„Solregis“ įsigijo lazerį antrinei kataraktai gydyti

Dalintis:

Optika „Solregis“ praneša džiugią žinią – nuo šiol tauragiškiams nebereikės antrinės kataraktos operacijų atlikti vykti į Kauno klinikas. Optika Tauragėje įsigijo lazerį, skirtą antrinei kataraktai gydyti.

Tai aukšto lygio unikali medicinos įranga, kuria operuos iš Kauno ir Klaipėdos atvykstančios gydytojos Guoda Arbačiauskienė, Gailė Gudauskienė, Laura Kapitonovaitė ir Indrė Matulevičiūtė.

Kataraktos operacijos metu dirbtinis lęšis implantuojamas į anatominį lęšiuko kapsulės maišelį – skaidrią ir elastingą kapsulę, laikančią lęšį tinkamoje padėtyje akies viduje. Po keleto mėnesių ar metų ši kapsulė taip pat gali pradėti drumstėti, sugrąžindama kataraktai būdingus požymius. Rega pablogėja, atsiranda rūkas. Tai vadinama antrine katarakta.

YAG kapsulotomija – tai antrinės kataraktos gydymas lazeriu. Šis gydymo metodas paprastas, neskausmingas, nereikalaujantis chirurginio pjūvio. Prieš atliekant gydymą lazeriu, išplečiamas akies vyzdys ir akis nuskausminama anestetikų lašais. Procedūros metu drumstoje užpakalinėje lęšiuko kapsulėje lazeriu suformuojama skaidri anga. Šviesos spinduliai vėl netrukdomi pasiekia tinklainę ir matymas yra pilnai atstatomas (jei nėra kitos regos nervo ar tinklainės patologijos, bloginančios matymą). Gydymo efektas jaučiamas iš karto, tačiau pilnai atsistato per keletą dienų. Jau kitą dieną galima užsiimti mėgiama veikla, vairuoti.

Nepaisant to, jog procedūra labai saugi, kai kurie pacientai teigia, kad kelias dienas po atlikto gydymo jaučia plaukiojančias drumsteles. Taip gali būti dėl mažų kapsulės fragmentų, kurie reabsorbuojami savaime ir išnyksta per savaitę, nors pavieniais atvejais pojūtis gali išlikti šiek tiek ilgesnį laikotarpį.

Optiką „Solregis“ rasite Dariaus ir Girėno g. 20, Tauragėje, tel. 8 699 03 482, (8 446) 61 386.

Užs. Nr. 7

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą