Kaip prižiūrėti artimųjų kapus esant užsienyje?

Dalintis:

Nereikia laukti Vėlinių, kad pasirūpintume tinkama artimųjų kapų priežiūra. Dažnai tą tenka daryt ne tik per šią mirusiųjų pagerbimo šventę, bet ir sezoniškai, keičiantis metų laikams, asmeninių švenčių proga ar tiesiog pagal poreikį. Viskas kaip ir atrodo įprasta, jei gyvenate toje pačioje šalyje ar mieste, kur palaidoti jūsų artimieji. Tačiau ką daryti, jei gyvenate emigracijoje ir neturite galimybės prižiūrėti kapus patys?

Tokiais atvejais, galima paslauga – kapinių priežiūra, kur galima kreiptis dėl kapų sutvarkymo. Žinoma, yra nemažai tokias paslaugas teikiančių asmenų privačių pasiūlymų internetu, tačiau taip sunku įvertinti jų patikimumą, sąžiningumą ir profesionalumą. Tam, kad taip nenutiktų, rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie teikia kapų tvarkymo bei priežiūros paslaugas, priklausomai nuo jūsų poreikių.

Priklausomai nuo kapavietės dydžio, augmenijos ir jūsų pageidavimų, galite užsisakyti visas norimas paslaugas: sezoninį tvarkymą – lapų grėbimą, medžių ar krūmų genėjimą, daugiamečių augalų priežiūrą, ravėjimą, laistymą ir kitus reikalingus darbus. Bus surenkamos šiukšlės (senos gėlės, žvakės ar kitos atliekos), taip pat sutvarkomi ir kapavietės pakraščiai, pašalinant piktžoles, nupjaunant žolę. Atliekama ir paties antkapio priežiūra, kuris yra valomas specialiomis priemonėmis. Taip pat valomos ir gėlių merkimo talpos, antkapio lenta, bortai ar dekoratyvinė tvorelė. Jums pageidaujant gali būti pasodinti nauji augalai, pamerktos skintos gėlės ar dekoratyvinės dirbtinės gėlės.

Profesionalūs kapų tvarkytojai ne tik sutvarkys aplinką, bet ir skoningai parinks geriausiai derančius augalus, priklausomai nuo dirvožemio, jūsų pageidavimų ir pasirūpins, kad jie ne tik prigytų, bet ir puikiai augtų ir taip puoštų jūsų artimųjų kapus. Kaskart atlikus kapų tvarkymo darbus, jūs būsite informuojamas asmeniškai, pateikiant įrodymus – foto nuotraukas ar filmuotą medžiagą skaitmeniniu formatu. Paslaugų kainos priklauso nuo jų periodiškumo ir sudėtingumo, papildomai teks mokėti už augalų bei gėlių sodinukus, dekoro elementus, žvakutes ar žvakides. Taip pat jei norėsite išskirtinio dekoro sprendimo, galima suderinti individualiai ne tik stilių, bet ir naudojamas priemones, kurios padės papuošti jūsų artimųjų kapus, kad jie atrodytų nepriekaištingai.

Užs. Nr. 23

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą