fbpx

Planuojate montuoti didesnius ratlankius? Pasiruoškite keliems pokyčiams

Dalintis:

Automobilio estetika daugeliui vairuotojų yra svarbi. Kol vieniems pakanka tiesiog palaikyti automobilį švarų, kiti žengia gerokai toliau įsigydami didesnius ratlankius, kurie suteikia sportiškumo ir jaunatviškumo. Problema ta, kad vairuotojai dažnai net nepagalvoja apie tokio, rodos nekalto, patobulinimo pasekmes.

Jeigu manote, kad ratlankių kaina bus vienintelė investicija į šį pokytį – klystate. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš priimant šį sprendimą.

Padangos bus brangesnės

Jeigu kada teko pirkti padangas, tai puikiai žinote – didesnio diametro modeliai yra brangesni. Pavyzdžiui, palyginkite bet kokius premium ir biudžetinės klasės automobilius – pastarieji dažniausiai turi kuklius, nedidelius ratlankius, kad padangos būtų pigesnės, o nedidelė variklio galia juos lengviau suktų.

Taip pat reikia pabrėžti ir padangos tipą. Jeigu jūsų automobilio gamintojo rekomenduojamos R17 vasarinės padangos yra vidutinio aukščio, tai R18 ratlankiams reikės žemesnio profilio padangų, kurios dėl sutvirtintos struktūros ir sienelių yra brangesnės. Negana to, tokių padangų montavimas dažnai kainuoja daugiau.

Rinkitės tik gamintojo rekomenduojamus padangų matmenis

Automobilio projektavimo metu inžinieriai atlieka įvairius bandymus ir skaičiavimus siekiant sukurti važiuoklę, saugiai suderinamą su tam tikrais ratų dydžiais. Lentelę su nurodytais dydžiais galite rasti ant automobilio statramsčio, vidinės degalų bako dangtelio pusės bei vartotojo instrukcijoje.

Pasirinkę nestandartinio dydžio ratus ne tik galite sukelti automobilio gedimus, bet ir rizikuojate savo bei aplinkinių saugumu. Važiuoklės elementai bei vairo mechanizmas nėra suprojektuoti rekomendacijose nenurodytų dydžių ratams, todėl labiau kenčia tam tikros važiuoklės dalys.

Teks paaukoti dalį komforto

Automobilio aerodinamika, valdymas ir prietaisų skydelio rodikliai yra nustatyti pagal standartinį ratų dydį – nesvarbu, kokio dydžio yra ratlankiai, bendras rato diametras turi išlikti toks pat. Tai reiškia, kad didesniems ratlankiams reikės žemesnio profilio padangų. O kuo padangų sienelės yra žemesnės, tuo jos prasčiau amortizuoja.

Sumontavę žemesnio profilio padangas tikrai pajusite pablogėjusį komfortą. Verta paminėti ir tai, kad važiuojant duobėtu keliu auga rizika pažeisti ratlankius, kadangi jie yra arčiau kelio dangos.

Padidės degalų sąnaudos

Kiekvieną dieną važinėdami į darbą žmonės per metus degalams išleidžia tūkstančius eurų, todėl degalų taupymas yra ganėtinai dažnas reiškinys. Vairuotojai ieško ekonomiškų sprendimų, kasdienėms kelionėms renkasi mažalitražius dyzelinius arba elektrinius automobilius.

Jeigu palygintume standartinio lengvojo automobilio ir visureigio degalų sąnaudas, tai skirtumas gali būti dvigubas. O jeigu dar atsižvelgtume ir į tokius aspektus, kaip ratlankiai bei padangos, tai poveikis gali nustebinti.

Pavyzdžiui, jeigu ant automobilio, kuriam rekomenduojami R16 ratai, yra montuojamos R18 vasarinės padangos, tai kuro suvartojimas gali padidėti dėl didesnio ratų svorio bei pasipriešinimo riedėjimui. Dažniausiai dideli ratai yra skirti galingiems arba dideliems automobiliams, todėl ir padangų plotis būna atitinkamai didesnis.

Gali pakisti automobilio valdymo savybės

Dar vienas nesunkiai pastebimas skirtumas sumontavus didesnius ratlankius yra automobilio valdymas. Pakitus padangų matmenims ir padidėjus bendram ratų svoriui gali pakisti automobilio „elgesys“ kelyje – sunkiau sukasi vairas, automobilis lėčiau stabdo ir bėgėjasi, galima prarasti kontrolę provėžose.

Turėkite omeny, kad būtent ratai laiko automobilį ant kelio. Norėdami montuoti didesnius ratlankius pirmiausiai įsitikinkite, ar tokie matmenys yra numatyti gamintojo. Norint užtikrinti saugumą būtina reguliariai tikrinti padangų būklę – patikrinkite padangų slėgį ir stebėkite protektoriaus nusidėvėjimo lygį. Netinkamas slėgis blogina sukibimą ir greičiau dėvisi padangos, o netolygiai nudėvėtas protektorius dažnai įspėja apie važiuoklės gedimus, netinkamą ratų suvedimą.

Užs. Nr. 57

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą