Kaip tinkamai pasirūpinti savo šeimos sveikata?

Dalintis:

Pasaulyje siaučiant pandemijai ir gyvenant karantino sąlygomis, daug žmonių pradėjo ypatingai rūpintis savo sveikata: stiprinti imunitetą, į kiekvieno peršalimo simptomą žiūrėti rimčiau ir gydytis pagal specialistų rekomendacijas. Tačiau taip pat svarbu ne tik stiprinti imunitetą, bet ir kiekvienais metais nuodugniai išsitirti sveikatą, sportuoti, valgyti subalansuotą maistą. Gyvenant šeimoje su, pavyzdžiui, trimis šeimos nariais ir norint nuodugniai pasitikrinti sveikatą atsižvelgiant į amžiaus grupę, privačioje klinikoje tai gali kainuoti nemažus pinigus. Tačiau kalbant apie gerą savijautą, sveikatą ir ligas, kurių galima išvengti, taupyti finansiniu atžvilgiu nerekomenduojama. Informacijos apie finansavimą medicinos, sveikatinimo, tyrimų išlaidoms galite rasti internete.

Tinkamas rūpinimasis sveikata prasideda dar vaikystėje, kai augdami matome tėvus bei jų rodomą pavyzdį. Pasak mitybos specialistų, tam, kad mūsų organizmas gautų pakankamą kiekį vitaminų, mikroelementų, dienos maisto racione turėtų būti 70% daržovių, visa kita – likę produktai. Pirmoje dienos pusėje rekomenduojama valgyti baltymų, angliavandenių turinčius produktus, tačiau pastarųjų vengti vakaro metu. Vadinasi, net ir bandelė ar torto gabalėlis nėra draudžiami, jeigu tik vartojami sakingai ir pirmoje dienos pusėje. Kitu atveju atsiranda tikimybė priaugti svorio, ypač jei nesate linkę daug judėti. Nežinant, kaip derinti maisto produktus, kad mityba taptų naudingesnė, švaresnė, verta kreiptis į mitybos specialistus, kurie jums padės sureguliuoti jūsų bei jūsų šeimos mitybos racioną.

Apie judėjimo naudą kalba daugelis. Bet kokia fizinė veikla ne tik pagerina bendrą savijautą, bet ir gerina širdies darbą, smegenų veiklą, suteikia energijos, kelia tonusą, stangrina kūną ir dailina kūno linijas. Pastebima tendencija, jog nesportuojantys žmonės dažniausiai ne neturi tam laiko, o tiesiog nėra atradę mėgstamos sportinės veiklos. Fizinis judėjimas – tai ne tik sportas salėje, svorių kilnojimas ar dalyvavimas grupinėse treniruotėse. Sportuoti galima ir namų sąlygomis, bėgiojant lauke, važinėjantis riedučiais šiltuoju sezonu, dviračiu, daug vaikštant, plaukiojant ir panašiai. Sporto treneriai pataria kiekvienam žmogui skirti laiko ir atrasti labiausiai artimą, mėgstamą fizinio judėjimo rūšį, kuri ne tik degina kalorijas, bet ir gerina kasdienę nuotaiką.

Healthy life. Beautiful smiling dark-haired young mother holding vitamins and talking with her kids about healthcare and the boy sitting on the table

Taip pat savo šeimos sveikata svarbu pasirūpinti gydytojo kabinete. Kas metus apsilankykite pas odontologą, šeimos gydytoją, atlikite būtiniausius tyrimus. Niekam ne paslaptis, jog tam tikrų ligų paūmėjimui ar atsiradimui įtakos turi amžius, todėl pasidomėkite apie skirtingoms moterų bei vyrų amžiaus grupėms rekomenduojamus atlikti tyrimus. Tai neatims daug jūsų laiko, kadangi tyrimus privačiose įstaigose galite atlikti tam skyrę vieną dieną, o rezultatams sužinoti jums nereikės niekur važiuoti, kadangi juos su gydytoju galite aptarti tiek telefonu, tiek elektroniniu paštu.

Auginant vaikus kuo daugiau kalbėkite apie sveikos mitybos, judėjimo naudą, skatinkite, tačiau ne per prievartą, išbandyti skirtingus judėjimo būdus, o dar geriau, jeigu juos atliksite kartu su vaiku. Dar vienas svarbus aspektas – vaikams į mokyklą ar darželį įdėti sveikų užkandžių, tokiu būdu juos pratinant prie sveikesnės mitybos pasirinkimo. Atostogos bei poilsis – taip pat neatsiejami nuo geresnės savijautos ir bendros sveikatos. Keliaukite kartu su šeima pailsėti į sodybą, turint galimybių ir sulaukus karantino ribojimų pabaigos – pasilepinkite kelione, ragaukite vietinio maisto, susipažinkite su nauja kultūra. Geras poilsis yra neatsiejamas nuo geresnės savijautos, nuotaikos, o tuomet į darbus bei kasdienybę grįžtama su nauja jėga ir pailsėjusiomis mintimis.

Užs. Nr. 21

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.