Kodėl svarbu tinkamai pasirinkti turto vertinimo metodiką?

Dalintis:

Turite nekilnojamą turtą ir norite jį pelningai parduoti? O galbūt esate išsirinkę objektą, kurį norėtumėte nupirkti pigiau? Bet kuriuo atveju, naudinga pradėti nuo turto vertinimo. Pasirinkus 1partner turto vertinimo metodiką ne tik sužinosite realią objekto vertę, gausite palankesnes sąlygas jam įsigyti, bet ir ateityje galite sutaupyti pinigų.

Turto vertinimo metodai

Masinis turto vertinimas

Šis turto vertinimo metodas yra taikomas nekilnojamo turto vertinimui, kai norima nustatyti panašių parametrų objekto vertę tam tikroje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Remiantis oficialiomis duomenų bazėmis ir Registrų centro pateikta informacija nustatoma preliminari objekto vertė konkrečiuose miestuose, rajonuose ir ji nekinta 5 metus.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad rinka nuolat keičiasi, todėl masinio turto vertinimo duomenys dažniausiai neatitinka realios situacijos. Norint sėkmingai įsigyti arba parduoti nekilnojamą turtą rekomenduojama nepasikliauti tokio turto vertinimo duomenimis, kurie yra prieinami viešoje erdvėje. Šiuo atveju geriau rinktis individualų turto vertinimą, kuris padės brangiai parduoti arba pigiai įsigyti norimą objektą.

Individualus turto vertinimas

Vertinant asmens nuosavybę individualiai, turto savininkas laimi žymiai daugiau. Vertinant viešai prieinamus oficialius turto vertei įtakos turinčius duomenis ir asmeninius objekto dokumentus nustatoma labai tiksli turto vertė. Kai kuriais atvejais ji gali skirtis iki 10 kartų daugiau ar mažiau už masinio turto vertinimo pateiktus rezultatus.

Individualaus turto vertinimas turi reikšmingą įtaką įsigyjant ir parduodant turtą, mokant nekilnojamo turto ir pelno mokesčius. Todėl vienkartinė investicija į nuosavybės vertinimą gali padėti sutaupyti ženklią pinigų sumą.

Turto vertinimo etapai

Turto vertinimą galima suskirstyti į 3 etapus. Pirmajame etape nepriklausomas turto vertintojas susitinka su užsakovu, išklauso poreikius, nustato turto vertinimo metodiką ir pasirašo sutartį. Antrame etape jis surenka su nuosavybe susijusius dokumentus, juos tikrina ir analizuoja bei atlieka fizinę nekilnojamo turto apžiūrą. Pagal gautus duomenis trečiajame etape turto vertintojas skaičiuoja nuosavybės vertę, rengia ataskaitą ir pristato ją užsakovui.

Turto vertinimo kaina

Masinio turto vertinimo duomenys yra nemokami ir viešai prieinami Registrų centre. Individualaus turto vertinimo kaina yra skaičiuojama kiekvienam klientui atskirai, atsižvelgiant į paslaugos atlikimo tikslus ir sudėtingumą. Paslaugos kainą galite sužinoti pateikus užklausą nepriklausomam turto vertintojui arba agentūrai.

Turto vertinimo laikas

Įprastai turto vertinimas yra atliekamas per 3 darbo dienas. Tačiau šis laikotarpis gali prailgėti dėl nuosavybės specifiškumo, turto vertinimo tikslų ir sudėtingumo. Smulkmeniškesnis turto vertinimas reikalauja daugiau laiko nei standartinis.

Pasirinkti tinkamą turto vertinimo metodiką bus žymiai lengviau, jei iš anksto bus žinoma turto vertinimo paskirtis ir kiek tikslus turi būti vertės nustatymas. Tokiu atveju investicija į turto vertinimą atsipirks su kaupu.

Užs. Nr. 51

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą