Kaip sudėti daiktus komodoje?

Dalintis:

Turbūt kiekvienuose namuose rasime bent vieną komodą, dažnuose jų bus dvi ar net daugiau. Tačiau neretai nutinka taip, kad komodos stalčius tiesiog baisu atsidaryti – ten esantys daiktai sudėti, labiau tiktų sakyti tiesiog sumesti, netvarkingai, ir norint ką rasti tenka nemažai padirbėti. Tad kaip užtikrinti, kad komodos stalčiai būtų tvarkingi ir norimi daiktai – lengvai pasiekiami? Skaitykite toliau ir sužinosite!

Tikslus paskirstymas

Namuose visada yra vietos, kurios paskirtis – „viskam“ susidėti: kėdė prie lovos, rašomasis stalas ar kavos staliukas, viršutinė drabužių lentyna ir, kaip kitaip, apatinis komodos stalčius.

Šiandien dėmesys būtent pastarajam. Svarbu suprasti, kad norint visiškai išnaudoti visą turimą erdvę pirmiausia reikia atrinkti daiktų grupes, kurias norite laikyti šioje komodoje, ir daiktų grupėms paskirti tikslius stalčius. Tarkim, keturių stalčių miegamojo komodoje suskirstymas gali atrodyti taip (pirmas stalčius čia – viršutinis):

* Pirmas stalčius – kvepalai, aksesuarai ir plaukų priežiūros priemonės;
* Antras stalčius – apatiniai, kojinės ir pižama;
* Trečias stalčius – marškinėliai ir/ar palaidinės;
* Ketvirtas stalčius – kelnės ir šortai.

Kiekvieno poreikiai skirtingi, tad galbūt šis sąrašas jums visai neatrodo patrauklus ar patogus, bet paimkite jį kaip pavyzdį – išskirsčius daiktus, kuriuos norite laikyti komodoje, nebeteks aksesuaro ar norimos palaidinės ieškoti trijuose stalčiuose.

Pradžioje, kol įprasite prie naujos daiktų organizavimo sistemos, galite ant viršutinės stalčiaus briaunos priklijuoti mažas etiketes, kurios primins, kur kokio daikto vieta. Be to, pamačius etiketes tinginystės akimirką, didelė tikimybė, kad visgi nepasiduosite norui daiktus tiesiog padėti bet kur, o atsidarysite reikiamą stalčių.

Taip komoda bus tvarkingesnė, o be to, greičiau pamatysite, kur yra daugiau vietos ir galima sutalpinti dar vieną daiktų grupę. O galbūt, jei trūksta vietos, nuspręsti įsigyti papildomą baldą.

Nuotrauka Sanibell BV iš Unsplash.com

Dėžės, dėžutės ir skirtukai

Nors galite pradėti galvoti, kad greta komodos verta įsigyti dar vieną naktinį staliuką, nes šis mažesnis ir tinkamesnis smulkmenoms nei komoda, šis paprastas patarimas padės sutaupyti. Įsigyti ar netgi tiesiog per laiką sukaupti įvairias dėžes ir dėžutes bus tikrai pigiau nei naujas staliukas, ir tai padės suskirstyti smulkmenas taip, kad jas rastumėte nesunkiai ir nereiktų papildomų baldų. O kartais skirtukus galima pasigaminti iš komodos medžiagos, ar juos netgi pagamina gamintojas, ir jie jau yra stalčiaus dalis.

Dėžutes ar skyrelius  naudokite taip, kaip jau aukščiau minėtus stalčius – suskirstydami, tik dabar jau nebe daiktų grupėmis, bet jų pogrupiais.

Tad pagal ankstesnį pavyzdį pirmajame komodos stalčiuje, kuriame sudėjome kvepalus, aksesuarus bei plaukų priežiūros priemones, atsiradusios dėžutės gali būti skirstomos taip:

  1. Kvepalai;
  2. Varlytės;
  3. Kaklaraiščiai;
  4. Papuošalai;
  5. Jos plaukų priežiūros priemonės;
  6. Jo plaukų priežiūros priemonės.

Toks skirstymas – itin patogus. Atsidarę stalčių prieš akis iškart matysite viską, ką turite, ir daiktus rasite dar lengviau.

Na ir galiausiai paskutinis skirstymo etapas – skirtukai, arba dėžutės, kurios jau suskirstytos gamintojo. Skirtukus gan lengva pasigaminti ir patiems, paprasčiausiai paimkite standesnio kartono ir iškirpkite jį taip, kad įdėjus į dėžutę jis remtųsi į sieneles.

Skirstymas skirtukais – pogrupių skirstymas į dar mažesnius „po-pogrupius“ ir grįžtant prie pradinio pavyzdžio atrodytų taip:

Papuošalai:
* Auskarai;
* Žiedai;
* Pakabukai;
* Sagės.

Štai taip suskirsčius komoda taps itin patogi naudoti, ir rytinis pasiruošimo dienai ritualas – malonesnis. O jei ieškote naujos komodos, Senukai.lt gali jums pasiūlyti geras, kokybiškas komodas, kurios puikiai atitiks jūsų poreikius.

Užs. Nr. 119

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą