fbpx

Omega-3 žuvų taukai – ne tik vaikams: koks jų poveikis suaugusiems?

Dalintis:

Tėvai intensyviai domisi, ar žuvų taukus verta gerti vaikams. Tačiau žuvų taukai aktualūs ir vyresnio amžiaus žmonėms. Tik prieš vartojimą reikėtų išsiaiškinti, koks yra jų poveikis.

Apie žuvų taukų naudą metai iš metų kalba gydytojai, rašo žurnalistai. Visgi vartotojams nuolat kyla naujų klausimų. Pakalbėti apie tai tikrai verta. Štai kodėl…

Omega-3 – įvairi nauda

Kiekvienam žmogui reikia įvairių medžiagų. Pavyzdžiui, jei kojas traukia mėšlungis, galite išgirsti gydytoją samprotaujant: „Tikriausiai trūksta magnio.“ Jeigu gyvenimo ritmas intensyvus ir pradėjo kankinti nemiga, tikėtina, kad organizmas nepasigamina pakankamai melatonino. Šie pavyzdžiai sufleruoja, jog mūsų organizmas yra lyg naudingųjų medžiagų gamykla. Deja, yra medžiagų (kaip kad omega-3), kurios gaunamos tik iš papildomų šaltinių.

Omega-3 – tai riebalų rūgštys, kurių organizmas negamina. Būtent žuvų taukai yra šių riebalų rūgščių šaltinis. O nauda išties nemaža, keletas pavyzdžių:

  • Omega-3 gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio lygį;
  • Mažina kraujo krešulių susidarymo tikimybę (tačiau tai gali būti traktuojama ir kaip šalutinis poveikis, apie jį – truputį vėliau);
  • Gali pagerinti miego kokybę;
  • Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti atkurti kognityvinius gebėjimus ir smegenų funkciją – tai ypač aktualu sergantiems Alzheimerio liga;
  • Gali sušvelninti reumatoidinio artrito simptomus.

Šie aspektai aktualūs įvairaus amžiaus žmonėms, bet daugeliu atvejų jie itin svarbūs tėvams, seneliams. Kartais žuvų taukų pakuotė – lyg jaunystės eliksyras.

Svarbu laikytis vartojimo nurodymų, arba šalutinis poveikis

Be visų paminėtų dalykų, žuvų taukai – dar ir patogi priemonė. Tai nėra įkyri procedūra ar koks sunkus veiksmas. Paprasčiausiai išgeriate nurodytą dozę (šaukštą skystu pavidalu ar kapsulę – priklausomai nuo pasirinktos rūšies). Taigi pakanka laikytis nurodymų – gerti žuvų taukus ne savo nuožiūra, o pagal pateiktą produkto instrukciją. Antra vertus, nors žuvų taukai laikomi „nekaltais“, gali pasireikšti vienoks ar kitoks šalutinis poveikis. Nustatyta, kad jie gali mažinti kraujospūdį, sukelti viduriavimą. Arba, pavyzdžiui, jei suvartosite labai daug, gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Taip pat yra dantenų kraujavimo tikimybė, kraujas gali bėgti iš nosies. Kaip minėta anksčiau, taip yra todėl, kad žuvų taukai gali mažinti kraujo krešėjimą. Jeigu geriate vaistus kraujui skystinti arba jeigu artėja operacija, žuvų taukų tikriausiai turėsite atsisakyti. Tai ypač svarbu aptarti su gydytoju – šis veikiausiai pasiūlys kompromisą; tikėtina, kad suderins vaistų ir žuvų taukų vartojimą.

Su šeimos gydytoju reikia pasitarti ir šiais atvejais: vartojantiems kokius nors vaistus ar papildus, nėščiosioms ar turintiems sveikatos sutrikimų.

Tinkamai vartojant, kasdienė žuvų taukų kapsulė gali pagerinti jūsų sveikatą. Tačiau, nors kapsulė ir yra labai vertinga, svarbu visa rutina – tai, ką valgote, kiek judate. Galima palyginti su svorio metimu: jeigu į dienotvarkę įtrauksite bėgiojimą, bet kiekvieną vakarą persivalgysite, nereikėtų stebėtis, kodėl svoris nekrinta.

Žuvų taukų galima įsigyti ir saugiai internetu. Jų rasite apsilankę RawPowders.lt. O sykiu galėsite pasižvalgyti ir kitų prekių sveikatai, lieknėjimui, sportui.

Užs. Nr.130

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą