Ko laukiama iš užsienietiškų filmų vaikams dubliavimo lietuviškai?

Dalintis:

Pirmiausiai norisi, kad filmai vaikams lietuviškai būtų dubliuojami kuo vaizdingesne, vaikų kalbines atsargas ryškiai papildančia lietuvių kalba. Tuo tarpu dubliažo vertintojai labai kritiškai atsiliepia apie lietuviškai įgarsintus filmus vaikams arba visai šeimai. Dėl komerciniais tikslais skubinamo vertimo dažnai pastebimas akivaizdus jo nutolimas nuo originalo, dėl to paties skubėjimo skurdinama ir pati lietuviško vertimo kalba.

Kuo vertingi yra lietuviškai dubliuoti animaciniai filmai vaikams?

Laimė, kad Lietuva turi daug talentingų aktorių, kurie labai meistriškai įgarsina animacinių filmų personažus. Jų darbą netgi galima prilyginti vaidmens sukūrimui. Todėl nėra ko stebėtis, kad mažieji žiūrovai nuoširdžiai pamilsta filmukų personažus, kurie dovanoja geros nuotaikos kupinas valandėles tiek mažiems, tiek dideliems. Tiesa ir tai, kad vaikiško filmo sėkmė didžia dalimi priklauso ir nuo to, kokie aktoriai jį įgarsino.

Nors žiūrovai jų ir nemato, tačiau sėkmingai sutapatina jų balso tembrus ir tinkamai parinktas intonacijas su filme vaizduojamais personažais. Vaizdinga aktorių kalbėjimo maniera netgi atperka skurdaus, kartais vos ne pažodinio vertimo trūkumus

Kokių aktorių įgarsinami vaikiški filmai pelnė išskirtinį šios publikos dėmesį?

Pagrindiniai vaikiškų filmų įgarsintojai – tai aktoriai – Aidas Giniotis, šviesaus atminimo Vytautas Šapranauskas, Kostas Smoriginas ir Džiugas Siaurusaitis, pastarojo balsu kalba visi Simpsonų serialo herojai.

Lietuvoje patys mylimiausi ir daugiausiai prielankumo pelnę animacinių filmų personažai yra – gerasis „žmogėdra“ Šrekas, jo draugas katinas Pūkis, kitas kačių genties atstovas Garfildas. O juos įgarsinę aktoriai prisipažino, jog jų įgarsinami personažai iš dalies yra į juos panašūs savo charakteriu, kartais net gyvenimiškais įpročiais.

Už kokias savybes aktoriai pamilsta savo įgarsintus personažus?

Pavyzdžiui, Šreką lietuviškai prakalbinęs aktorius A.Giniotis juokavo sakydamas, kad jis, kaip ir jo įgarsintas personažas, mėgsta patinginiauti ir nelabai kreipia dėmesį į aplinkinių nuomonę apie jį. Tuo tarpu aktorius K. Smoriginas savo personažą katiną Pūkį myli už tai, kad jis yra sveikai išdykęs, todėl simpatiškas. Tad šio jausmo jam nestokoja ir vaikai, nes Pūkis savo veikimu jiems padovanoja daug puikių išgyvenimų.

Užs. Nr. 136

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą