Kas yra faktoringas, kaip jis veikia ir kodėl verta jį rinktis?

Dalintis:

Dauguma apie faktoringą žino tiek, kad tai yra vienas iš galimų išorinių verslo finansavimo būdų. Visgi egzistuoja trys pagrindiniai klausimai apie faktoringą, į juos atsakymus verta žinoti kiekvienam.

Kas yra faktoringas?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad faktoringas dar gali būti vadinamas sąskaitų finansavimu. Tai procesas, kurio metu užtikrinamas išankstinis verslo subjektų išrašomų ar gaunamų sąskaitų- faktūrų apmokėjimas.

Kaip veikia šis metodas?

Šis principas labai paprastas: pavyzdžiui, jei verslo subjektas gauna sąskaitą-faktūrą tam, kad atsiskaitytų už įsigytas žaliavas, įrenginius ir pan., šį dokumentą kartu su specialiu parašu siunčia faktoringo bendrovei. Tai atlikus, vos per 1 darbo dieną faktoringo bendrovė finansuos net iki 90 proc. sąskaitos-faktūros vertės. Lygiai tas pats galioja ir sąskaitoms-faktūroms, kurias išrašo pats verslo subjektas už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes: dokumentas su specialiu parašu yra siunčiamas faktoringo bendrovei, kuri per 1 darbo dieną padengia net iki 90 proc. sąskaitos-faktūros vertės. Taigi, kaip matyti, faktoringas yra netiesiogiai susijęs su pardavimais: kuo jie didesni, tuo didesnė yra ir padengiama pinigų suma.

Kodėl verta rinktis faktoringą?

Kaip matyti, šio metodo esmė yra greitesnis lėšų gavimas už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes, o taip pat – ir greitesnis atsiskaitymas už pirktas paslaugas ar prekes. Taigi nesunku pastebėti, kad greitesnis lėšų gavimas atveria daug puikių galimybių. Kuriomis iš jų pasinaudos verslo subjektas, priklausys tik nuo jo paties. Greitesnis lėšų gavimas atveria kelią investavimui, naujų projektų įgyvendinimui, kitų finansinių įmonės poreikių patenkinimui. Ne paslaptis, kad greitas verslo subjekto apyvartumas yra viena pagrindinių priežasčių, galinti užtikrinti sėkmingą įmonės augimą. Taigi apibendrinant galima daryti išvadą, kad faktoringas yra išmintingas pasirinkimas kiekvienam verslo subjektui, kuris yra orientuotas į galimybę laiku patenkinti finansinius įmonės poreikius, investuoti, augti ar tapti vienu iš rinkos lyderių. Puikiai tinka ir toms įmonėms, kurios nenori būti priklausomos nuo paskolos sąlygų.

Užs. Nr. 29

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą