Kokybiškas ir patrauklus gyvenimo aprašymas – tai vienas iš svarbiausių faktorių, galinčių nulemti sėkmingą darbo paieškų baigtį. Deja, daugelis darbdavių ir personalo atrankos agentūrų pastebi, kad kai kuriems kandidatams trūksta žinių apie tai, kas yra geras gyvenimo aprašymas.
Geras CV – koks jis?
Paprastai gyvenimo aprašymas susideda iš dviejų dokumentų – tai vadinamojo CV ir motyvacinio laiško. Šie du dokumentai turėtų būti pateikiami kandidatuojant į bet kurią poziciją. CV yra pateikiama visa informacija apie asmeninį išsilavinimą, patirtį, asmenines savybes. O štai motyvaciniame laiške kandidatas gali plačiau pristatyti savo gebėjimus ir pateikti argumentus, kodėl jis yra motyvuotas gauti šias pareigas.
Rašant savo CV labai svarbu pateikti kuo daugiau informacijos, kuri būtų naudinga kandidatuojant į konkrečias pareigas. Vertėtų surašyti ne tik informaciją apie įgytą išsilavinimą, bet ir įvairius tobulinimosi, kvalifikacijos kursus, seminarus, konferencijas, susijusias su būsimomis pareigomis.
Kaip turi atrodyti CV?
Šis dokumentas yra labai svarbus, kadangi iš jo darbdavys gali susidaryti pirmą įspūdį apie kandidatą. Tik nuo CV pateikimo priklausys, koks tas įspūdis bus – geras ar nelabai. Šiandien internete galima rasti labai daug įvairiausių CV šablonų ir pavyzdžių, vis dėlto, didelį pranašumą turi individualizuotas gyvenimo aprašymas.
Šiuo atveju labai svarbu laikytis tam tikro eiliškumo – visų prima, pateikti informaciją apie save, savo išsilavinimą, darbo patirtį, kalbas, kurias mokate. Naudokite dalykišką fotografiją, pasirinkite tinkamą jos dydį. Tai savotiška gyvos pažinties alternatyva, nuo kurios paprastai prasideda gyvas susitikimas.
Nebandykite įmantriu vizualiniu pateikimu užsitarnauti darbdavio simpatijas. Šiuo atveju svarbu pats turinys, o ne kokia spalva ar koks gražus yra CV šablonas.
Ką svarbu pateikti gyvenimo aprašyme?
Kaip jau buvo paminėta, visų svarbiausia yra informacija. Ji turi būti labai konkreti, aiškiai bei sklandžiai išdėstyta ir svarbiausia – susijusi su pareigomis, į kurias pretenduojate.
Nerašykite to, kas neaktualu, nesistenkite pagražinti ar dar blogiau – nerašykite neteisingos informacijos. Pabrėžkite tas savybes, kurios gali padėti jums pasiekti teigiamų rezultatų būsimose pareigose, paminėkite savo didžiausius pasiekimus ankstesnėse pareigose.
Užs. Nr. 220