Ponia eklektika. Kaip ją kurti, kad menas nevirstų chaosu?

Dalintis:

Eklektikos įkvėptas interjeras gali būti tikrų tikriausias meno kūrinys. Žinoma, kaip ir pridera tokiam, ekscentriškais šedevrais neretai žavimasi kiek iš tolo – kad ir kaip norėtųsi perkelti šį unikalų pojūtį į namus, vieniems trūksta idėjų, kitiems paprasčiausio ryžto. Baisu, kad pastangos virs nevaldomu chaosu? Yra kelios gudrybės, kaip prisijaukinti tokį stilių savo namuose! Kokios jos?

Eklektiškas interjeras – apie ką jis?

Nesuklyskite, ryškūs namai nebūtinai bus eklektiški, mat čia reikia kur kas daugiau pastangų. Toks braižas yra išties turtingas, įvairių sluoksnių darnos menas, kuriame dera:

* skirtingi stiliai (modernus, klasikinis, industrinis, iš tiesų – bet koks);

* kontrastingos spalvos bei tekstūros;

* šimtmečiais nutolę laikmečiai;

* išskirtinių kultūrų braižas.

Ne be reikalo paminėta ir visų šių išvardintų aspektų darna. Kad ir kiek įvairovės detalėse, tekstūrose ir sluoksniuose bebūtų, bendras paveikslas yra iki smulkmenų išpildyta harmonija. Kokia to paslaptis?

Įkvėpimas

Visai nesvarbu, ar tik pradedate kurti eklektišką interjerą, ar nusprendėte suteikti namams daugiau charakterio, išraiškingumo ir energijos, pradėkite nuo įkvėpimo. Yra gairės, kurios leidžia žaidimo nepaversti chaosu, tačiau visa kita priklauso nuo jūsų pomėgių ir vaizduotės.

Visų pirma verta pasirinkti kelias artimas interjero stilistikas. Jas detaliai išanalizuoti – kas dominavo skirtingais laikmečiais, kaip keitėsi spalvų paletė, tekstūros, kaip viskas atrodo šiandien. Be to, labai geras būdas yra ieškoti „perliukų“ meniniuose, istoriniuose filmuose, ekscentriškų asmenybių namuose, parodose, muzikoje, skirtingose meno kryptyse, kultūrose, įkvepiančiuose žmonėse, skirtingose šalyse, žemynuose, gamtoje.

Fiksuokite atradimus, ieškokite išskirtinių detalių. Patarimas – pasidarykite iškarpų derinius, neskubėkite maloniuose tyrinėjimuose, aiškindamiesi, ką iš visų radinių galima pritaikyti savo namuose. Tai padės nepasimesti procese.

Nėra nereikalingų daiktų

Kalbant apie lėtą procesą, priešingai nei gali pasirodyti, eklektika yra labai atsakingas ir daug dėmesio detalėms bei jų suderinamumui reikalaujantis braižas. Čia kiekvienas daiktas ir detalė turi savo paskirtį ir funkcijas. Ar tai būtų kokybiško, išskirtinio minkšto kampo paieškos, ar paveikslo atranka, ar egzotiškas kelionės aksesuaras – viskas turi turėti savo vietą. Jei nesate tikri, geriau atsitraukite ir skirkite dar laiko apmąstymams.

Kalbant apie daiktus, yra dar vienas svarbus momentas. Kiekviename kambaryje turite pasirinkti tą vienintelį dėmesio traukos centrą, kitaip tariant – patalpos žvaigždę. Jei tai nedidelė erdvė, geriau apsiribokite viena, jei didesnė, tuomet galėtų būti ir dvi. Apie kokią detalę kalbame? Pavyzdžiui, ryškus, didelis, dizainerių kurtas šviestuvas, išraiškinga, restauruota klasikinė sofa, komoda, paveikslų siena. Tiesa, šio stiliaus gerbėjai įspūdį kuria, išnaudodami visą erdvę, sienas taip pat!

Spalvos ir tekstūros

Lygiai taip pat, kaip pasirenkate kelis dėmesį kaustančius daiktus, apsispręskite dėl dominuojančių spalvų bei tekstūrų. Nors atrodo, kad čia dera viskas, deja, bet kiekvienas tobulas eklektiškas kambarys yra sukurtas puikų skonį ir taiklią akį turinčio smalsuolio. Taigi šiuo atveju jums nepasiklysti padės iš anksto apgalvoti bent du neutralūs tonai ir du ryškūs. Toliau pamažu pildykite paletę spalvomis, derančiomis prie pastarųjų.

Žaidimas tekstūromis, geometrinėmis formomis, raštais turi būti apgalvotas, bet nėra toks griežtas. Vienintelė taisyklė čia – būtinai įtraukti bent kelis kontrastingus derinius. Pavyzdžiui, neapdirbtas medis ir švelnus šilkas, grubus metalas ir trapus stiklas, o kur dar kelių skirtingų geometrinių figūrų ar raštų sluoksniavimas. Žinoma, reikėtų atsižvelgti į pasirinktą paletę.

Panašu, jog laikas smagiai ir nevaržomai kūrybai? Minėtos gairės ir daugybė pavyzdžių interneto platybėse padės nepasimesti ir rasti įkvėpimą procese. O išdrįsti ir pabandyti suvaldyti chaosą tikrai verta – eklektiškas namų interjeras visuomet bus išskirtinis, unikalus ir tik jūsų!

Užs. Nr. 30

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą