fbpx

Termo puodelis mėgstamam kavos gėrimui: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Dalintis:

Karštos kavos puodelis ryte padeda atsibusti ir suteikia naujų jėgų kibti į darbus. Tuo tarpu dienos metu karštas gėrimas tampa puikia priežastimi padaryti trumpą pertrauką tarp įtemptų užduočių ir lengvai paplepėti su savo bendradarbiais. Be kavos mėgavimosi darbe, išgerti mėgstamo kavos gėrimo neatsisakytumėte ir žygyje į gamtą ar kitoje išvykoje su šeima? Leiskite sau mėgautis karšta kava neskubant bet kurioje vietoje su termosiniu kavos puodeliu.

Ką reikia žinoti prieš renkantis termo puodelius?

Mėgautis šilta ir šviežia kava norisi visur – mašinoje, gamtoje, kelionėje į darbą arba iš jo. Tačiau, kad kava išliktų karšta reikia pasirūpinti tinkamu ir sandariu puodeliu. Specialūs puodeliai kavai gali būti įvairių formų ir spalvų, tačiau ieškantiems ne tik stilingo, bet ir ilgai šilumą išlaikančio indo, rekomenduojama rinktis termosinius puodelius. Tiesa, prieš įsigyjant naują prekę atkreipkite dėmesį į kelis rodiklius, kurie padės išsirinkti tikrai kokybišką ir ilgaamžį kavos puodelį.

Iš ko pagamintas termo puodelis?

Išorinė ir vidinė termoso dalis gali būti pagaminta iš skirtingų medžiagų. Tačiau siekiant įsigyti puodelį, kuris išlaiko gėrimą karštą visą dieną, svarbiausia atkreipti dėmesį į vidinę termoso dalį. Dažniausiai termosams naudojamas metalas, stiklas, keramika arba plastikas.

  • Metalas – praktiškas ir patvarus pasirinkimas. Tokiems termosams naudojamas nerūdijantis plienas, todėl galite likti ramūs dėl jo ilgaamžiškumo. Metaliniai termosai yra ne tik tvirti, bet taip pat gerai išlaiko temperatūrą. Kavos puodelių asortimente galite rasti ir metalinių termosų su dvigubų sienelių technologija – tokie puodeliai gali išlaikyti gėrimą karštą net iki 24 val.
  • Stiklo puodelis yra itin higieniškas, lengvai plaunasi bei mažai braižosi. Be to, aukšta gėrimo temperatūra jame išlaikoma ilgai. Tiesa, stiklas greitai dūžta, todėl įvertinkite, kur bus naudojamas puodelis. Stiklinis termo puodelis – tai puikus pasirinkimas, jeigu kava bus geriama biure, automobilyje arba namuose. Tačiau aktyviam laisvalaikiui šis puodelis gali netikti dėl rizikos greitai sudužti.
  • Keramikinių termosų savybės yra labai panašios į stiklo puodelių – yra higieniški, nesibraižo, tačiau taip pat yra trapūs. Tokie puodeliai dažniausiai naudojami namuose arba darbe. Atkreipkite dėmesį ir į puodelio dangtelį. Keramikiniuose termosuose dažniausiai naudojami silikoniniai dangteliai, kurie didina šilumos laidumą ir sumažina temperatūros išlaikymo laiką, tad gėrimas greitai vėsta.
  • Plastiko termosai laikomi ne pačiu geriausiu pasirinkimu karštos kavos mėgėjams. Visų pirma, jie prastai išlaiko temperatūrą, tad gėrimas greitai atvėsta. Antra, jie gana trapūs, greitai lūžta ir nėra atsparūs įbrėžimams, kuriuose vėliau gali kauptis nešvarumai. Visgi plastiko termosų privalumas, kad jie itin lengvi ir pigūs.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Temperatūros išlaikymo laikas

Rinkdamiesi termosą atkreipkite dėmesį, kiek laiko pagal gamintojo nurodymus puodelis išlaiko karštį. Kokybiškas termosas karštą kavą išlaiko 6 valandas – panašiai po tiek laiko gėrimas pradeda vėsti. Prireiks keliolikos valandų, kad kava visiškai atšaltų. Temperatūros išlaikymo laikas priklauso ne tik nuo puodelio gaminimo medžiagų, oro ar tarpo tarp puodelio sienelių (dvigubo metalo technologija), bet ir nuo dangtelio savybių bei sandarumo. Kuo kokybiškesnis dangtelis, tuo ilgiau palaikoma šiluma. Plastikiniai arba silikoniniai dangteliai prastai išlaiko karštį, tuo tarpu užsukami arba vakuuminiai dangteliai leis ilgiau išlaikyti gėrimus karštus.

Jei tvankią vasaros dieną norisi šalto gėrimo, atsiminkite, kad puodelis, ilgai išlaikantis karštus gėrimus, šaltus – išlaikys dvigubai ilgiau.

Dangtelio uždarymo mechanizmas

Termo puodeliuose dažniausiai naudojami keturi uždarymo mechanizmai – tai užsukami arba mygtuko mechanizmo dangteliai, skląsčio mechanizmas ir silikoniniai dangteliai.

  • Užsukamas dangtelis patikimiausias pasirinkimas, kai termosas nešiojamas kuprinėje ar rankinėje – tai itin sandariai uždaro kavą puodelyje. Tačiau atminkite, kad gurkšnojant kavą turėsite nuolat atsukti ir užsukti dangtelį, todėl įvertinkite ar tai jums nesukels nepatogumų.
  • Mygtuko mechanizmą turintys dangteliai yra patogūs ir patikimi. Tokį kavos puodelį lengvai atidarysite paspaudus vos vieną mygtuką, o uždarytas jis puikiai išlaiko šilumą, yra sandarus ir neleidžia kavai išsilieti. Tiesa, dėl aukštos kokybės, mygtuko mechanizmą turintys termosai dažnai būna aukštesnės kainos.
  • Bene populiariausias pasirinkimas – skląsčio mechanizmas. Jis patogus norint greitai atidaryti arba uždaryti kavos puodelį, tačiau gana lengvai praleidžia šilumą ir nėra sandarus, tad kava gali išsilieti.
  • Prasčiausiai šilumą laikantys ir mažiausiai sandarūs yra silikoniniai dangteliai. Tokie kavos puodeliai dažnai turi neuždaromą angą, pro kurią geriama kava. Toks puodelis nėra pritaikytas nešiotis.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Termo puodelio tūris

Termoso tūrio pasirinkimas labiausiai priklauso nuo jūsų įpročių ir poreikių. Jeigu dienos metu mėgstate nuolat gurkšnoti kavą ar kitą karštą gėrimą, reikėtų rinktis didelio tūrio puodelį – nuo 500 ml iki 1 l. Jeigu jums rūpi ekologija, nemėgstate popierinių kavinių puodelių arba tiesiog ieškote patogumo – termosinį kavos puodelį rinkitės pagal mėgstamo kavos gėrimo kiekį. Espreso ar juodai kavai užteks mažesnio puodelio nei latte kavai. Toks puodelis puikiai tiks darbe, namuose, einant pasivaikščioti ar automobilyje. Populiariausi termo puodeliai svyruoja nuo 200 ml iki 700 ml. 1 l puodelis dažniau vadinamas termo gertuve, tačiau taip pat puikiai išlaiko gėrimą šiltą.

Jūsų poreikiams pritaikytas dizainas

Dabar, termo puodelių dizainų pasirinkimas toks platus, kad išsirinkti tinkamiausią sau paprasta – reikia tik žinoti savo pomėgius ir poreikius. Jeigu kavą žadate gerti automobilyje, pirkite termosą, kurio apačia siaurėja. Taip termosas lengvai tilps į puodelių laikiklį. Jeigu kavą iš namų ar kavinės nešitės į biurą, atkreipkite dėmesį į temperatūros išlaikymo laiką. Pasivaikščiojimams ar kelionėms rekomenduojama rinktis sandarius, patogiai atidaromus, ilgai temperatūrą išlaikančius termo indus. Jeigu reikia didesnio tūrio – rinkitės termo gertuves.

Geriausias termo puodelis tavo kavai

Žinant pagrindines kavos termosų savybes, išsirinkti ilgaamžį ir kokybišką indą kavai nėra sunku. Pirmiausia aiškiai įvardinkite, kokio karštumo kavą mėgstate gerti, kur dažniausiai naudosite termosą ir koks tūris jums būtų patogiausias. Tada rinkitės termosą pagal puodelio medžiagą, dangtelį ir instrukcijose aprašomą temperatūros išlaikymo laiką. Tik išsirinkus jūsų poreikius atitinkantį kavos termosą, šviežia ir karšta kava  galėsite mėgautis bet kuriuo metu, jums patogiausioje vietoje.

Užs. Nr. 114

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą