Kokių įrankių ir technikos prireiks siekiant prižiūrėti sodą?

Dalintis:

 

Kiekvienas iš mūsų svajoja apie nepriekaištingai atrodantį sodą, tačiau ne paslaptis, kad tenka šiek tiek paplušėti, jog galėtume džiaugtis tokiais rezultatais. Visgi, jeigu į pagalbą pasitelkiame sodo įrankius ir techniką, bet kokie priežiūros darbai klostosi kur kas efektyviau. Šį kartą pakalbėsime apie svarbiausius atributus – pasitikrinkite, ar visus juos esate įsigiję.

Žolės pjovimo technika

Dailiai nupjauta pievutė bet kokiam sodui gali suteikti papildomo žavesio, tad pirmiausia reikėtų pagalvoti, kaip susidorosite su šiuo darbu. Be standartinių žoliapjovių, dabar galima rinktis ir alternatyvius variantus. Pavyzdžiui, žolės pjovimui patvoriuose, siauruose praėjimuose ar kituose sunkiau pasiekiamose vietose pasitarnauja trimeris. Šį darbą taip pat galima patikėti žolės pjovimo robotams arba apsvarstyti galimybę įsigyti sodo traktoriuką – dažnu atveju tokią techniką pavyks pritaikyti ir kitiems sodo darbams.

Gyvatvorių žirklės

Šie įrankiai skirti tam, kad būtų galima sparčiai patrumpinti ar suformuoti gyvatvores – jei jos auga ir Jūsų sode, be specialių žirklių bus sunku išsiversti. Rinkdamiesi jas, daugiausiai dėmesio turėtumėte skirti jų tipui. Benzininės gyvatvorės bus naudingos tuo atveju, jeigu reikės prižiūrėti didesnius plotus: nors ir sunkesnės, jos yra itin galingos, o darbų nevaržo nei laidai, nei akumuliatorius. Elektriniai modeliai laikomi optimaliausiu pasirinkimu kalbant apie jų svorį ir galimybes – jei yra galimybė pasiekti elektros lizdą, juos galima pritaikyti vidutiniams modeliams. Kitu atveju labiau tiks akumuliatorinės gyvatvorių žirklės, kurias galėsite naudoti ir sunkiau prieinamose vietose. Tarp jų ypač mėgstami puikia kaina garsėjantys Parkside įrankiai.

Aeratoriai

Šie įrankiai yra skirti tam, kad padėtų žolei geriau pasisavinti įvairias maistines medžiagas – dėl to ji tampa vešlesnė, žalesnė ir gyvybingesnė. Aeratoriai gali būti akumuliatoriniai, elektriniai ir benzininiai, o kai kurie iš jų atlieka ir skarifikavimo funkciją: tuomet pašalinama sausa žolė, samanos ir piktžolės. Tiesa, galima rinktis ir didelių išlaidų nereikalaujančius rankinius įrankius ar specialius antbačius – tuomet daugiau darbo teks įdėti Jums patiems.

Kastuvai

Prižiūrint sodą, anksčiau ar vėliau gali prireikti ir kastuvo, kuris pravers norint apdirbti žemę, sukasti šaknis ar atlikti kitus panašius darbus. Renkantis tokius įrankius, reikėtų atsižvelgti į jų gamybos medžiagas, plotį ir galimybę reguliuoti koto aukštį – jei ji yra, galėsite dar patogiau naudotis kastuvu ir neturėsite rūpesčių dalindamiesi juo su skirtingų ūgių namiškiais.

Grėbliai

Tuomet, kai reikia sugrėbti lapus ir šakas, į pagalbą dažnai pasitelkiami grėbliai. Jie gali būti skirtingų tipų ir dydžių, pritaikyti įvairioms užduotims. Tačiau jeigu tokį įrankį planuojate pirkti tik tam, kad susitvarkytumėte su lapais, verta pagalvoti ir apie lapų siurblį – pūstuvą, kuris leis tokį darbą atlikti kur kas greičiau. Tokie prietaisai dažnai gali pasiūlyti papildomą talpą lapams, kurioje jie yra susmulkinami. 

Grandininiai pjūklai

Šie įrankiai puikiai tinka tuomet, kai reikia apgenėti šakas, supjauti malkas, nupjauti medį ar atlikti kitus panašius pjovimo darbus – akivaizdu, kad jie iš tiesų gali praversti prižiūrint sodą. Priklausomai nuo būsimų darbų, galėsite rinktis skirtingus tipus, galią ir kitus techninius parametrus. El. parduotuvėje Pigu.lt benzininis pjūklas ir kitų tipų įrankiai nustebins plačiu asortimentu – čia tikrai atrasite sau tinkamiausią.

Priklausomai nuo sodo dydžio ir paskirties, įrankių sąrašas gali šiek tiek išsiplėsti, tačiau turėdami šiuos gaminius, būsite pasiruošę įvairiausioms situacijoms. Tokia įranga užtikrins tikslingesnius ir efektyvesnius sodo darbus, tad aplinkos priežiūra taps ne prievole, o malonumu – būtent tokių rezultatų ir norėtųsi pasiekti. 

Užs. Nr. 99

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą