fbpx

Kokius dantų protezus pasirinkti?

Dalintis:

Dantų protezavimas yra labai išvystyta odontologijos šaka, o jos siūlomos dantų atkūrimo procedūros skiriamos taisyklingai kramtymo funkcijai palaikyti, taisyklingai artikuliacijai bei natūraliai šypsenai atkurti. Žmonės, netekę dantų, turėtų žinoti, kad neskaitant reikšmingo estetikos pagerėjimo, daliniai ar pilni protezai turi įtakos ir burnos ertmės kaulų būklei.

Dėl dantų netekimo dantenos atsitraukia ir ilgainiui nyksta kaulinis audinys, tai paveikia visą veido išvaizdą, keičia žmogaus bruožus ir sukelia senėjimo raukšles. Todėl verta susipažinti su galimybėmis rekonstruoti tiek vieno, tiek kelių dantų netekimą.

Dantų protezų pasirinkimui verta skirti daugiau dėmesio, nes nuo jų tipo ir medžiagų priklausys mūsų savijauta ir pasitikėjimas savimi. Tinkamai parinktas protezas pagreitins pripratimą prie naujos situacijos. Apžvelkime protezų tipus ir kuo jie skiriasi vieni nuo kitų.

Išimami dantų protezai – skubi pagalba esant dantų netekimui

Visiškai išimami dantų protezai yra tradicinis trūkstamų dantų gydymo metodas, kai trūksta daug dantų. Jiems būdinga tai, kad pacientas gali bet kada juos išsiimti iš burnos. Išimamo protezo naudojimas leidžia atgauti galimybę kramtyti ir atkuria šypsenos estetiką. Tačiau naudojimas gali būti susijęs su tam tikru diskomfortu. Išimamas protezas kramtymo jėgą perduoda dantenoms.

Neišimamas protezas – lyg jūsų pačių dantys.

Pacientai, gali nustebti sužinoję, kad naudoti neišimamus protezus gali būti beveik taip pat patogu, kaip turėti savo sveikus dantis. Tai įmanoma dėl šiuolaikinio implantologinio gydymo, kuris įgalina protezą dėti ant specialių dantų implantų, pakeičiančių natūralias dantų šaknis. Tai nuolatinis sprendimas, o tai reiškia, kad dantų sąnarys yra visam laikui rekonstruojamas ir protezas negali būti išimamas iš burnos.

Estetiniai dalykai

Kalbant apie dantukus, daugumai svarbiausia jų estetika. Graži šypsena turi įtakos mūsų pasitikėjimui ir psichologiniam komfortui. Negana to, dantis atnaujinti nusprendę žmonės dažnai nori, kad protezo nematytų kiti žmonės. Šiuo atveju cirkonio keramikos protezai veikia puikiai, nes vainikėliai niekuo nesiskiria nuo natūralaus danties. Technologija leidžia atkurti tokias savybes kaip, pavyzdžiui, emalio skaidrumas, todėl dirbtinis dantis atrodys labai natūraliai.

Be to tokie protezai yra labai atsparūs bet kokiems temperatūros pokyčiams, pasižymi kietumu ir atsparumu dilimui. Minėtas savybes užtikrina rekonstrukcijai naudojamas cirkonio oksidas, tai yra aukščiausios klasės keramika.

Užs. Nr. 35

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą