Kokie tapetai reikalingi vaikų kambariui?

Dalintis:

Vaikiški tapetai ryškiai skiriasi nuo įprastinių, kuriuos naudojame suaugusiems skirtose patalpose. Pirmiausiai jie spalviniu atžvilgiu turi išlikti mieli akiai, kad vaikų emociškai nedirgintų. Jei vaikų kambario tapetai yra spalvingi ir nuotaikingi, tai ir patys vaikai jame gerai jaučiasi.

Kokia būtina sąlyga yra keliama vaikų kambariui skirtiems tapetams?

Pati svarbiausia sąlyga yra ta, kad šie tapetai turi pasižymėti ekologiškumu, nes vaikų kambaryje privalo vyrauti sveikatai draugiška aplinka. Todėl šios paskirties tapetai gaminami iš popieriaus, o jų pagrindas balinamas be chloro, PVC ar kitokių dezinfekuojančių medžiagų. Tad šie tapetai iš tikrųjų yra ekologiški. Be to, šie tapetai yra atsparūs drėgmei, tad jų paviršių galima lengvai nuvalyti.

Ką mano psichologai apie tapetų parinkimą vaikų kambariui?

Psichologų nuomone, prieš renkantis tapetus vaiko kambariui pirmiausiai reikėtų pasitarti su pačiu vaiku, kokio sienų dizaino jis pats norėtų. Tai daryti reikia todėl, kad vaikas šiame kambaryje praleis didžiąją dienos dalį, todėl čia jis turi jaustis labai jaukiai. Be to, reikia turėti omenyje ir tai, kokio amžiaus vaikas naudosis jam skirtu kambariu. Vienokie tapetai labiau tiks mažyliams, ikimokyklinukams ir pradinukams, kitokie – paaugliams.

Kokios yra vaikų kambario tapetų dekoro temos?

Mažesniems vaikams labiau patinka tapetai, kuriuose yra pavaizduoti pasakų ir animacinių filmukų herojai, įvairūs gyvūnėliai. Berniukus gali sužavėti ant tapetų įsikūrę narsūs, nuotykius mėgstantys superherojai, mergaitėms – princesės, fėjos, nykštukai ir kitokie mieli personažai.

Vyresniems vaikams patiks pažintinę reikšmę turintys tapetai, kuriuose gali būti vaizduojama senovinių miestų architektūra, vaizdai iš egzotinių šalių ir kt. Paaugliams didžiausią įspūdį palieka fototapetai su kalnų viršukalnių, džiunglių ar dykumų vaizdais. Puikiai pasitarnauja ir tie tapetai, ant kurių yra išspausdinti įvairūs žemėlapiai.

Kaip parinkti vaikų kambario tapetų spalvas ir kaip juos įdomiau klijuoti ant sienų?

Kai renkatės vaikų kambariui skirtų tapetų spalvas, atsiminkite, kad per daug ryškios spalvos greičiau gali emociškai išvarginti vaiką, todėl po kurio laiko jis pasidarys irzlus, naktį jam bus sunkiau užmigti. Tačiau reikia ir ryškiaspalvių akcentų, todėl patariama juos proporcingai derinti su ramesnių atspalvių tapetais. Kad sienų dizainas atrodytų žaismingiau, vieną vaikų kambario sieną galima klijuoti vertikaliai, kitą – horizontaliai.

Užs. Nr. 44

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą