Kokios plytelės didina ir mažina erdvę?

Dalintis:

Plytelės – nuostabus pasirinkimas erdvių apdailai. Jos padeda išgauti stilingą, dailų ir akiai mielą vaizdą bei leidžia nesudėtingai įgyvendinti norimas interjero idėjas.

O ar žinojote, kad plytelės taip pat gali padėti vizualiai keisti dekoruojamos erdvės suvokimą? Nuo jų dydžio, formos, spalvų, raštų, išdėstymo ir derinimo priklausys, ar erdvė atrodys didesnė ar mažesnė.

Tinkamai sužaidus šiais elementais, galima sėkmingai kompensuoti erdvės trūkumus ar realizuoti norimus interjero sumanymus. Tad vienokioms erdvėms tiks didelės plytelės, kitokioms – mažos plytelės, o šiuos niuansus detaliau aptarsime šiame straipsnyje.

Kaip plytelės gali keisti namų aplinką?

Įvairūs apdailos sprendimai, o taip pat ir plytelės, gali padėti pakeisti namų aplinkos vaizdą: vieni jų erdvę vizualiai didins ir plės, kiti – mažins ir siaurins. Be to, apdailos pasirinkimai turi įtakos ir bendrai erdvės nuotaikai bei atmosferai. Tarkime, švelnios, pastelinės spalvos, aptakios linijos gali veikti raminamai, o ryškios spalvos, akį traukiantys raštai gali pakelti nuotaiką, žadinti energiją, veikti tonizuojamai ir panašiai. Todėl labai svarbu atsižvelgti į tai, kokio efekto ir galutinio rezultato pageidaujate.

Didelės plytelės interjere

Vienas iš galimų pasirinkimo variantų – didelės plytelės. Jos gali būti įvairių matmenų, netgi įspūdingai didelių plokščių tipo. Šios plytelės pasižymi neabejotinais privalumais: jos gali tikti ne tik didelėms, bet ir mažoms erdvėms, yra patvarios ir dėl mažesnio siūlių kiekio lengviau prižiūrimos.

Didelės plytelės gali tikti ne tik sienoms ar grindims, bet ir tapti baldų elementu, tarkime, stalviršiu ar kitu paviršiumi. Jos suteikia įspūdingą vaizdą, vientisumo pojūtį ir gali tapti išskirtiniu interjero elementu.

Tiesa, didelės plytelės neretai būna ir plonesnės, todėl didelių plytelių klijavimas privalo būti atliekamas itin kruopščiai ir atidžiai.

Reikia turėti omenyje, kad didelės plytelės visgi tiks tikrai ne visoms erdvėms. Jos netinkamos, kai erdvėje yra daug nišų, išsikišimų ir kitų panašių elementų. O štai mažai patalpai didelės plytelės gali būti netgi labai tinkamos, nes dėl jų kuriamo vientiso vaizdo patalpa atrodys vizualiai erdvesne.

Mažos plytelės interjere

Mažos plytelės iš esmės yra universalus pasirinkimas, nes gali būti pritaikomos tiek didelėms, tiek ir mažesnėms erdvėms. Mažos plytelės dėl savo išmatavimų yra itin tinkamos nestandartinio išplanavimo patalpoms.

Mažų plytelių universalumas taip pat pasireiškia spalvų, raštų ir formų gausa, todėl jos leis lengvai susikurti norimą vaizdą ir atliepti bet kokį interjero stilių.

Daugiausiai klausimų kelianti erdvė – vonios kambarys

Kalbant apie plytelių pasirinkimą ir taikymą, bene daugiausiai klausimų ir neaiškumų kelia vonios kambarys. Visų pirma, tai yra pakankamai specifinė erdvė, dėl ko jai skirtos plytelės turi atitikti tam tikrus reikalavimus.

Kadangi vonioje niekaip neišvengsime drėgmės, šiai erdvei skirtos plytelės turi būti atsparios drėgmei ir lengvai valomos. Be to, reikia neužmiršti ir saugumo – vonios grindys paprastai išklojamos kuo mažesnio slidumo plytelėmis.

Žinoma, vonia taip pat yra ta erdvė, kurioje trokštame jaukumo ir stilingumo – juk norisi širdžiai mielos namų oazės, kurioje būtų galima atsipalaiduoti ir nusimesti rūpesčius. Būtent plytelės kaip niekas kitas gali veiksmingai sukurti jaukumo, žaismingumo ar stilingos prabangos atmosferą.

Kokias plyteles rinktis mažai voniai, o kokias erdviam vonios kambariui?

Ne paskutinėje vietoje yra ir vonios kambario dydžio ir išplanavimo klausimai. Jei svarstote, kokias plyteles rinktis mažai voniai, atminkite, kad šiai erdvei gali tikti ir didelės vonios plytelės, ir mažos vonios plytelės.

Svarbiausia rinktis kuo vientisesnę apdailą – vengti kontrastų, skirtingų dizainų ir spalvų. Vientisumo ir erdvės įspūdį sukurti gali padėti didelės plytelės voniai.

Erdviame vonios kambaryje atsiveria galimybės eksperimentuoti, tarpusavyje derinti skirtingas plyteles – galite rinktis ryškias, sodrias spalvas ar įmantrų dekorą. O jei išsirinkti vis dar sudėtinga, rekomenduojame konsultuotis su salono „Apdailos namai“ ekspertais.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą