Kiek implantuojant dantis svarbi gydytojo odontologo patirtis ir kompetencija?

Dalintis:

Dantų implantacija – viena sudėtingesnių ir brangiausių odontologinių procedūrų. Ne paslaptis, kad prireikus kelių dantų implantų, gydymo kaštai gali siekti keturženkles sumas, o prireikus protezuoti visus abiejų žandikaulių dantis, gydymo kaina gali šoktelti net iki penkiaženklės sumos. Tad natūralu, kad prieš ryžtantis tokiai brangiai procedūrai, būtina pasidomėti implantuojančia klinika ir joje dirbančiais specialistais.

Gydytojo kvalifikacija ir išsilavinimas – būtinybė Nr. 1

Implantuojant labai svarbi gydytojo kvalifikacija – baigti mokslai, išklausyti kursai ir pan. Pavyzdžiui, prieš implantacijos procedūrą reikėtų pasirinkti ne tik patikimą kliniką, bet ir pasidomėti, kuris iš jos specialistų atliks paslaugą. Kai kuriose mažesnėse klinikose implantuoja vienas specialistas, didelėse klinikose tokių gydytojų gali būti ir daugiau.

Svarbu žinoti, kad Lietuvoje implantaciją gali atlikti ir asmuo, turintis gydytojo burnos chirurgo specializaciją, ir odontologas, tiesiog baigęs specialius implantologijos kursus. Implantacijai rekomenduojama rinktis gydytoją, turinį chirurginį išsilavinimą. Praktikos metu jis bus spėjęs susipažinti su pačiomis įvairiausiomis situacijomis, tad žinos, ką daryti, jei kaulinis audinys yra stipriai aptirpęs, jei dantenos pradėtų intensyviai kraujuoti ar paciento organizmas implantą atmetė.

Gydytojo patirtis – būtinybė Nr. 2

Natūralu, kad žinių ir įgūdžių bagažas nesukraunamas per pusę metų (išimtis – jei gydytojas – labai talentingas, ypač imlus ir greitai įsimena informaciją). Tad 100 proc. paslaugos kokybę užtikrins burnos chirurgas, kuris žino, kaip optimaliai pasiruošti implantacijos procedūrai, kaip implantuoti, kokių rekomendacijų pacientams duoti ir kaip juos prižiūrėti pooperaciniu laikotarpiu. Tiesa, patirtis kaupiama ne tik dirbant, bet ir specialiųjų studijų metu. Jų metu gydytojai dirba ligoninėse, susipažįsta su beveik visais įmanomais patologiniais atvejais, todėl žino, kokią gydymo metodiką kuriuo atveju pritaikyti, kokių vaistų paskirti ir t. t.

Taigi, kuo daugiau ir įvairesnės patirties gydytojas chirurgas implantologas yra sukaupęs, tuo geriau ir tuo ramesni pacientai gali jaustis.

Kokius klausimus verta užduoti implantuojančiam gydytojui?

  • Kokius mokslus yra baigęs gydytojas?
  • Kelerių metų praktinio darbo patirtį specialistas yra sukaupęs?
  • Kiek implantų jis yra įsriegęs?
  • Ar pats gydytojas ir protezuoja, ar šį darbą patiki kitiems klinikos specialistams?
  • Kokio gamintojo implantai bus naudojami procedūros metu? Pavyzdžiui, visiems gerai žinomi ir prestižiniais laikomi šveicariški „Straumann“ implantai, tačiau tikrai galima rasti ekonomiškesnių ir ne mažiau kokybiškų sprendimų. Be to, dantų implantacijos sėkmę tik 10 proc. nulemia implanto rūšis, o gydytojo įgūdžiai – net 90 proc. sėkmės.

Klinikoje „Dantų estetika“ implantuojantis gydytojas Lukas Poškevičius yra sukaupęs daug vertingos darbo patirties. 2015 m. jis baigė odontologijos magistrantūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, 2015–2018 m. studijavo rezidentūroje, o šiuo metu vis dar tęsia odontologijos krypties doktorantūros studijas. Specialisto patirtį papildo stažuotės, narystės organizacijose, mokslinėse konferencijose pristatyti pranešimai, publikacijos įvairiuose leidiniuose ir t. t. Taigi, jei šiuo metu ieškote išties patikimo ir geriausius gydymo rezultatus galinčio užtikrinti gydytojo, susisiekite su klinikos „Dantų estetika“ administracija.

O ką verta sužinoti apie kliniką, kurioje bus atliekamas dantų implantavimas?

Verta pasidomėti, kiek laiko jau veikia odontologijos klinika, kaip apie ją atsiliepia klientai, kokios jų patirtys gydantis šioje klinikoje ir pan.

Taip pat svarbu, kokių specialistų klinika turi. Kuo daugiau įvairių specializacijų gydytojų vienoje įstaigoje dirba, tuo geriau: tai reiškia, kad čia Jums galės atlikti visus reikiamus tyrimus ir išspręsti visas Jūsų problemas. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų.

Užs. Nr. 96

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą