Dažnas, pavargęs ar susidūręs su sunkumais, spontaniškai pareiškia, neva eis ten, kur akys mato. O kodėl, užuot mėčiusis tuščiais žodžiais, neėmus to ir nepabandžius? Juk vien pasivaikščiojimas miesto parke įkvepia naujų jėgų, tad ką jau kalbėti apie galimybę pabūti atokesnėje, mažiau žmonių lankomoje vietoje, pavyzdžiui, miške ar kaimo pakelėje, pabendrauti su bičiuliais, o gal – visiškai nepažįstamais, tačiau bendrų pomėgių turinčiais žmonėmis!
Žinoma, visos dienos (ar net kelių) trukmės žygiui pėsčiomis reikia pasiruošti. Juk tai – ne trumpas šuns vedžiojimas parke! Jei tokios veiklos dar nesate išbandę, žemiau pateikti patarimai, į ką atkreipti dėmesį, jums turėtų būti naudingi. Užbėgsime už akių: jei namuose turite „Teva“ basutes, galima sakyti, pusę paruošiamųjų darbų jau atlikote.
Apranga
Nors sinoptikams ne visada pavyksta pateikti teisingas orų prognozes, šiuo atveju teks jais pasikliauti ir rūbus rinktis atsižvelgiant į žygio metu numatomus orus. Keliaujant vasarą, dažniausiai užtenka patogios palaidinės trumpomis rankovėmis. Jei žadamas vėsesnis oras ar lietus, kuprinėje turėkite kelnes, neperšlampamą, drėgmės nepraleidžiančią striukę ar polietileninį, daug vietos neužimantį apsiaustą nuo lietaus. Planuojant žygį tęsti ir naktį, taip pat pasirūpinkite šiltesniais orais.
Avalynė
Žygiai gamtoje bene populiariausi šiltuoju metų laiku, tad, saulei kepinant tiesiogine žodžio prasme, sunkių, kojas „dusinančių“ žygio batų rekomenduoti tikrai nedrįstume. Šiuo atveju bene idealiausias kompromisas – „Teva“ sandalai moterims ir vyrams. „Teva“ basutės buvo pagamintos „sukryžminus“ jau minėtus žygio batus ir patogiuosius flip-flop‘us bei „išspaudus“ ir jų visas geriausias, kelionėms pėsčiomis būtinas savybes.
„Teva“ sandalai vyrams ir basutės moterims – tai lengva, patogi, kvėpuojanti, pėdos stabilumą užtikrinanti ir efektyviai amortizuojanti jai tenkančius smūgius, patogiai apsimaunama, paprastai prižiūrima bei akimirksniu išdžiūstanti avalynė. Žodžiu, tiesiog idealūs batai ilgai kelionei pėsčiomis, nesvarbu, žygiuotumėte mišku, pajūriu ar koptumėte į kalnus!
Net jei žygis tebus jūsų vienkartinis ar kas kelis metus kartojamas nuotykis, šio gamintojo basutės tikrai nedulkės užmirštos batų lentynoje. Stilingo dizaino sandalai gali būti derinami prie įvairaus stiliaus laisvalaikio aprangos, o storapadės basutės, taip mėgstamos įvairaus amžiaus moterų – variantas, tinkantis ir šventėms ar oficialesnėms progoms.
Aišku, kad ir kokios patogios basutės, ant kurių puikuojasi „Teva“ prekinis ženklas, bebūtų, idealu, jei pastarąsias išbandysite iš anksto, o ne žygio dieną. Juk net ir pati komfortiškiausia avalynė turi „susidraugauti“ su koja ir prie jos prisitaikyti.
Apsauga nuo saulės ir vabzdžių
Galvą užsidenkite skarele ar kepure, o į kuprinę nepamirškite įsidėti apsauginio kremo nuo saulės. Planuojant sukarti nemažą atstumą pėsčiomis, plieskiant kaitriai vasaros saulei, rekomenduojama naudoti pačią didžiausią apsaugą užtikrinančią priemonę. Tepkite ne tik tokias, „stereotipines“ vietas, kaip veidas, kaklas ar kojos, bet ir ausų spenelius bei plaštakas. Pastarąsias saulė ypač gerai „ima“, kai žygiuojama su lazdomis.
Derėtų pasirūpinti ir efektyviais repelentais, apsaugančiais nuo uodų, erkių bei kitų vabzdžių, kurių įgėlimas gali sukelti ne tik momentinį diskomfortą, bet ir gerokai sudėtingesnes, ilgalaikes pasekmes sveikatai.
Gėrimai ir užkandžiai
Jei, kalbant apie vandenį, dažniausiai kalbama apie rekomendaciją suvartoti bent 2 litrus, tai, žygiuojant karštomis vasaros dienomis, 0,5–1 l nesaldintų gėrimų derėtų išgerti per valandą. Juk, kaip žinia, prakaituojant kūnas praranda daug skysčių.
Žygio metu, tikėtina, ne kartą kažkur stosite pavalgyti rimčiau, tačiau kuprinėje reikėtų turėti ir energijos suteikiančių, tačiau lengvai virškinamų užkandžių, pavyzdžiui, javainių batonėlių, riešutų, džiovintų vaisių ar kitų.