Rankos – viena svarbiausių moters kūno dalių, kurią puoselėti reikia visada. Tačiau žiemą joms reikalinga itin rūpestinga priežiūra. Ką daryti, kad rankos visuomet atrodytų gražiai?
Svarbiausia – rankų kremas
Šaltesnis oras mažina odos drėgmę. Dėl to oda suskilinėja ir pleiskanoja, tad kasdien naudokite drėkinamąjį rankų kremą. Jį vertėtų naudoti keletą kartų per dieną, kad rankų oda būtų tinkamai pamaitinta. Vakarais naudokite ypač giliai drėkinančią priemonę. Papildomai galite užsimauti medvilnines pirštines, kad kremas veiktų visą naktį.
Kremą tepkite ant plaštakos nugarėlės – tai vieta, kuri linkusi anksti raukšlėtis. Įmasažuokite jį į rankų odą, nagus, odeles – švelnus masažas paskatins kraujotaką. Tepkite ant kiekvieno piršto žemyn, pradėdami nuo galiuko. Smulkiais sukamaisiais judesiais pamasažuokite pirštų sąnarius. Masažuokite plaštakos nugarinę dalį, judėdami nuo pirštų link riešo.
Nepamirškite rankų tepti apsauginiu kremu nuo saulės ir šaltuoju metų sezonu. Dažnas prisimena patepti veido odą, bet apie rankų nepagalvoja. Ieškokite rankų losjono su SPF, kad galėtumėte kartu drėkinti ir apsaugoti odą.
Kremą laikykite šalia kriauklių. Nors ir pasitepsite kremu kiekvieną rytą, plaudami indus ar paprasčiausiai nusiplaudami rankas jį greitai nuvalysite. Laikykite nedidelį buteliuką losjono šalia kriauklių, kad galėtumėte vėl pasitepti vos nusiplovę rankas. Rankinėje su savimi taip pat visada nešiokitės kremo buteliuką.
Kaip dar drėkinti odą?
Naudokite švelnų muilą arba muilą su drėkikliais, kad neišsausintumėte odos. Puikiai tinka švelnūs muilai su glicerinu. Kartą per savaitę pasidarykite rankų kaukę. Ji sustiprins odos drėkinimą ir užtikrins, kad oda žiemos metu išliktų puikios būklės. Nepamirškite pamaitinti ir nagų bei odelių.
Daugiau drėgmės namuose reiškia mažesnę tikimybę išsausėti rankų odai. Drėgmę padidinti galite naudodami oro drėkintuvą arba tiesiog pastatę dubenėlį su vandeniu šalia šildytuvų. Galite įpilti rožių vandens arba kitų kvapiųjų medžiagų, kad namai prisipildytų geresnę savijautą skatinančiais kvapais. Ypač naudinga, jei drėkintuvas veikia visą naktį kambaryje, kuriame miegate.
Pirštinės lauke ir dirbant
Šaltas oras sukelia sąnarių diskomfortą ir labai išsausina rankas. Paprasčiausias būdas jas apsaugoti – mūvėti pirštines. Dabar yra paplitusios pirštinės su lietimui jautriomis pagalvėlėmis, tad galima apsaugoti rankas ir kartu toliau naršyti telefone. Patariama turėti pirštinių poras automobilyje, prie namų durų ir panašiose vietose, kad visada galėtumėte jas prigriebti išeidami. Pirštinės ypač aktualios, jei turite sąlytį su sniegu.
Atlikdami namų ruošos darbus naudokite gumines pirštines. Naudokite pirštines, kai plaunate indus ir valote cheminėmis priemonėmis. Per stiprus karšto vandens ir cheminių medžiagų poveikis gali atimti iš odos natūralius aliejus, dėl ko ji pasidaro sausa ir suskilinėjusi. Po darbų būtinai pasitepkite kremu ir įtrinkite jį į odą.
Papuošiantys žiedai
Kiekvieną ranką papuošti gali žiedai. Jie gali sukurti tiek prabangų, tiek paprastą, tačiau žavų įspūdį. Renkantis žiedą svarbu yra atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Visų pirma, kokio ilgio nagus mėgstate nešioti? Jei dažniausiai būnate su ilgais nagais, turėkite omenyje, kad jie sukuria ilgesnių pirštų įspūdį. Tokių pirštų savininkams tinka dauguma žiedų stilių, ypač – žiedai su apvaliais brangakmeniais. Plonų pirštų svarbiausia yra neperkrauti. Tam tinka mažesni brangakmeniai ir platesnis žiedo plotis, kuris sukuria platesnio piršto iliuziją.
