Kaip sumažinti terasos įrengimo kainą?

Dalintis:

Vasarą terasa tampa viena mėgstamiausių namo vietų, kurioje smagu susiburti šeimai ar priimti svečius. Jei apie vasaros vakarus terasoje dar tik svajojate, verčiau neatidėlioti jos įrengimo darbų. Pavasario pradžia – puikus metas parengti terasos projektą ir pradėti organizuoti jos įrengimo darbus. Tiesa, pradėjus dėliotis šios erdvės įrengimo sąmatą, ji gali nebūtinai maloniai nustebinti. Vis tik, prieš išsigąstant didelės terasos įrengimo kainos, įvertinkite visas galimybes ją sumažinti.

Terasos projektas – ne raketų mokslas

Terasos statymui leidimas nereikalingas, nes ji priskiriama prie nesudėtingų statinių. Tačiau prieš pradedant darbus būtina turėti projektą. Terasos projekto parengimą galite patikėti profesionalams arba šio uždavinio imtis savarankiškai. Terasos kainą lemia jos dydis bei papildomi konstrukcijos elementai (turėklai, atitvarai, pastogė ir panašiai). Būtent šiame etape derėtų apsispręsti, kurie terasos elementai jums yra būtini, o kurių galite atsisakyti. Svarstant, kokio dydžio turėtų būti terasa, verta apgalvoti savo poreikius – ar reikalinga nedidelė jauki privati erdvė lauke, ar erdvi visos šeimos laisvalaikio zona lauke. Tinkamai įvertinus savo poreikius bei lūkesčius beliks nusibraižyti planą.
Abejojantys savo gebėjimais internete gali nesunkiai rasti programėlių, kurios pagelbės vizualizuoti savo svajonių terasą ir parengti jos projektą.

Terasines lentas reikia rinktis itin dėmesingai

Turint dėmesingai parengtą projektą su gerai apgalvotais papildomais elementais, ateina metas priimti kitą svarbų sprendimą – iš kokios medienos bus statoma terasa. Platus pasirinkimas ir dar platesnė kainų amplitudė gali kiek sugluminti. Pigiausių terasinių lentų kaina dažnai koreliuoja su abejotina jų kokybe. Per stipriai pataupius kokybės sąskaita, terasos kaina gali ženkliai pakilti prižiūrint ir taisant nepatvarias lentas. Antra vertus, apskaičiavus, kiek kainuos maumedžio terasinės lentos, gali kilti mintis apskritai atsisakyti svajonės apie terasą. Kaip tik todėl verta įsidėmėti, kad brangiausias produktas ne visada yra vienintelė bei geriausia alternatyva pačiam pigiausiam variantui, tad kruopščiai įvertinkite savo prioritetus ir dėmesingai atrinkite kuo daugiau variantų. Galbūt apskritai verta atsisakyti daug priežiūros reikalaujančio natūralaus medžio ir dėmesį nukreipti į medžio plastiko kompozito (WPC) terasines lentas. Šių lentų kaina yra didesnė nei pigiausios medienos, tačiau patvarumas ir paprasta priežiūra atsipirks ilgesnėje perspektyvoje.

Terasos montavimo darbai gali būti atlikti ir savarankiškai

Net pusę terasos kainos gali sudaryti jos montavimo darbų kaštai. Pasikliaudami savo rankomis ir galva galite sutaupyti tikrai ženklią sumą. Tiesa, būtų apdairu įvertinti ne tik norą sutaupyti, bet ir savo galimybes savarankiškai imtis terasos montavimo. Darbams reikės specialių įrankių, kurių neturint teks įsigyti, skolintis arba nuomotis. Taip pat aktualus klausimas, kiek laiko galite skirti darbams – tai vis tik nemažos apimties projektas, kuriam tikrai nepakaks poros vakarų. Neįvertinus šių aplinkybių, planas sutaupyti terasos montavimo darbų sąskaita gali tapti brangesniu nei tikėjotės ir trukti ilgiau nei norėtųsi.

Jei svarstote, kaip galėtumėte sumažinti terasos įrengimo sąmatą, verta įsivardinti ir dalykus, kurių sąskaita neketinate taupyti. Pavyzdžiui, jei namuose auga maži vaikai, vargu ar saugi erdvė bus aukštesnėje terasoje be turėklų. Vis tik terasa turėtų atliepti šeimos poreikius, o ne tapti beveik patogia erdve prie namo. Planuodami, kaip svajonių terasą „sutalpinti“ į jai skirtą biudžetą, įvertinkite ir galimybę pasiskolinti. Vartojamą paskolą palankiomis sąlygomis https://unija.lt paimti ir grąžinti kur kas paprasčiau nei ilgus metus naudotis nepatogia ar ne visiškai įrengta terasa.

Užs. Nr. 44

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą