fbpx

Mediniai namai: kokia priežiūra jiems būtina?

Dalintis:

Nuosavi rąstiniai namai, kuriuose galima leisti tiek šiltas vasaros dienas, tiek šaltas žiemas – puiki investicija. Tačiau tam, kad greitai nekristų tokio namo vertė, o teikiamais nuosavo vasarnamio privalumais galėtumėte mėgautis ne vienerius metus, būtina jį reguliariai prižiūrėti. Literatūra pataria, jog tik nuolat apžiūrint ir tvarkant mažiausius medinio namo pažeidimus, puikią jo būklę išlaikyti ir didesnių remonto išlaidų išvengti galima gana ilgai. Kaip yra iš tikrųjų? Pagrindinėmis medinių namų priežiūros taisyklėmis sutiko pasidalinti jau ilgus metus jų statyboje besispecializuojanti www.meistronamai.lt komanda.

Nuolat sekite vasarnamio būklę

Nors mediena yra ypač vertinama medžiaga dėl savo izoliacinių savybių, mediniai namai turi ir savo trūkumų, pavyzdžiui, ant jų sienų, labiau nei ant kitų tipų namų sienų, yra linkęs kauptis pelėsis. Norint atsikratyti šios problemos, rekomenduojame nedelsiant įsigyti specialiai pelėsio naikinimui skirtas priemones arba tokią pasigaminti patiems (sumaišant  vandenį ir baliklio mišinį santykiu 1:1).

Mišiniu rekomenduojama gerai išpurkšti namo vietas ir kuriam laikui jas palikti, kol sustings, o vėliau nuvalyti teptuku ir nuplauti vandeniu. Būtinai dėvėkite pirštines ir venkite šio mišinio patekimo ant drabužių.

Sutvarkykite pažeidimus

Medinius namus gaminančios www.meistronamai.lt komandos teigimu, tokio namo rąstai ypač keičiasi pirmuosius dvejus metus, kol pasiekia pusiausvyrą su aplinkos temperatūra ir drėgme. „Šiuo laikotarpiu namo rąstai gali išsipūsti, susitraukti ir net šiek tiek sutrūkinėti, tačiau dėl to nerimauti nereikėtų, nes šie procesai neturi įtakos namo patvarumui bei vientisumui“, – žiniomis dalijasi įmonės atstovas.

Jo teigimu, rąstų įtrūkimus nesunkiai pašalinsite vadinamuoju „pistoletu“, juos užpildydami izoliacinėmis medžiagomis. Tiesa, atlikus šį darbą reikėtų leisti izoliacinei medžiagai gerai išdžiūti prieš šlifuojant sienas ir užtikrinant, jog jūsų namai išliks puikios išvaizdos. Svarbu paminėti tai, jog užpildę įtrūkimus išvengsite medienai labai pavojingų vandens pažeidimų, kurie ilgainiui gali sukelti pelėsį ar kitų rimtų problemų. Laikui bėgant mediniai namai tokios priežiūros reikalaus gerokai rečiau.

Užsandarinkite visas oro angas

Gerai žinomas faktas, jog pirmaisiais metais po statybų rąstiniai namai yra linkę šiek tiek nusėsti, todėl juose gali atsirasti nesandarumų arba, paprastai tariant, papildomų skylių, kurios sumažins aukštą vasarnamio sienų izoliaciją.

Dėl šios priežasties www.meistronamai.lt specialistai rekomenduoja tokį namą po pirmojo sezono gerai apžiūrėti, o visas atsiradusias oro angas užsandarinti besiplečiančiu izoliaciniu putplasčiu. Šios putos išsiplės ir išdžiūvusios sukietės, todėl tvirtai užpildys net ir mažiausius plyšelius. Ieškant tokių nesandarumų, ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į medieną šalia durų ir langų, nes ten plyšeliai yra linkę susidaryti dažniausiai.

Reguliariai perdažykite

Specialistų teigimu, medinio vasarnamio išorės būklė priklauso nuo daugelio faktorių, todėl vienos taisyklės, kas kiek laiko turėtų būti perdažyti mediniai namai – nėra. Vis dėlto, remiantis bendra praktika, dažų sluoksnis medinukui vidutiniškai kartojamas kas 5 metus.

Patikrinti medinio namo medienos būklę galima gana paprastai – ant rąstų užtenka užpurkšti šiek tiek vandens. Jei lašai teka žemyn – apdaila vis dar atlieka savo darbą, jei ne – laikas pagalvoti apie jos atnaujinimą.

Norėdami atnaujinti izoliuoto rąstinio namelio apdailą, pirmiausia turite paruošti namo medieną. Nešvarumus nuo sienų gerai nuplaukite vandeniu, nuvalykite medieną šepečiu, nes tai padės užtikrinti, jog ant medienos tepami dažai galės būti paskirstyti tolygiau. Savo darbo praktikoje Meistro Namai specialistai pastebi, jog, nors vandens pagrindu pagaminti dažai – draugiškesni gamtai, aliejiniais dažais nudažytos namo sienos, nuolat gaunančios tiesioginės saulės, geros būklės išlieka ilgiau.

Taigi, kaip ir visi statiniai, natūralią poilsio aplinką kuriantys mediniai namai reikalauja reguliarios priežiūros. Nors, dėl tam tikrų medienos savybių, rąstinio namo atveju ji reikalinga šiek tiek dažnesnė, lyginant su kitų tipų namais, medinio vasarnamio teikiami privalumai – verti šiek tiek papildomo laiko ir pastangų.

Norėdami gauti daugiau patarimų apie rąstinių namelių priežiūrą, apsilankykite www.meistronamai.lt.

Užs. Nr. 98

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą