Greitos statybos, taupumas, ekologija, tvarumas, patogumas, universalumas – tai tik keletas modulinių pastatų privalumų. Kuo jie dar ypatingi?
Moduliniai nameliai – kodėl verta atkreipti į juos dėmesį?
Dar palyginus visai neseniai apsisprendusiems statytis nuosavą namą reikėdavo nusiteikti metus ar net ilgiau trunkančiam statybų procesui bei, žinoma, su tuo susijusiomis nemažomis investicijomis. Na, bet juk taip trokštamų savo namų palaukti verta, ar ne?
Įvairios technologijos sparčiai žengia į priekį, pateikdamos pažangius, energiją, laiką bei žaliavas tausojančius sprendimus. Statybų pramonė – ne išimtis. Kviečiame susipažinti su moduliniais namais ir nameliais, kurie rinkoje siūlomi jau ne pirmus metus, tačiau nemažai žmonių į juos vis dar žiūri be pasitikėjimo.
Kas yra moduliniai nameliai?
Tik prašome jų nepainioti su mobiliaisiais nameliais. Tai įvairaus dydžio ir paskirties pastatai, kurių konstrukcija surinkta iš atskirų iš anksto gamykloje pagamintų sekcijų – modulių. Šie moduliai atgabenami į vietą, kurioje stovės namelis ir ten galutinai sujungiami. Tokios statybos laikomos mažiausiai dvigubai greitesnėmis už tradicines, įprastas – taip pat yra ir žymiai pigesnės.
Ekonomiškos ir ekologiškos statybos
Pastaruoju metu ekologija ir tvarumas visame pasaulyje aktualios temos. Žmonės vis labiau domisi bei supranta, kad jų pačių ir jų artimųjų sveikata bei gerovė betarpiškai priklauso nuo aplinkos švarumo. Todėl natūraliai kyla klausimas, kiek draugiški aplinkai yra moduliniai nameliai.
Tiesą pasakius, jie net labai draugiški (ir aplinkai, ir jūsų piniginei):
- modulinio namelio statybai sunaudojama žymiai mažiau medžiagų, laiko ir energijos, nei panašaus dydžio „tradiciniam“ pastatui;
- kadangi toks namelis surenkamas iš jau paruoštų modulių, po tokių statybų praktiškai nelieka jokių atliekų;
- modernūs moduliniai nameliai gali būti pritaikomi ir šaltajam metų laikui. Jų šilumos izoliacinės savybės yra labai aukštos, todėl šildymui bus išeikvota mažiau energijos;
- jų statybai naudojamos saugios, tvarios, ekologiškos, ilgaamžės medžiagos;
- moduliniai namai ir nameliai paprastai projektuojami taip, kad jų poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis;
- jei modulinio namelio plotas nesiekia 50 kvadratinių metrų, jam nereikia specialaus projekto, o mažesniems nei 80 kvadratinių metrų, galioja supaprastinti statybų reikalavimai;
- planuodami modulinio namelio statybas jūs jau iš karto galite daugmaž numatyti, kiek jos kainuos bendroje sumoje.
Kadangi tokiam pastatui suręsti reikia mažiau žaliavų ir laiko, tai jis ir kainuoja mažiau (orientaciškai apie 15 % pigiau nei tokio paties dydžio tradicinės statybos namas). Jei šiuo metu svarstote apie nuosavą namą, tačiau neturite pakankamai pinigų didesniam pastatui, galite pasistatyti nediduką namelį. Po kurio laiko (pagausėjus šeimai, paaugus vaikams, atsiradus didesnėms finansinėms galimybėms) bus galima tiesiog pristatyti papildomą modulį, prijungti terasą ir t. t.
Kam gali būti pritaikomi moduliniai nameliai?
Praktiškai bet kam. Toks pastatas gali būti naudojamas kaip vasarnamis, sodo namelis, ūkinės paskirties patalpa, biuras, kavinė, muzikos studija, mokykla, gyvenamasis namas ir t. t. Moduliniai nameliai gali būti visai mažiukai, vos vieno kambario, tačiau gali būti ir dideli – tokie, kokiuose patogiai gyventų kelių asmenų šeima ar net dar didesni.
Kaip vyksta statybos ir kiek jos gali užtrukti?
Viskas prasideda specialiame inžinerijos skyriuje, kuriame pasitelkiant modernias kompiuterines programas gimsta būsimo namelio projektas. Vėliau pagal jį gamykloje gaminami struktūriniai pastato moduliai. Pagal tą patį projektą galima pastatyti didelį kiekį modulinių namelių, tačiau to negalima laikyti konvejerine gamyba. Gamyba vykdoma dažniausiai tada, kai gaunamas užsakymas.
Mūsų svetainės galerijoje galite rasti modulinių namelių pavyzdžius bei juos užsisakyti. Vos gavę užsakymą, mes tuojau jį perduosime į gamybą. Vėliau iš gamyklos atgabensime paruoštus modulius į nameliui paskirtą vietą bei galutinai sumontuosime. Tai gali užtrukti nuo 6 iki 8 savaičių. Jeigu jūsų pasirinkto namelio modulius mes jau kaip tik turime sandėlyje, savo nameliu galėsite džiaugtis jau po savaitės ar net dar greičiau.
Modulinių namelių išvaizda ir pritaikymo galimybės gali patenkinti praktiškai bet kokias fantazijas. Juos galima lengvai apjungti tarpusavyje, keisti išplanavimą – koreguoti viską taip, kad maksimaliai pateisintų jūsų lūkesčius. Jeigu turite savo namelio viziją ar norėtumėte pakoreguoti kurį nors pavyzdžiuose pateiktą modelį, praneškite mums ir mes paruošime jums asmeninį projektą. Šiuo atveju viskas užtruks ilgiau – nuo 8 iki 12 savaičių. Na, bet juk savo svajonių namelio galima ir luktelėti, ar ne?
Iš ko gaminami šių namelių moduliai?
Sienos paprastai gaminamos iš SIP arba MGO SIP skydų. SIP yra trumpinys nuo structural insulating panel. Išvertus lietuviškai – struktūrinės izoliacinės plokštės. Jos sudarytos iš trijų sluoksnių: dviejų tvirtų išorinių ir tarp jų esančio izoliacinio. Dažniausiai išoriniai sluoksniai gaminami iš OSB plokščių, o izoliacinei medžiagai naudojamas polistireninis putplastis, tačiau galima rasti ir kitokių kombinacijų.
SIP skydai beveik neįgeria drėgmės, juose nėra galimybių atsirasti pelėsiui ar prasidėti puvimui. Iš jų sukonstruotas namelis, jei to reikia, gali saugiai kuriam laikui likti negyvenamas ir nešildomas. Toks namas labai sandarus, todėl būtina pagalvoti apie gerą rekuperacinę ir ventiliacinę sistemą – verčiau nebandykite sutaupyti vėdinimo sąskaita.
Iš SIP skydų sukonstruoti namai – dar gana naujas dalykas, nors ir greitai populiarėjantis, todėl bet kokiu atveju jų montavimą verta patikėti profesionalams.
MGO SIP – tai patobulinta SIP skydų versija. Jie gaminami iš OSB skiedrų ir turi papildomą apsauginį magnio oksido sluoksnį, kuris suteikia papildomo tvirtumo namelio konstrukcijai bei dar labiau padidina atsparumą drėgmei ir ugniai. MGO SIP plokštės idealiai tinka ten, kur iškrenta daugiau kritulių, pučia stipresni vėjai, taip pat jos dažnai naudojamos pramoniniuose, komerciniuose pastatuose. Iš jų sukonstruotas gyvenamasis modulinis namelis ar namas gali atitikti A+ arba A++ energinės klasės reikalavimus.
Modulinių pastatų minusai
Žinoma, net ir tokios patogios bei greitos statybos nameliai jų turi. Labai pasistengėme ir suradome tokius:
- net ir nedidelis modulinis namelis į kitą vietą perkeliamas gali būti tik išskirtiniu atveju, todėl privalote gerai apgalvoti, kur jis stovės, kad tikrai niekam nesudarytų nepatogumų ir nekliudytų;
- būtinai reikia geros vėdinimo bei lietaus sistemos;
- pradėjus statybą net nežymiai keisti pastato išplanavimą labai sudėtinga, todėl įsitikinkite, kad pasirinktas namelio modelis jus visiškai tenkina.
Moderni lengvai aplinkoje prisitaikanti namelio išvaizda
Tai inovatyvus statybų metodas, todėl ir namelių projektai kuriami modernūs. Jiems būdinga elementari, detalėmis neperkrauta lakoniška išvaizda, paprastos formos ir, gana dažnai, dideli dienos šviesos privalumus išnaudoti leidžiantys langai. Apdailą, savaime suprantama, renkatės jūs, tačiau bet kokiu atveju modulinis namelis atrodys maksimaliai elementarus bei puikiai įsiliejantis tiek į miesto, tiek į kaimo, tiek į visai gamtinį foną.
Moduliniai nameliai pasižymi dar ir vietos taupumu. Jie nėra tokie griozdiški kaip mums įprasti tradiciniai pastatai. Atrodo nedidukai, tačiau viduje erdvė ekonomiškai, patogiai išplanuota. Iš tiesų modulinio pastato viduje vietos būna net daugiau, nei tokių pačių išmatavimų tradiciniame.
Šiuo metu moduliniai nameliai populiarėja beveik visame pasaulyje. Ši technologija suteikia tiek įvairių galimybių, kurias ir aprašyti visas sunku. Žinoma, pačios patraukliausios jų savybės – greitos statybos, mažesnė kaina, patogumas. Jeigu jums reikalingas pastatas ar papildoma kokios nors paskirties patalpa, tikrai rekomenduojame pasidomėti šiais moderniais bei tvariais statiniais. Jeigu turite klausimų ar kyla neaiškumai – parašykite mums, padėsime viską išsiaiškinti.
Užs. Nr. 116