Komercinis sandoris – kad sėkmingas startas nesibaigtų nesėkme

Dalintis:

Dažnai versle linksniuojama frazė – komercinis sandoris. Įvairaus pobūdžio įsigijimus, pardavimus, investicijas bei susijungimus neišvengiamai lydi teisė. Galima sakyti, kad bet koks veiksmas versle yra paremtas teisinėmis žiniomis, teikiančiomis apsaugos garantijas dalyvaujančioms pusėms. Taigi, kaip teisingai pasiruošti, kad sėkmingas startas nesibaigtų nesėkme?

Kas lemia sėkmingą komercinio sandorio eigą?

Jei manysime, kad sandorio pamatas yra tvirtas teisinis pagrindas, tuomet pasisekimą lemia stiprūs šios srities ekspertai. Tokie, kuriems įmonių teisė ir absoliučiai visos su ja susijusios sritys – kasdienybė. Nors teisines paslaugas teikiančių įmonių skaičius gana didelis, atsirinkti, taikant aukščiausius kriterijus, nėra taip sudėtinga. Ko verta ieškoti, patikint lemtingo sandorio vairą:

  1. patirtis su pirmaujančiomis nacionalinėmis bei tarptautinėmis bendrovėmis,
  2. patirtis su įvairiomis rinkomis bei įmonių tipais: tiek tradiciniais, tiek inovatyviais,
  3. sėkmingas atstovavimas aktualiu atveju: pardavimų, susijungimų, įsigijimų procesuose,
  4. darbas su privataus ir rizikos kapitalo fondais,
  5. įvairiose verslo teisės srityse besispecializuojanti komanda.

Pastarasis punktas lemia platesnį žvilgsnį į rinką, o tai reiškia gebėjimą sandoryje įžvelgti ateities galimybes ir grėsmes, kurių vienoje srityje besispecializuojantis žmogus gali tiesiog nepastebėti. Žinoma, jau nė nekalbama apie būtiną komunikacijos kokybę bei gebėjimą sudėtingus procesus paaiškinti taip, kad atstovaujamasis nesijaustų mažai ką kontroliuojančiu stebėtoju.

Kokiam komerciniam sandoriui reikia atstovavimo?

Gali susidaryti įspūdis, kad atstovavimo reikia tik itin sudėtingiems, įmonės ateitį lemiantiems procesams, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Kasdien vyksta tūkstančiai didesnių ar mažesnių sandorių, kurie kelia klausimų, dvejonių, beje, jiems taip pat reikalingas dokumentų parengimas, galimų rizikos veiksnių numatymas. Ne be reikalo sakoma, kad labai svarbu, kaip įmonės tvarkosi su kasdieniais, o ne pavieniais uždaviniais. Taigi, įmonių teisėje besispecializuojanti komanda gali padėti išspręsti tiek labai sudėtingus, tiek įprastus, kasdienius verslo sandorių klausimus.

Profesionalūs teisės atstovai ir jų vaidmuo

Įvairios apimties sandoriuose atstovų pagrindinė užduotis – padėti sukurti veiksmingą sistemą, kuri užtikrintų maksimalią naudą bei minimalias išlaidas atstovaujamam verslui. Tiesa, tai gana abstraktus apibūdinimas, mat sandoris, priklausomai nuo dydžio, apima daug aspektų. Kiekvienas etapas lemia minėtąją naudą ir galimus nuostolius, toliau – keli pirmųjų žingsnių.

Pasiruošimas sandoriui

Pirminiame etape įmonei paaiškinami teisiniai procesai, padedama pasiruošti galimiems patikrinimams, parengti būtinus dokumentus. Teikiamų komercinių konsultacijų metu aptariami visi rūpimi klausimai, išsiaiškinami lūkesčiai, ateities vizija, aptariamos rizikos. Apžvelgus realią situaciją, teisininkams paprasta numatyti net minimalią teisinę riziką, pastebėti papildomas naudas. Beje, tai itin praverčia tiek nacionalinių, tiek tarptautinių sandorių atveju.

Mokestinės strategijos kūrimas

Gebėjimas struktūrizuoti mokesčius yra kone kiekvieno sėkmingo susitarimo – sandorio ar investicijos pagrindas. Koks yra šio proceso pagrindinis tikslas komerciniame sandoryje? Ekspertai teigia, kad esminė užduotis – maksimaliai išnaudoti visas finansines galimybes ir kiek tik įmanoma sumažinti galimas rizikas, atstovaujamos pusės praradimus. Žinoma, tam reikalingas ne tik dabartinės rinkos situacijos supratimas, bet ir argumentuotas ateities perspektyvų numatymas.

Žvilgsnis į ateities perspektyvas

Patyrę srities žinovai ne tik suplanuoja optimalią proceso struktūrą, bet ir apžvelgia bei pasirūpina susijusiais aspektais, pavyzdžiui, konkurencijos teisės reikalavimais. Tam, kad įmonės žengiamas žingsnis atspindėtų ne tik šiandienos galimybes, bet ir ateities siekius, rekomenduojama pasirinkti partnerius, turinčius didelį žinių ir patirties bagažą įmonių teisės srityje. Reikėtų atkreipti dėmesį į darbą su įvairaus tipo ir dydžio verslais.

Laukia svarbus žingsnis, o galbūt kasdien susiduriate su nedideliais sandoriais, keliančiais iššūkį komandai: laiko sąnaudų, būtinų papildomų žinių, teisinių niuansų supratimo? Svarbu suvokti – bet kokiu atveju, profesionalus žvilgsnis padės tiek identifikuoti, tiek maksimaliai išnaudoti verslo augimo galimybes.

Užs. Nr. 68

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą