Kokioms įmonėms privaloma teikti GPAIS?

Dalintis:

Pastaruoju metu šiam klausimui skiriama nemažai dėmesio, kadangi daugelis įmonių yra įpareigotos pasirūpinti tinkama gaminių, pakuočių ir atliekų apskaita (GPAIS). Pakuočių apskaitą bei duomenų apie tai pateikimą privalo vykdyti įmonės, kurios šalyje gamina bei pakuoja produkciją, taip pat importuoja (įveža) į Lietuvos teritoriją jau supakuotus, PVM apmokestinamus gaminius, bei gamina arba importuoja tuščias pakuotes. Gaminius apskaityti privalu bendrovėms, importuojančioms arba gaminančioms apmokestinamuosius produktus (padangas, oro, kuro bei tepalo filtrus, amortizatorius), baterijas ir akumuliatorius, M1 ir N1 klasių transporto priemones, elektroninę įrangą bei alyvą. Panaši tvarka galioja ir su atliekomis tiesiogiai dirbančioms įmonėms: jos turi pateikti tokio pat pobūdžio informaciją apie atliekas.

Kodėl tai taip svarbu?

Visų pirma, teikti GPAIS ataskaitas įpareigoja šalies įstatymai, už kurių nepaisymą numatytos nemažos baudos. Kai kuriais atvejais, jos gali būti didesnės nei 10 tūkstančių eurų. (Apie tai galima rasti daugiau informacijos.) Taip pat nereikėtų užmiršti ne tik tiesioginių sankcijų, bet ir įmonių bei jos vadovų reputacijos, kuriai, dėl netinkamo apskaitos tvarkymo, būtų padaryta dar didesnė žala. Todėl, siekiant išvengti minėtų nesklandumų, nuo kurių gali priklausyti įmonės sėkmė, vertėtų nerizikuoti ir tinkamai pasirūpinti GPAIS apskaitos klausimais. Tuo labiau, kad mažesnėmis apimtimis veikiančios įmonės yra atleidžiamos nuo tokių duomenų teikimo.

Sprendimai, leidžiantys palengvinti šį procesą

Versle labai svarbu nuolat ieškoti inovatyvių sprendimų. Ne išimtis – ir šis atvejis, kadangi gana daug įmonių susiduria su GPAIS apskaitos dokumentų teikimo poreikiu, kuris gali pareikalauti ir papildomų ekonominių / žmogiškųjų resursų. Dėl to, šiai situacijai palengvinti pravartu naudoti automatizuotą programinę įrangą, su kuria paruošti GPAIS ataskaitas tampa žymiai lengviau. Ypač, jeigu bendrovė jau turi įsidiegusi verslo valdymo sistemą, kurioje tvarkomi visi veiklos duomenys. Tokiu atveju, tereikės integruoti papildomą įrankį, padedantį suformuoti bei atsakingoms institucijoms pateikti tokių ataskaitų duomenis.

Daugiau informacijos apie Jūsų atveju labiausiai tinkamą įrankį galite rasti internete arba pasikonsultuoti su šioje srityje dirbančiais konsultantais, kurie padės priimti optimaliausią sprendimą.

Užs. Nr. 80

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą