Nevyriausybinė organizacija Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras (TMUIC) jau antrus metus įgyvendina projektą „Sėkmės laiptai“.
Smurtas artimoje aplinkoje vis dar lieka aštri Lietuvos problema – smurtą patyrę asmenys yra informaciniame vakuume: valstybinės institucijos ne visuomet geba kalbėtis tarpusavyje, o nukentėjusiems trūksta aiškios informacijos, kur galima kreiptis pagalbos.
Pasak TMUIC direktorės Nijolės Meilutienės, pastebėta, kad nukentėję žmonės baiminasi kreiptis pagalbos, nes išgyvena gėdos jausmą, kaip bus vertinami artimųjų, draugų ar kaimynų, vyrauja pranešimai tik apie fizinį smurtą ir tai rodo, kad ekonominis, psichologinis ar seksualinis smurtas gali būti sunkiau atpažįstamas.
„Vykdydami projektą „Sėkmės laiptai“ siekėme, kad bent mažais žingsneliais situacija keistųsi. Projekto sėkmė – projekto naujumas, inovatyvumas. Susirinkę specialistų komanda ieškojome būdų, kaip padaryti, kad į susitikimą atėjęs žmogus mus girdėtų, kad jam būtų įdomu ir naudinga, kad jis kažką galėtų prisitaikyti sau, pagaliau, kad gautų tinkamą pagalbą“, – apie projektą pasakoja TMUIC direktorė.
Pasak jos, buvo pritaikyti nauji metodai, sudaryta mobili komanda, kuri lankėsi seniūnijose ir vykdė smurto artimoje aplinkoje prevencinę šviečiamąją veiklą, nagrinėjo įvairias smurto artimoje aplinkoje situacijas, teikė sveikatos edukatoriaus, smurto ekspertės, teisininkės ir priklausomybių ligų konsultanto paslaugas.
„Šiais metais nusprendėme, kad mobilią komandą papildysime ir kitais komandos nariais. Džiugu, kad Tauragės policijos bendruomenės ir Probacijos tarnybos pareigūnės aktyviai įsitraukė į mūsų projekto veiklas. Šiuo projektu siekėme parodyti žmonėms, kad smurtinėse situacijose atsidūrę jie nėra vieni, kad neturi būti kaltinami, o problemoms spręsti yra suteikiama kompleksinė pagalba. Labai tikimės, kad maži pokyčiai šioje srityje atneš didelius dividendus ateityje“, – pasakoja TMUIC direktorė Nijolė Meilutienė.
TMUIC direktorės Nijolės Meilutienės teigimu, projekto metu buvo aplankytos 8 seniūnijos, suteikta per 300 konsultacijų.
„Vykdomos veiklos pasiteisino – pagalbos kreipėsi žymiai daugiau smurtą artimoje aplinkoje išgyvenančių, todėl projekto dalyvių skaičiumi neapsiribota ir taip reikalingų konsultacijų suteikta daugiau nei 300“, – projekto sėkme džiaugiasi TMUIC direktorė.
Projektas finansuojamas Tauragės rajono savivaldybės administracijos iš Skurdo ir atskirties mažinimo programos.
Užs. Nr. 183