Kodėl miško technika kainuoja tiek daug?

Dalintis:

Kaip ir visos kitos technikos taip ir miško technika kainuoja gana nemažus pinigus. Kodėl taip yra? Tai priklauso nuo to, kad miško technika, kaip žinia, dirba su sunkiais svoriais, jiems reikalingi galingi varikliai, kad galėtų ne tik vežti, bet ir krauti keliasdešimt tonų sveriančius rastus. Ar šios technikos neina įsigyti pigiau?

Labai dažnai kyla klausimas, o kas, jei technika bus įsigyti panaudota, ar sugedusi ir ją sutvarkius ji toliau bus naudojama? Tai sėkmės dalykas, nes ne visada nusipirkus naudotą techniką gali ilgai ja naudotis. Kadangi miško technika dažnai parduodama jau atlaikius tam tikrus krūvius, jos gyvenimo trukmė sutrumpėja. Todėl gali būti, kad nusipirkus kelių dešimtmečių miško techniką ji ilgai netarnaus ir bus pastatyta į kampą, o pinigai jos pirkimui bus panaudoti nereikalingai. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad visada tokia technika būna bloga ir negarantuoja gero jos naudojimo. Naudota miško technika labai dažnai tarnauja ir ne kelis dešimtmečius.

Ar verta mokėti už įmonės darbą? 

Kartais atrodo, kad miško kirtimas ganėtinai paprastas dalykas ir ne visada reikalinga tam samdyti įmonę su tam tikra technika. Tačiau žmogus, kuris nori nemažo medienos kiekio, nesupranta, kiek laiko, pastangų ir fizinės jėgos jam tai kainuos. Medžių nukirtimas, jų paruošimas išvežimui užima tiek daug laiko, kad kartais gali atrodyti, jog šis darbas niekada nesibaigs. Todėl samdyti įmonę, kuri turi tam skirtą techniką, žino kaip atlikti darbą kokybiškai ir greitai, yra tikrai verta. Tokiu būdu miško šeimininkas bus užtikrintas, kad darbai vyks tikrai taip, kaip yra nurodyta leidime. Pačiam šeimininkui nereikės eiti dirbti į mišką ar samdyti žmonių, kurie atliks darbą, nes viskuo pasirūpins įmonė.

Gal paprasčiau mišką parduoti?

Miško tvarkymas, jo priežiūra reikalauja daug pastangų, tad gal geriau jį tiesiog parduoti? Šiuo metu rinkoje tikrai labai daug įmonių ar privačių asmenų, kurie ieško žmonių, galinčių ir norinčių savo miškus paduoti. Tiesa, tai yra gana netrumpas etapas, jei miškas priklauso ne vienam asmeniui, o keliems. Tuomet siekiant, kad miškas būtų parduotas, yra reikalingas visų bendrasavininkių sutikimas. Jei sutikimas nėra gautas, tuomet miško negalima parduoti arba tam tikrą miško dalį reikia palikti tam, kuris  nesutiko to padaryti. Todėl prieš parduodant mišką rekomenduojama iš karto susitarti su savininkais, kad vėliau nekiltų nesklandumų ir nereikėtų ilgo proceso norint jį parduoti.

Profesionalios miško technikos rasite UAB Intrac Lietuva svetainėje.

Užs. Nr. 87

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą