Klausos aparatai – maži, bet galingi!

Dalintis:

Gera klausa suteikia galimybę kokybiškai bendrauti su artimaisiais ir bičiuliais, mėgautis aktyviu  socialiniu gyvenimu, jaustis visaverčiu bendruomenės nariu. Literatūros duomenimis, kas 6-as pasaulio gyventojas turi nuolatinę ar laikinai atsiradusią klausos negalią. Klausa gali sutrikti dėl daugybės priežasčių, pvz.: dėl vaikystėje persirgtų ligų, ilgalaikio buvimo triukšmingoje aplinkoje, nuolatinio streso ir pan. Net 80 % atvejų profesionalus klausos tyrimas ir tinkamas įrangos parinkimas išsprendžia šias problemas. Todėl labai svarbu stebėti savo ar savo artimųjų klausos pokyčius ir bent kartą per metus atlikti klausos testą.

Požymiai, kurie rodo, kad Jūsų ar Jūsų artimojo klausa sutrikusi. Klausos sutrikimas vystosi lėtai ir yra sunkiai pastebimas. Dėl to nukentėjusiems asmenims sunku atpažinti, kad jie turi klausos sutrikimų. Giminaičiai, draugai ar kolegos dažnai pirmieji supranta, kad kažkas negerai. Kad klausa suprastėjo, išduoda ne vienas požymis: pradedama skųstis, kad aplinkiniai kalba neaiškiai arba per tyliai, sunkiai sekasi palaikyti pokalbį, prašoma pakartoti sakinį, nuolat reikia garsinti televizorių ar radiją. Negydomi klausos sutrikimai gali pabloginti ir bendravimo kokybę su šeima ar draugais, sumažinti darbo našumą, nes klausos negalią turintys žmonės pradeda vengti aktyvaus bendravimo, rečiau lankosi viešuose renginiuose, ima mažiau bendrauti su draugais ir artimaisiais. Dėl tokios socialinės atskirties gana dažnai atsiranda nepasitikėjimas savimi, liūdesys, nerimas, depresija. Pamažu ima blogėti ir pažintinės funkcijos, silpti atmintis, vystytis negrįžtami pakitimai galvos smegenyse, trikti pusiausvyra. Turite klausos sutrikimų? Ką daryti toliau? Svarbiausia, nesijauskite vieniši ir pastebėję klausos sutrikimą – kreipkitės pagalbos. Konsultacijos metu klausos priežiūros specialistas įvertins fizinę ausies būklę (apžiūrės ausies kanalą ir būgnelį) ir atliks klausos tyrimą bei nustatys klausos sutrikimo laipsnį. Po konsultacijos, įvertinus gautus rezultatus, klausos priežiūros specialistas pateiks ir labiausiai tinkantį sprendimo būdą. Svarbu suprasti, kad kuo ilgiau atidėliosite apsilankymą pas klausos    specialistą, tuo ilgesnis reabilitacijos kelias Jūsų laukia.

Klausos aparatai – geresnei gyvenimo kokybei! Šiuolaikiniai klausos aparatai pagerina gyvenimo kokybę ir suteikia galimybę vėl aiškiai girdėti artimųjų balsus, muziką ir džiaugtis visaverte kasdienybe. Dėl  moderniausių technologijų klausos aparatai kuriami taip, kad suteiktų aukščiausią nešiojimo komfortą bei būtų stilingi ir nepastebimi. Siekiant maksimalaus komforto ir lengvesnės adaptacijos reikia rinktis ne vieną, o du klausos aparatus. Tyrimai rodo, kad pritaikius du klausos aparatus pagerėja garso lokalizacija, intensyviau ir aiškiau sustiprinamas garsas, gerėja kalbos suvokimas triukšmingoje aplinkoje. Taip pat dėvint du klausos aparatus sumažinamas ūžesys, pagerėja pusiausvyros funkcija, užtikrinama lengvesnė adaptacija, todėl žmogus greičiau ir lengviau grįžta į „normalų“ gyvenimą.

„Optikos pasaulio” regos ir klausos centre Tauragėje, adresu: S. Dariaus ir S. Girėno 24-17 Jūsų laukia NEMOKAMA klausos priežiūros specialisto konsultacija ir NEMOKAMAS klausos testas suaugusiems. Pasirūpinkite savo ar savo artimųjų gera klausa. 

Užs. Nr. 68

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą