Patarimai, kaip prižiūrėti automobilio interjerą

Dalintis:

Individualių transportų priemonių skaičius Lietuvoje 2022 m. pabaigoje siekė 1,448 milijono ir kiekvienais metais vis auga, todėl galime teigti, kad automobilio priežiūra vyrauja daugelio lietuvių rutinoje. Esame įpratę tikrinti tepalų lygį kas 2500-3000 kilometrų, kas mėnesį tikrinti kitus skysčius, padangų slėgį, kasmet keisti oro, kuro filtrus, automobilį iš išorės rekomenduojama plauti kas savaitę, o ką vertėtų atsiminti apie tai, kaip teisingai rūpintis automobilio vidumi? Sumokėję papildomus tūkstančius už geresnes funkcijas, odinį saloną ar kitokias medžiagas bei kitus individualius pasirinkimus norisi išsaugoti vertę kiek įmanoma ilgiau.

Kai įsėdame į automobilį, norime jaustis maloniai, tad svarbu, kad visos įdėtos pastangos, tiek į vizualinį automobilio interjero aspektą, spalvų reikšmes kiekvienoje kultūroje, tiek medžiagų parinkimą, tiek intuityvų ir patogų išdėstymą, tiek į kitus interjero dizaino sprendimus būtų nuolat tinkamai puoselėjamos. Automobilių programėlės carone.app specialistai atkreipia dėmesį, kad technologijos ir dirbtinis intelektas taip pat vaidina didelį vaidmenį automobilių interjero pasikeitimuose, tad ir jų priežiūroje. Turbūt jau pastebėjote, kad naujausiuose automobiliuose vis daugiau matome integruotų ekranų – saugumo ir pramogų sumetimais. Futuristinis, modernus, aerodinaminis dizainas tampa vis labiau realistiškesnis nūdienoje ir tam taip pat turi įtakos autonomine sistema varomi automobiliai. Tai taip pat prisidės prie psichologinės vairuotojų būsenos ateityje keliaujant tokiais automobiliais, tad integruotų ekranų kiekis automobilyje gali dar daugiau išaugti. Priklausomai nuo mūsų interjero, turime pasirinkti tinkamas priemones valymui, nes kol kas dar niekas nesukūrė savęs pačio išsivalančio automobilio ar automobilio, kuris rekomenduotų, kuo valyti paviršius.

Kaip ir automobilio išorę rekomenduojama plauti su automobilio plovikliu, o ne kaip daugelis mėgsta pakeisti į indų ploviklį, kas, iš tiesų, kenkia automobilio dažams ilgalaikėje perspektyvoje, taip ir vidui rekomenduojami specialūs vidaus salono valikliai. Jei neapsisprendžiate pirkti blizgų ar matinį panelės valiklį – rekomenduojame pirkti nesilikoninį matinį valiklį dėl kelių priežasčių. Visų pirma, panelė, išblizginta blizgiu valikliu vakare gali atspindėti lange šviesas, kas pablogina matomumą ir yra mažiau saugu, o antra – silikoninis valiklis sudaro plėvelę paviršiuje, kuri daugiau traukia dulkes ir valyti dulkes nuo panelės gali tekti dažniau nei vidutiniškai objektyviai normalu.

Pirmiausia, prieš pradedant valyti panelę, reikėtų surinkti visas šiukšles bei nereikalingus daiktus iš automobilio ar bent laikinai tuos daiktus išimti, jei jais reguliariai naudojamasi. Pavyzdžiui, nagivacinės sistemos ar telefono laikiklį, puodelių laikiklį, neslystančio paviršiaus kilimėlį daiktams pasidėti ir panašiai. Kai kada, jei yra poreikis, pravartu šiukšlėms turėti nedidelę automobilinę šiukšlių dėžę. Tuomet šiukšles surinkti ir išmesti truks lygiai kelias sekundes, jei laiku jas dėsite ten, kur joms vieta. Automobilines šiukšliadėžes gali nusipirkti tiek automobilio prekių parduotuvėse, tiek internetu nuo kelių iki keliolikos eurų. Jos patogios tuo, kad turi dangtelį, tad automobiliui judant, šiukšlės neišsikratys į saloną ir bus saugiai uždarytos viduje. Taip pat galite naudoti silikoninius įdėklus automobilio ertmėms pagal savo automobilio modelį – taip bus lengviau išimti ir išplauti juos, nei valyti šluoste ir servetėle kur kas ilgiau mažus tarpelius, kad būtų maksimali švara.

Kadangi visas automobilio valymas ir priežiūra prasideda nuo viršaus į apačią, tad Jums prireiks ir nedidelio teptuko oro kanalams išvalyti. Siurbdami automobilį, stengiamės išsiurbti visus mažus plyšelius, bet kai kur dulkės akumuliuojasi ir yra sunkiai išvalomos. Kai įjungiame automobilio vėdinimą, kartais galime pajausti nosimi ir pradėti čiaudėti nuo mažų dulkelių iš ortakių. Norėdami juos tinkamai išvalyti galime sykiu braukti šepetėliu ir siurbti siurbliu. Taip pat galime pasitelkti ir drėgną mikropluošto šluostę bei teptuką ir tokiu būdu išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.

Jei turite vaikų, norėtųsi tikėti, kad pasirinkote automobilį su odinėmis kėdėmis. Oda nesugeria taip skysčių kaip tekstilė, dėmes daug lengviau ir greičiau išvalyti turint drėgnų servetėlių po ranka, o taip pat ji nesugeria ilgam kvapų ir yra kur kas ilgaamžiškesnė nei tekstilė. Žinoma, tam yra tam tikra sąlyga – kai oda tinkama prižiūrima. O tai gali kainuoti šiek tiek daugiau nei tekstilinių sėdynių priežiūra, kurias užtenka nusiurbti ir išplauti. Kad oda tarnautų ilgiau ir išliktų savo geriausios išvaizdos, ją būtina nuolat valyti ir naudoti odos kondicionierių, tad Jums iš viso prireiks tiek drėgnų servetėlių, skirtų specialiai odiniams paviršiams, kad nepažeisti odos, tiek specialaus valiklio, kuris nekietintų ir nedžiovintų odos, tiek kondicionieriaus, kad oda išliktų minkšta, elastinga, žvilganti ir tarsi nauja.

Jums taip pat prireiks ir langų valiklio. Tiesa, gana daugelis žmonių užmiršta, kad geram matomumui, langus reikia valyti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tad ne tik valytuvai turi būti minkšti ir nebraižantys lango, bet riebalai ir dėmelės turi būti nuvalyti iš vidaus. Tam geriausia naudoti mikropluošto šluostę, skirtą langams bei langų valiklį. Iš pradžių nuvalykite dulkes ir mažas daleles nuo lango šluoste, tada pašalinkite prikibusius nešvarumus ir riebalus izopropilo alkoholio valikliu bei ant mikropluošto šluostės užpurškę langų valiklio užbaikite langų valymą sukamaisiais judesiais. Nepamirškite nuvalyti ir stoglangio stiklo.

Leisdamiesi vis žemyn, susiduriame su kilimėliais ir automobilio grindimis. Ištraukę išpurtome kilimėlius, tolygiai prasiurbiame paviršių, kad pašalintume purvą ir daleles iš gilesnių sluoksnių. Jei kilimėliai medžiaginiai, tuomet įtriname kilimų valymo priemonę į kilimėlį šepečiu ir kiek pastovėjus išplauname su stipria vandens srove. Jei matote, kad ant kilimėlio yra dėmių, naudokite specialius dėmių valiklius, kad jas pašalintumėte. Užpurškus, įtrinkite, leiskite pastovėti, vėl įtrinkite ir išplaukite vandeniu. Visada tikrinkite, ar valiklis nesugadins kilimėlio spalvos ant mažo ploto. Panašiai elgiamės ir su guminiais kilimėliais, tik juos daug paprasčiau išplauti. Kad kilimėliai būtų švarūs, užpurškiame muiluoto vandens ir gausiai ištriname šepečiu visus kilimėlio griovelius, o vėliau išplauname po aukšto slėgio vandens srove.

Be abejo, reguliariai švarai automobilyje būtų pravartu laikyti drėgnas servetėles pasiekiamoje vietoje, kad būtų galima iš karto pavalyti, jei išsipiltų kava ar atsirastų kitokia dėmė. Svarbu, kad drėgnos servetėlės būtų pritaikytos toms medžiagoms, kurias valome ir būtų be šiurkščių baliklių, kad nepažeistų valomų paviršių. Taip pat norėdami palaikyti švarą, kas kartą lipdami į automobilį nusipurtykite batus nuo sniego, dulkių, žemių – taip kilimėliai ilgiau išliks švarūs.

Galiausiai, reguliariai puoselėdami tvarkingą automobilio interjerą, sėsdami prie vairo jausitės daug maloniau, patogiau ir eikvosite mažiau energijos dėmesio blaškymui nuo kelio į netvarkingas automobilio vietas. Taip pat išlaikysite automobilio vertę didesnę ilgiau, kai automobilis bus tvarkingai prižiūrėtas. Ką gi, liko pakvėpinti saloną mėgstamu kvapu ir galime riedėti į kelią!

Užs. Nr.71

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.