Trumpų pirštų savininkų tikslas yra sukurti ilgesnių pirštų iliuziją. Tam labiausiai tinka ovalo ar kriaušės formos brangakmeniai, ne per dideli stačiakampio formos akmenys. Siauresnis žiedo plotis ir vertikalūs raštai taip pat prisideda kuriant ilgio iliuziją. Stambius pirštus patariama puošti platesniais ovalo, kriaušės ar stačiakampio formos brangakmeniais. Žiedo plotis turėtų būti vidutinis arba platus. Kampuotos ar asimetrinės formos sumažina platumo įspūdį. Kompleksuojantiems dėl ryškių sąnarių patariama rinktis drąsius, didelius žiedus, kurie atkreiptų į save dėmesį.
Nepamirškite atsižvelgti ir į pačią ranką – jei rankos smulkios, žiedai irgi turėtų būtų smulkūs. Tokioms rankoms labai tinka maži apvalūs, ovalo ar širdelės formos akmenys. Turint didesnes rankas reikėtų rinktis masyvesnius žiedus. Tinkamiausią sau žiedą kiekvienas gali išsirinkti „Aukso saloje“.
Patarimai maudantis
Prieš maudynes vonioje ar duše patepkite rankas aliejumi. Tai apsaugo rankas nuo karšto vandens ir šiurkštaus muilo bei suminkština odą. Galima naudoti sezamų sėklų, alyvuogių ar gryną migdolų aliejų. Prieš naudodami aliejų pašildykite.
Prieš vonią dar patariama naudoti citrinų ir ciberžolės kremą. Jis suminkština odą bei apsaugo rankas nuo neigiamo muilo ir chloruoto vandens poveikio. Ciberžolė turi ir antiseptinių savybių, tad apsaugo nuo infekcijų. Baigę maudytis vonioje ar po dušu, dar drėgną odą patepkite drėkinamuoju kremu, kuris padės sulaikyti drėgmę.
Stenkitės sumažinti dušo ar vonios vandens temperatūrą. Karštas vanduo iš odos pašalina natūralius aliejus, tad vietoj jo geriau naudokite drungną vandenį. Tas pats galioja ir tiesiog plaunantis rankas.
Rankų šveitimas
Oda atsinaujina kiekvieną mėnesį, bet kartais sausa, negyva oda savaime nenusivalo. Odos šveitimas padeda pašalinti negyvos odos likučius, dėl ko rankos pasidaro itin švelnios. Tačiau šveitimas neturėtų būti atliekamas kasdien – užtenka daugiausiai poros kartų per savaitę. Švelniu grūdėtu šveitikliu pašalinkite viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį, kad po juo atsiskleistų šviežia oda. Natūrali rankų darbo alternatyva tam gali būti kokosų aliejaus ir cukraus šveitiklis. Tačiau jokiu būdu nešveiskite skaudančios, suskilinėjusios ar deginančios odos – prieš tai visada ją pagydykite.
Visada gelbstintis manikiūras
Kokios būklės bebūtų rankų oda, rankas visada papuošia manikiūras. Dailūs, sutvarkyti nagai iškart sukuria bendros tvarkos ir estetikos įspūdį. Jei nenorite sukti galvos dėl įvairiausių atspalvių ir raštų, užtenka pasirinkti paprastą manikiūrą – su juo niekada nesuklysite. Specialistas apkirps, suformuos ir nupoliruos nagus. Jis taip pat pakirps odeles ir pateps jas aliejuku. Kai kurie specialistai dar apvynioja rankas šiltais rankšluosčiais, patepa losjonu ir pamasažuoja delnus bei pirštus. Žiemą vertėtų reguliariai palepinti rankas manikiūro procedūra.
Šaltuoju metų sezonu ypač svarbu pasirūpinti rankomis, jei norime džiaugtis nesuskilinėjusia ir švelnia oda. Gausu patarimų, kurie padeda išlaikyti rankų drėgmę tinkamą. Tačiau svarbu nepamiršti ir rankų puošybos, žiedų ir manikiūro, kuri iškart sukuria išpuoselėtų rankų įvaizdį.
Užs. Nr. 215