Maisto papildų vartojimas yra svarbus ne vien tik sportuojantiems žmonėms. Nors visada yra svarbu pasistengti reikalingų vitaminų ir mineralų gauti su maistu, tačiau net ir sudarius visavertės mitybos planą kartais organizmas stokoja tam tikrų medžiagų. Būtent todėl naudinga išsiaiškinti, kokie maisto papildai žmogaus organizmui yra patys svarbiausi. Jei užkirsite kelią reikalingų medžiagų trūkumui, visuomet galėsite džiaugtis pakilia nuotaika ir puikia savijauta.
Vitaminas C
Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, kuris padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais. Jei organizmas stokoja šio vitamino, galima pastebėti, kad žaizdos gyja kur kas lėčiau, kraujagyslės tampa trapesnės, gali kraujuoti dantenos, ir, žinoma, suprastėti imunitetas. Vitamino C gausu ne tik citrusiniuose vaisiuose, bet ir brokoliuose, kiviuose, paprikose bei braškėse.
Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys
Tai – nepakeičiamosios rūgštys, kurių organizmas negeba sintetinti savarankiškai. Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys užtikrina tinkamą kraujo krešėjimą, mažina trombozės riziką, stiprina imunitetą bei pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu. Šių riebalų rūgščių organizmas gauna iš riebių žuvų arba iš žuvies taukų papildų.
Cinkas
Šis mikroelementas yra svarbus žmogaus ląstelių funkcionavimui (cinkas dalyvauja net 22 fermentų aktyvavime), hormonų apykaitai, geram regėjimui, ir t.t. Jei organizmas stokoja cinko, gali pasireikšti nuovargis ir silpnumas, gali sutrikti virškinamojo trakto ar širdies veikla, ir t.t. Jei nuspręsite vartoti cinko papildus, naudinga žinoti, kad cinkas yra nesuderinamas su selenu (šie du mikroelementai vienas kitą neutralizuoja).
Kalcis
Tai – žmogaus organizmui gyvybiškai būtinas mikroelementas, kuris dalyvauja visose organizme vykstančiose cheminėse reakcijose. Kalcis užtikrina ląstelės membranos laidumą, aktyvina fermentus, skatina širdies darbą, dalyvauja kraujo krešėjime, ir t.t.
Kreatinas
Kreatinas – tai organinis junginys, kuris yra susitelkęs raumenyse. Kreatinas natūraliai sintetinamas inkstuose ir kepenyse (organizmas per dieną pagamina maždaug 1 g kreatino, o likusi reikalinga kreatino dalis yra gaunama su maistu (daugiausia šio organinio junginio gaunama su mėsa). Vegetarų ir veganų kraujyje kreatino kiekis įprastai yra žemesnis nei visavalgių, todėl kartais prireikia vartoti maisto papildus. Sportuojantys žmonės kreatiną renkasi tada, kai nori padidinti raumenų masę: toks maistas sportui raumenų masę gali padidinti net iki dviejų ar trijų kartų.
Gliukozaminas
Tai – kone visų žmogaus audinių sudedamoji dalis, kuri itin svarbi sąnarių kremzlių biosintezei. Gliukozamino papildai padeda stimuliuoti kolageno gamybą, palaiko normalią medžiagų apykaitą, gerina kremzlių būklę, gerina osteartrito pažeistų sąnarių būklę, ir t.t.
Chondroitinas
Tai – jungiamojo audinio polisacharidas, kuris sąnario kremzlėje sulaiko vandenį ir padeda palaikyti normalią kremzlių struktūrą. Jei kremzlėse sumažėja skysčių tūris, sutrinka sąnarių amortizacija, be to, tai gali lemti didesnį sąnarių pažeidžiamumą.
L-karnitinas
L-karnitinas yra natūralus junginys, kuris organizme sintetinamas panaudojant raumeninio audinio aminorūgštis (1 g karnitino gamybai suardoma maždaug 30 g raumenų masės). Su amžiumi šio junginio kiekis organizme tampa mažesnis, todėl naudinga vartoti specialius papildus.
Jei norite įsigyti tikrai kokybiškų papildų patraukliomis kainomis, jų rasite čia. Internetu pateikti užsakymą yra labai paprasta: įprastai tam prireikia vos poros minučių, o užsakyta produkcija gali būti pristatyta tiesiai jums į namus.
Užs. Nr. 75