Sąskaitos už šilumą dydį lemia ne tik šilumos kaina

Dalintis:

Šilumos tiekėjas informuoja, kad 2021 m. sausio mėn. šilumos kaina buvo 5,10 ct/kWh, o vasario mėnesį nustatyta 5,17 ct/kWh. Primename, kad sąskaitos už šilumą dydis priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo Jūsų namo sunaudoto šilumos energijos kiekio.

Žemiau pateiktame grafike daugiabučiai namai yra suskirstyti į tris grupes pagal energetinį efektyvumą: I grupė – renovuoti namai, II grupė – nerenovuoti namai ir III grupė – nerenovuoti, energetiškai neefektyvūs namai.

Grafike pateikiamas šilumos poreikis (kWh) standartiniam 60 kv. m butui ir sąskaitos už šilumą dydis lyginant daugiabučius namus pagal grupes. Atkreipkite dėmesį, kad renovuotų (I gr.) ir nerenovuotų energetiškai neefektyvių (III gr.) daugiabučių namų sunaudotas šilumos kiekis vidutiniškai skiriasi iki 2 kartų, o tai nulemia, kad tokių daugiabučių namų sąskaitos už šilumą skiriasi tiek pat kartų. Tauragės šilumos tinklų vartotojams šilumos kaina už vieną kWh yra vienoda, sąskaitos dydį lemia šilumos suvartojimas.

Gyventojai daugiabučiuose namuose savo pastangomis gali sumažinti šilumos suvartojimą, tad Tauragės šilumos tinklų darbuotojai rekomenduoja atlikti paprastus ir nedaug kainuojančius veiksmus: užsandarinkite langus, įstiklinkite balkonus, neuždenkite radiatorių užuolaidomis ar  didelių gabaritų baldais, leiskite saulei įšildyti Jūsų namus.

Kita galimybė ženkliai sumažinti šilumos energijos kiekį – renovuoti daugiabutį namą. Taupydami šilumą, taupome ne tik savo pinigus, bet ir gamtą.

Parengė UAB Tauragės šilumos tinklai direktorius

Užs. Nr. 18

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą