Maginės fantastikos knygų rekomendacija pavargusiems nuo realybės

Dalintis:

Visiems pasitaiko akimirkų, kai nuo realybės norisi pabėgti. Nuolatinė skuba, stresas ir neigiama informacija vargina, sukelia nemigą bei nerimo sutrikimus. Interneto knygynas Patogupirkti.lt siūlo lengvą pabėgimo planą: skaitykite knygas! Tegul veikėjai išgyvena rūpesčius, o jūs tuo metu pailsėsite nuo savų. Jei norite „pakeisti aplinką“ iš esmės, rinkitės fantastikos kūrinius!

Paruošėme trijų vertingų maginės fantastikos serijų rekomendacijas. Knygos tiks ir jaunimui, ir suaugusiems skaitytojams.

* J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas“

Trilogija „Žiedų valdovas“ – visų laikų geriausiai vertinamas maginės fantastikos kūrinys, dažnai vadinamas žanro Biblija.

Ciklo „Žiedų valdovas“ 1 knyga vadinasi „Žiedo brolija“. Kūrinys nukelia skaitytojus į Viduržemio pasaulį, kurį autorius sukūrė itin detalų. Viduržemis turi savo istoriją, mitologiją ir net kalbą.

Kadaise hobitas Bilbo išvyko kovoti su slibinu Smogu. Nugalėjęs priešą jis į Viduržemio karalystę parsinešė Žiedą. „Žiedo brolijos“ knyga prasideda, kai Bilbo šį trofėjų padovanoja giminaičiui Frodui, o burtininkas Gendarfals praneša, kad jį būtina sunaikinti juodojo Lordo Saurono valdose. Žiedo brolija, sudaryta iš nykštukų, elfų, hobitų, išminčių ir žmonių, išsiruošia į sudėtingą žygį. Jų nuotykiai tęsiasi antroje knygoje „Dvi tvirtovės“ bei trečioje dalyje „Karaliaus sugrįžimas“.

* Leigh Bardugo „Grišų trilogija“

Dar viena maginės fantastikos serija, kurios pirmoji knyga vadinasi „Šešėlis ir kaulas“. Istorija tęsiasi knygose „Šturmas ir audra“ bei „Nuopuolis ir palikimas“. Knygų autorė – amerikietė Leigh Bardugo.

Rakvos karei Alinai Starkovai pasireiškia magiškos galios. Tai neįprasta, nes paprastai šioje šalyje jos aptinkamos dar vaikystėje. Alina atskiriama nuo draugų ir siunčiama treniruotis į Grišų magijos mokyklą. Čia ji greitai suvokia, kokia didelė grėsmė tvyro virš tėvynės. Dar daugiau – draugai iš tiesų nėra tie, kuo dedasi.

Knygos pasižymi dinamika, unikaliu pasauliu ir stipriais, įdomiais veikėjais.

* Philip Pullman trilogija „Jo tamsiosios jėgos“

Rašytojo Philip Pullman trilogiją pradeda knyga „Auksinis kompasas“, tęsia „Aštrusis peilis“ bei „Gintarinis žiūronas“.

Ši serija lyginama tiek su „Žiedų valdovu“, tiek su Hario Poterio nuotykiais, tačiau istorija visiškai originali. Pagrindinė knygų veikėja našlaitė Laira, gyvenanti Oksfordo universiteto Džordano koledže, susiduria su Mažųjų aukų ministerija, grobiančia ir į Šiaurę gabenančia vaikus. Kai dingsta ir jos draugas, mergaitė išsiruošia jo gelbėti, bet nė nenumano, kur nublokš likimas.

Knygos pasaulyje mums įprastas technologijas keičia magijos dėsniai, o kiekvienas žmogus turi neatskiriamą demoną, su kuriuo gali bendrauti. Trilogija patiks bet kokio amžiaus skaitytojams.

Užs. Nr. 42

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą