fbpx

Nuo vasaros nepabėgsime – laikas ruoštis!

Dalintis:

Vasara yra neatsiejama nuo atostogų, saulės ir maudynių ežere ar jūroje, aktyvaus laisvalaikio lauke ir iškylų gamtoje. Nors šiemet daugelis mūsų turbūt nenorės rizikuoti ir keliauti atostogų į užsienį, tačiau svarbiausių vasaros atributų poilsiui gamtoje tikrai prireiks! O kad galėtume pirkdami vasarai būtinus daiktus sutaupyti – svarbu pirkinius apgalvoti iš anksto ir įsigyti juos, kai prekybos centruose taikomos akcijos. Taigi dalijamės su jumis idėjomis, ko jums gali prireikti šią vasarą, o jums beliks pasikoreguoti mūsų planą ir susidaryti savo vasaros pirkinių sąrašą!

Saulės vonioms

Saulė yra gerų atostogų garantas, visgi, kad atostogos netaptų nemaloniu prisiminimu, verta pasirūpinti apsauga nuo pernelyg kaitrios saulės. Jums prireiks kremo veidui ir kūnui, jei daug būsite pliaže ar žygiuosite atviromis vietovėmis. Atkreipkite dėmesį, kad skiriasi kremų apsaugos nuo saulės faktorius SPF (angl. Sun Protection Factor), kuris nurodo, kiek ilgiau jūs tapsite „atsparesni“ saulei pasitepę šiuo kremu. Pavyzdžiui, skaičiuojama kad baltaodžio žmogaus oda būnant saulėkaitoje parausta per 10 min, jei pasitepsite kremu kurio SPF yra 15, tai jūsų oda paraus per 10 x 15 t. y. 150 min. Atitinkamai pasitepus kremu, kurio SPF yra 60, jūsų oda paraus per 600 min t. y. 10 val. Žinoma, tai tik teoriniai skaičiavimai ir realus saulės poveikis priklauso nuo jūsų odos jautrumo, saulės intensyvumo ir teisingo apsauginės priemonės naudojimo.

Aktyviam laisvalaikiui 

Jei planuojate išvyką į gamtą ar kelionę prie jūros, į bagažinę įsimesti tinklinio ar futbolo kamuolį gali būti gera idėja. Kodėl? Vaikams bus lengviau susirasti draugų, kai turės pasiūlyti, ką veikti, be to, gainiotis kamuolį juk daug geresnis užsiėmimas nei leisti vakarus prie telefono ar planšetės ekrano. Reikia pripažinti, kad atostogų metu ir suaugusieji mėgsta akimirkai sugrįžti į vaikystę – o mėgėjiškas tinklinio mačas po sočių ant laužo keptų pietų gali būti smagi ir naudinga mankšta, juk per 1 val. aktyvaus tinklinio žaidimo vidutiniškai sudeginame 400–600 kcal.

Išvykoms į gamtą

Visada smagu namuose turėti atsargų, būtinų išvykoms į gamtą. Juk tada galima spontaniškai surengti iškylą net ir savo kieme! Įsitikinkite, kad turite kepsninę ir anglių ar malkų. Apžiūrėkite, ar iešmai ir kepimo grotelės dar tinkamos naudoti. Taip pat pasiruoškite ir pramogoms gamtoje: vaikus tikrai pralinksmins vandens šautuvai, muilo burbulų aparatai ar architektūrinė praktika smėlio dėžėje. Na, o jei iškyla bus ne prie vandens, galbūt savo vaiką pradžiuginsite pripučiamu baseinėliu? Vakarui prie laužo apsirūpinkite apsauga nuo vabzdžių: specialiais tepalais, purškalais ar žvakėmis.

Kad vasara nesuplonintų piniginės

Ar jau susidarėte pirkinių sąrašą vasarai? Mūsiškis, tenka pripažinti, nėra toks trumpas. Juk norisi ir skaniai pavalgyti, ir papramogauti. Norint sutaupyti galima pasinaudoti „Maxima“ akcijų leidinyje esančiais pasiūlymais ar kitų prekybos tinklų nuolaidomis, kurias galite rasti „raskAkcija.lt“ portale. Juk iš anksto apgalvojus pirkinius ir įsigyjant juos su nuolaida galima sutaupyti tikrai nemažą sumą!

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą