Kuo natūrali kosmetika skiriasi nuo ekologiškos?

Dalintis:

Natūrali kosmetika ir ekologiška kosmetika sparčiai populiarėja tarp pirkėjų. Vartotojai vis labiau domisi, kaip sumažinti kenksmingą poveikį sau bei gamtai, todėl renkasi produktus, kuriuose būtų kuo mažiau žalingų cheminių medžiagų. Siekiant neapsigauti skaitant etiketes ir norint lengvai atpažinti saugias priemones, verta žinoti, kad natūrali kosmetika ir ekologiška kosmetika nėra tas pats. ,,Uoga Uoga“ specialistai apžvelgia esminius skirtumus tarp natūralios kosmetikos ir ekologiškos kosmetikos.  

Ne visa natūraliai gaminta kosmetika pažymėta ekologiškos kosmetikos sertifikatu

Vienas pagrindinių aspektų, padedančių atskirti natūralią kosmetiką nuo ekologiškos – ekologiška kosmetika turi sertifikatą ir yra paženklinta, o natūrali kosmetika – jo neturi ir nėra ženklinta.

Verta žinoti, kad ekologiškai kosmetikai yra taikomi griežti reikalavimai. Ekologiškos kosmetikos gamintojams keliami standartai ne tik kosmetikos priemonių sudėčiai, tačiau taip pat ir jų ingredientų auginimo ar išgavimo būdams. Priešingai nei natūraliai gaminta kosmetika, ekologiška kosmetika turi būti pagaminta tik iš natūralių, ekologiniuose ūkiuose išaugintų žaliavų, taip pat turi būti užtikrinamas minimalus cheminių reakcijų kiekis. Be to, ekologiškų prekių pakuotės turi būti perdirbamos.

Aukštos kokybės ekologiška produkcija yra sertifikuota ir paženklinta. Ekologiškos priemonės yra įvertinamos tam tikrų nepriklausomų organizacijų (pvz.: „Soil Association“, „Ecocert“, BDIH, ICEA ir „Cosmebio“). Ekologiškos kosmetikos sertifikatas pažymi, kad produktas atitinka ekologinio standarto reikalavimus.

Svarbu paminėti, kad ekologiškos kosmetikos sertifikatu gali būti pažymėta ne tik ekologiška, tačiau taip pat ir natūraliai gaminta kosmetika, atitinkanti ekologišką produkciją prižiūrinčių organizacijų keliamus reikalavimus.

Taigi, ekologiška kosmetika gali būti ir natūrali, tačiau natūrali kosmetika nebūtinai bus ekologiška.

Natūrali kosmetika veidui gali būti tik iš dalies arba 100 proc. natūrali

Natūrali kosmetika veidui – tokia kosmetika, kurios sudėtyje esantys visi ar didžioji dalis ingredientų yra neperdirbti ir natūralūs. Tačiau natūralios kosmetikos veidui gamybos metu, priešingai nei ekologiškos, nėra užtikrinama, ar natūralios medžiagos išgautos tik iš ekologiškai auginamų produktų ir ar juose visiškai nėra jokių sintetinių ar cheminių priedų. Natūralioje kosmetikoje veidui neturėtų būti sveikatai kenksmingų medžiagų, tačiau ar taip yra iš tiesų, informuoti pirkėją gali tik patys kosmetikos gamintojai.

Ekologiškos kosmetikos gamyboje draudžiamos sintetinės medžiagos, išskyrus keletą sudedamųjų dalių, kurios neturi natūralių pakaitalų, o jų saugumas nuodugniai ištirtas. Ekologinė kosmetika – kompetentingų specialistų patikrinta, visiškai švari ir saugi naudoti. Ekologiškoje kosmetikoje nebus jokių sintetinių kvapiklių, dažiklių, parabenų ar kt. nenatūralių medžiagų.

Kai kurios natūralios priemonės veidui sudėtyje gali turėti gyvūninės kilmės produktų

Kadangi ne visos natūralios priemonės veidui yra kontroliuojamos ekologišką produkciją kontroliuojančių organizacijų, todėl nėra patvirtinta, jog šie gaminiai neišbandyti su gyvūnais. Be to, kai kurių natūralių kosmetikos priemonių veidui sudėtyje neretai gali būti gyvūninės kilmės produktų.

Verta žinoti, kad ekologiškos kosmetikos standartas pabrėžia, jog ekologiškos kosmetikos gamyboje negalima naudoti medžiagų, išbandytų su gyvūnais, ir bandymų su gyvūnais tikrinant galutinį produktą. Ekologiškoje arba natūralioje kosmetikoje, atitinkančioje standartus, nenaudojami gyvūninės kilmės produktai arba jų naudojama labai mažai ir tik tie, kurie yra gaunami iš etiškų ir socialiai atsakingų tiekėjų. Dėl šių priežasčių dauguma tokios kilmės natūralių ar ekologiškų produktų yra tinkami naudoti veganams.

Natūrali kosmetika ir ekologiška kosmetika yra skirtingos kosmetikos rūšys, todėl, prieš įsigyjant norimus produktus, reikėtų atidžiai perskaityti gaminių etiketes bei įsitikinti, ar pasirinkta kosmetika yra pažymėta sertifikatu. „Uoga Uoga“ – ekologiška ir natūrali kosmetika, pažymėta griežčiausios Europoje natūralią ir ekologišką produkciją prižiūrinčios organizacijos „Soil Association“ sertifikatais „COSMOS Organic“ ir ,,COSMOS Natural“.

Užs. Nr. 34

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą