Šiandieniniai kokybiški ir modernūs vandens šildytuvai užtikrina, jog karšto vandens namuose niekada nepritrūks. Renkantis šildytuvą tenka susidurti su tikrai didele pasiūla. Vandens šildytuvai būna elektriniai, kombinuoti ir netiesioginio šildymo šildytuvai. Pastarieji dar yra skirstomi į momentinius ir tūrinius vandens šildytuvus. Šį kartą šiek tiek plačiau apie momentinius šildytuvus.
Momentinio vandens šildytuvo montavimas ir eksploatavimas gana paprasti. Tereikia šalto vandens šaltinio su spaudimu, bei prijungti šildytuvą į elektros lizdą ir po kelių sekundžių patiekiamas šiltas vanduo. Šis prietaisas gana ekonomiškas, nes jis naudoja nedaug elektros energijos. Paprastai momentiniai šildytuvai sušildyti vandeniui pasitelkiami tose vietovėse, kur nėra galimybės įmontuoti boilerį. Maišytuvai taip pat populiarūs miestuose, kuomet vyksta vandentiekio tvarkymo, keitimo ar kiti darbai.
Tenka išgirsti nuomonių, jog šie šildytuvai dažnai genda ir yra nepatikimi. Netiesa. Viskas priklauso nuo to, kokį gamintoją pasirinksite. Sakykim, Kospel šildytuvai yra patikimi ir gana ilgaamžiai. Pasistengsime tai įrodyti.
Momentinių šildytuvų privalumai
Daugelis žmonių, prieš rinkdamiesi vandens šildytuvą, turi nusiteikimą, jog momentiniai šildytuvai pasirenkami tik tais atvejais, kai nėra galimybės panaudoti kitokį prietaisą. Tačiau tai nėra tiesa. Momentiniai šildytuvai turi savų privalumų:
- Šie vandens šildymo prietaisai užima mažai vietos. Jums tereikės uždėti kraną į tam pritaikytą vietą ir prijungti prie vandens tiekimo. Be abejonės, komplekte rasite tvirtinimo elementus, kuriais šildytuvą pritvirtinsite iš apatinės stalviršio pusės.
- Šiam prietaisui sumontuoti nereikia jokio specialisto. Jie tvirtinasi kaip standartiniai vonios kambario ar virtuvės maišytuvai. Taigi, taupoma ir laikas, ir pinigai.
- Geras kainos ir kokybės santykis. Nors funkcionalumu mažai kuo nusileidžia boileriams, tačiau yra gana pigūs.
- LCD/LED ekrane galima matyti vandens temperatūrą.
- Taupo vandenį ir energiją, kadangi vanduo pašildomas pačiame įrenginyje. Vandeniui nereikia keliauti per vamzdžius, jis pašildomas vietoje per kelias sekundes.
Kokį momentinį šildytuvą pasirinkti: su hidrauliniu ar elektroniniu valdymu?
Hidraulinis momentinis šildytuvas turi jungiklį, kuriuo galima nustatyti pilną galią arba jos apribojimą, kitaip tariant, ekonominį režimą. Tai reiškia, iš šildytuvo ištekančio vandens temperatūra priklauso nuo pratekančio vandens kiekio. Žinoma, kuo daugiau vandens – tuo žemesnė temperatūra.
Elektroninių momentinių šildytuvų eksploatacija yra šiek tiek ekonomiškesnė ir, be abejonės, komfortiškesnė. Valdymo sistema įgalina sklandų vandens temperatūros reguliavimą 30-60 ºC ribose. Elektroninių šildytuvų pliusas tas, jog jie turi galimybę pašildyti jau šildytą vandenį. Palyginus išlaidas šis prietaisas yra ekonomiškesnis už hidraulinį.
Užs. Nr. 110