fbpx

Kaip sumažinti šildymo išlaidas?

Dalintis:

Kasmet Lietuvos namų ūkiai išleidžia milijonus, jeigu ne milijardus šildymui. Tuo pat metu visi tikrai žino, kad geriau apšiltintuose, aukštesnės energinio efektyvumo klasės namuose šildymo išlaidos yra gerokai mažesnės. Kaip ten bebūtų, tikrai ne visi planuoja arba gali sau leisti naują namo apšiltinimą ar renovaciją, todėl verta paieškoti nemokamų ar ne tokių brangių sprendimų. Visgi ryškus šildymo išlaidų sumažėjimas arba efektyvesnis šildymas sunkiai atsiejamas nuo remonto ir pakeitimų, tačiau nebūtina renovuoti ar apšiltinti, kad išlaidos ženkliai sumažėtų. Štai jums keletas patarimų, kaip sumažinti šildymo išlaidas.

Raskite plyšius ir tarpus

Didžiausia problema, dėl ko net ir šildomuose namuose būna šalta – šiluma pabėga per plyšius ir tarpus. Jų gali būti įvairiausiose vietose, tačiau dažniausiai tokių plyšių rasite palei langus ir prie durų. Laikinas sprendimas – apkamšyti tuos tarpus porolonu. Nors tai turėtų šiek tiek sumažinti šilumos nuostolius, visiškai problemos išspręsti vien apkamšymais neįmanoma. Aišku, galima purkšti makroflekso putomis, tačiau tai nėra estetiškai gražus sprendimas. Mūsų patarimas – gauti termovizorinę namų analizę (kai šilumos kamerų pagalba pastebimi plyšiai) ir juos kompleksiškai pašalinti. Galbūt teks pakeisti langus, iš naujo sandarinti kurį nors sienos kraštą ar panašiai, tačiau tokios išlaidos atsipirks komforto ir sumažėjusių šilumos nuostolių sąskaita.

Pasirinkite tinkamą šildymo sprendimą

Dar nemažai pinigų žmonės praranda ir dėl to, kad spręsdami šildymo klausimus pasirinko netinkamą šildymo būdą. Paprastai išskiriami trys šildymo būdai. Šildymas per radiatorius, oro kondicionavimas bei grindinis šildymas.

Mažoje erdvėje galima išnaudoti šilumos siurblį oras-oras, vadinamąjį oro kondicionierių. Jeigu patalpa didesnė – reikės radiatorių arba grindinio šildymo. Pastarasis būdas yra patogus bei komfortiškas, tačiau ne iš pigiausių sprendimų. Na, o universaliausiais sprendimas – radiatoriai, kurie užtikrina gerą šilumos pasiskirstymą. Tačiau juos reikia tinkamai išdėlioti po patalpą. Tam neretai gali reikėti ir pasiruošti planą, mat reikia skaičiuoti, ar radiatorių užteks tam tikrai patalpai pašildyti.

Apskaičiuoti išlaidas radiatorių įrengimui, naujų radiatorių įsigijimui ar esamų pakeitimui – nesunku. Pakanka paspausti ant šios nuorodos – https://www.varle.lt/radiatoriai/, išsirinkti radiatorius ir iš karto matysite galutinę kainą radiatoriams įsigyti.

Kuo šildysitės?

Šildytis galima elektra, dujomis, kietuoju kuru, skystu kuru ir oru. Kai kurie iš jų nėra pigūs, tačiau labai efektyviai kaitina patalpas. Kiti gi galbūt nėra tokie efektyvūs, tačiau garantuoja gerokai mažesnes išlaidas. Apie kiekvieną šildymo būdą, jo privalumus ir trūkumus trumpai:

Elektrinis šildymas

Tai turbūt pats greičiausias ir lengviausias būdas šildyti namus. Tačiau greitai įšylantys elementai turi ir šiokių tokių minusų, dėl kurių elektrinis šildymas yra gana retas svečias Lietuvos namuose.

Privalumai:

* greitis;
* paprasta įrengti;
* efektyvumas;
* netaršu ir nesudėtinga valdyti;
* neužima daug vietos ir negadina vaizdo.

Trūkumas – itin brangus šildymo būdas.

Dujinis šildymas

Tai vienas iš populiariausių šildymo būdų. Norint įsirengti dujinį katilą, reikia namus prijungti prie dujotiekio bei atlikti tam tikrus paruošiamuosius remonto darbus.

Privalumai:

* nebrangu;
* ganėtinai efektyvu.

Trūkumai:

* reikia profesionalaus prijungimo;
* brangus įrengimas;
* įranga reikalauja aptarnavimo.

Kietasis kuras

Terminas „Kietasis kuras“ reiškia medieną (malkas, medžio granules, briketus), taip pat anglį bei durpes. Šildyti kietuoju kuru (dažniausiai – mediena) renkasi daugybė nuosavų namų.

Privalumas – ganėtinai pigu.

Trūkumas – šildymas reikalauja nuolatinio dėmesio ir priežiūros.

Skystas kuras

Skystu kuru šildosi itin maža dalis namų ūkių. Galima sakyti, kad tai visiškai nepopuliarus šildymo būdas privačiame sektoriuje. Jis – per taršus ir eksploatuoti mažą dyzelinį ar benzininį katilą yra pernelyg brangu.

Oras

Oru, arba šilumos siurbliu, šildytis verta tuomet, kai galite sau leisti nemažas pradines investicijas, norite sustiprinti jau esamo šildymo sprendimo efektyvumą arba kai gyvenate mažoje patalpoje.

Privalumai:

* gana pigu;
* netaršu;
* lengva valdyti.

Trūkumai:

* daug kainuoja patys kondicionieriai;
* sudėtingas įrengimas.

Papildomi sprendimai

Galbūt kai kada net nebūtina keisti esamo šildymo sprendimo ar rinktis labai brangios renovacijos. Kai kada užtenka paprasčiausiai papildyti esamų sprendimų visumą ir taip pagerinti bendrą situaciją. Pavyzdžiui, įsigiję oro kondicionierių galite bet kuriuo metu sąlyginai nebrangiai pašildyti savo patalpas, jeigu radiatoriai ar židinys nepatenkina poreikių iki galo.

Tačiau dauguma pirkėjų tokiu atveju renkasi elektrinius radiatorius. Jie – mobilūs, todėl šilumą galima atsivežti ten, kur jos labiausiai reikia. Didžioji dalis tų elektrinių radiatorių taip pat yra nebrangūs. Išsirinkti tokį galite paspaudę čia.

Užs. Nr. 9

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą