lėkštes galite papuošti valgomomis dekoracijomis iš vaisių ir daržovių. Tiesa, papuošimų išpjaustymas užima laiko – tad užsakydami patiekalus išreikškite tokį savo pageidavimą.

Svarbiausia nepersistengti!

Idėjų pateikėme ne vieną, o internete jų galite rasti dar daugiau. Tačiau svarbu nepersistengti. Per daug dekoracijų atrodo tiesiog neskoningai. Geriausia išsirinkti tik kelis elementus, kurie derėtų tarpusavyje. Taip pat nepamirškite palikti pakankamai vietos indams ir valgiams, kad valgyti būtų ne tik gražu, bet ir patogu!

Užs. Nr. 90

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą