Kuo skiriasi lauko durys butui ir namui?

Dalintis:

Renkantis lauko duris siūlome neskubėti. Kadangi daugelis konsultantų teikia patarimus ir atsako į klausimus internetu – pasinaudoti greitomis ir išsamiomis konsultacijomis verta. Tai gali padėti sutaupyti daug laiko ir rasti tokias duris, kurios geriausiai tinka Jūsų namams.

Daugelis galvoja, kad lyginant bei vertinant duris svarbiausia yra atsižvelgti į jų montavimo vietą – bus skirtos kambariui ar laukui. Taip, tai yra tiesa, tačiau lygiai taip pat reikia žiūrėti, ar jos bus montuojamos nuosavame name, ar daugiabutyje.

Šarvuotos durys – universalios

Bene dažniausiai kaip pačios geriausios yra minimos šarvo durys. Tai yra puikus pasirinkimas tiek nuosavame name, tiek daugiabutyje. Dažniausiai šarvo durys yra pristatomos kaip pats ilgaamžiškiausias ir saugiausias pasirinkimas. Taigi, tinka tiems, kurie nori kartą įsigiję duris daugiau nebesukti dėl jų galvos.

Šarvo durys taip pat yra vertinamos dėl savo funkcionalumo. Kaip jau minėjome, jos yra geras pasirinkimas tiek nuosavame name, tiek daugiabutyje. Svarbiausia kuo daugiau dėmesio skirti durų techniniams parametrams, kad jos jums tiktų ne tik matmenimis, tačiau ir stiliumi, užraktu, kitomis smulkmenomis.

Butui tinka ir medinės

Jeigu metalinės, šarvo durys tinka ir namui, ir butui, tačiau dažniausiai pastarajam puikiai tinka ir medinės. Tačiau namui – medinės ne visada yra geras pasirinkimas, kadangi jos yra kur kas jautresnės. Aišku, nėra vienos taisyklės, kuri nurodo, kokios medžiagos durys kur turi būti montuojamos. Tačiau kai norisi įsigijus duris daugiau nebesukti dėl jų galvos – reikia įvertinti kokybės bei pritaikomumo aspektus.

Kadangi medinės durys dažniausiai yra lepesnės, joms reikia daugiau priežiūros – jas siūloma montuoti daugiabučiuose, kadangi laiptinėje nėra dirgiklių, kurie taip greitai aktyvintų dėvėjimosi laiką. Tuo tarpu namo Tego lauko durys turi santykį su drėgme, lietumi, kitais krituliais, tad jos dėvisi kur kas labiau, atnaujinti reikia dažniau, galiausiai, tarnauja trumpiau. Dėl to geriausia medines duris yra rinktis tik tokiu atveju, kai jos bus montuojamos tokioje vietoje, kurioje nėra daugelio aplinkos dirgiklių.

Stiliaus aspektai

Kalbant apie stilių – nėra vienos taisyklės. Dažniausiai daugiabučiuose kur kas drąsiau yra pasirenkamos tokios, kurios puoštos įvairiomis smulkmenomis, akcentais. Tiesiog dažniausiai daugiabutis pats iš savęs yra saugesnė erdvė nei nuosavas namas. Vėlgi, variantų yra daug, tikrai nesakome, kad nuosavas namas nėra saugus. Tačiau dažniausiai daugiabučiuose reikia praeiti net porą itin patvarių lauko durų, kol galiausiai bus pasiekiamos buto. Kalbant apie stilių – reikia žiūrėti ne tik tiek ir kokių stiklių yra montuojama, tačiau taip pat ir kokios yra durų spalvos, raštai. Čia jau nėra taisyklių, svarbiausia, kad durys labiausiai patiktų jums. Tačiau taip pat įvertinkite tai, kad nuosavo namo durys dažniausiai labiau kontaktuoja su purvu bei krituliais, kurie gali išpurvinti duris, tad geriausia nesirinkti labai šviesių, kadangi teks jas dažnai valyti.

Svarbiausia yra užraktas

Visgi, kad ir kokios medžiagos bei kokio stiliaus durys jums atrodo tinkamos labiausiai – reikia kuo daugiau dėmesio skirti ir užraktui. Šiuo metu mėgstami ne tik klasikiniai, tačiau taip pat ir išmanūs, kurie padeda kur kas paprasčiau atrakinti bei užrakinti duris, net nuotoliniu būdu. Kartais durys gali būti perkamos kartu su užraktu, o kartais – be jo, tad kiekvienas gali rinktis jam labiausiai tinkamą. Vėlgi, šiuo atveju pasirinkimas Jūsų rankose, tad rinkitės pagal galimybes ir saugumo poreikius.

Užs. Nr. 6

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą