fbpx

Rankų odos trūkinėjimas. Priežastys ir gydymas

Dalintis:

Sutrūkinėjusi rankų oda gali kelti nemalonius pojūčius ir diskomfortą tiek dėl suprastėjusios estetikos, tiek dėl nemalonių ar net dirginančių prisilietimų. Daug kam ši problema tik paūmėja žiemą arba šaltuoju metų laiku. Apžvelkime pagrindines rankų odos trūkinėjimo priežastis bei tai, kaip tai gali būti sprendžiama. Prieš pradedant reikėtų būtinai paminėti, kad tikslias priežastis gali nustatyti tik dermatologai profesionalai. Jeigu sutrūkinėjusi rankų oda labai vargina, kreipkitės į https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/paslaugos dėl konsultacijų ir/ar patarimų.

Kas yra odos trūkinėjimas?

Odos sutrūkinėjimas yra tam tikra problema, kuri kamuoja išsausėjusią odą. Tam, kad oda trūkinėtų ji turi būti sausa arba sudirginta. Išsausėjusią ir sutrūkinėjusią odą taip pat veikia niežulys, ji atsilupinėja ar net gali kraujuoti.

Nors oda sausėti ir sutrūkinėti gali visiškai bet kurioje kūno dalyje, tačiau bene dažniausiai tokį poveikį pastebėsime ant apnuogintų arba su daug kuo kontaktuojančių kūno vietų – pvz., rankų.

Sutrūkinėjusią odą pažinti nesunku. Ant rankų matosi daug mažų, skirtingo dydžio baltos, gelsvos spalvos atplaišų, oda būna suragėjusi, šiurkštesnė, jautresnė.

Kas sukelia odos trūkinėjimą ant rankų?

Šią problemą sukelti arba paūminti gali tikrai ne vienas faktorius. Kai kada sausa oda būna iš prigimties (genetika), taip pat natūralu, kad ji pasidarytų sausesnė su amžiumi. Tačiau nebūtinai šie veiksniai (natūralūs) yra išsausėjusios ir trūkinėjančios odos priežastys.

Labai daug įtakos tam turi ir saulė bei klimatas. Kaip jau minėjome, žiemą problema paūmėja, taip būna todėl, jog žiemos oras yra labai šaltas, sausas bei vėjuotas – idealios sąlygos trūkinėti. Ilgas deginimasis saulėje taip pat sausina rankų ar kitų kūno vietų odą.

Odos trūkinėjimas gali atsirasti ir dėl kontakto su agresyviais ar netinkamais kosmetikos produktais. Prastos sudėties skalbimo priemonės, muilai su daug cheminių priemaišų, indų plovikliai ar rankų odos kontaktas su chemiškai agresyviomis medžiagomis gali labai greitai pakenkti odai. Alerginės reakcijos vadinamos kontaktiniu dermatitu.

Jeigu odos paraudimas yra labai ryškus, tinsta, neatslūgsta savaime, ūmėja, skauda ar kelia kitokį diskomfortą – tai gali būti ir odos liga. Kreipkitės į dermatologus dėl nustatymo.

Užs. Nr. 54

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą