fbpx

Tinkamas metalo apdirbimas padeda išsaugoti geriausias metalo gaminių savybes. Kaip pasirinkti techniką gaminio paviršiaus apdirbimui?

Dalintis:

Rinkdamiesi metalo gaminio formavimo technikas turite galvoti ne tik apie galutinio produkto išvaizdos savybes, tačiau ir apie gaminio tvirtumą bei medžiagiškumą. Visi metalo apdirbimo procesai iki galutinės formos sukuria galutines gaminio technines savybes.

Gaminant didelius, stambiagabaričius metalo gaminius galima lengvai išlieti formose, tačiau labai dažnai prireikia unikalaus, vienetinio metalo apdirbimo sprendimo gaminant unikalius, didelių gabaritų ar nestandartinius projektus – tuomet prireikia skirtingų detalių sujungimo.

Paskutinis etapas metalo apdirbime yra galutinis gaminio paviršiaus paruošimas. Norėdami išsaugoti metalo ilgaamžiškumą ir pilnai išnaudoti savo gaminio pritaikymo galimybes, turite susipažinti su galimais metalo paviršiaus apdirbimo būdais, tam, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą!

Metalo anodavimas

Metalo apdirbimas anoduojant tai aliuminio padengimas oksidų sluoksniu suteikiant gaminiui tiek estetines, tiek mechanines savybes. Anoduotas metalo paviršius tampa atsparesnis oksidacijai, korozijai. Kadangi anodavimo metu sukuriamas kietas atsparus sluoksnis gaminys tampa tvaresnis.

Metalo šlifavimas

Šlifavimo procesas tai metalo apdirbimas, kuomet užbaigiamos paruoštos metalo detalės glotninant kiekvieną kampą, pjūvį ir nelygumą, kol paviršius tampa be nelygumų.

Metalo smėliavimas

Tai metalo apdirbimo būdas, kuomet smėlio srovės pagalba nuvalomi paviršiaus nelygumai. Šis apdirbimo metodas itin dažnai pasirenkamas atnaujinimo darbams, nes smėliuojant paviršius maksimaliai nuvalomas nuo nešvarumų ir pašiaušiamas taip paruošiant dažymui.

Metalo poliravimas

Tai metalo apdirbimas, kuomet visas metalinis paviršius yra nupoliruojamas parinktomis medžiagomis iki norimo spindesio suteikimo, o taip pat apsaugant gaminį nuo  korozijos. Kuo glotnesnis gaminio paviršius, tuo didesnė apsauga, kadangi ant glotnaus metalo paviršiaus nesikaupia drėgmė ir dulkės.

Metalo stiklavimas

Metalo apdirbimas stikluojant yra labai specifinis apdirbimo būdas naudojamas nerūdijančio plieno ar aliuminio gaminių paviršiaus valymui šalinant apnašas, koroziją.

Metalo chromavimas

Tai elektromechaninis metalo apdirbimo būdas kuomet gaminys padengiamas pasirinkto storio tolygiu chromo sluoksniu atkartojant visą gaminio struktūrą. Chromuoti metalo gaminiai įgauna melsvą atspalvį ir papildomų atsparumo savybių bei tampa ilgaamžiai.

Ir tai dar nėra visi galimi metalo paviršiaus apdirbimo būdai. Tinkamiausią jums išsirinkti padės patyrę specialistai, kadangi tai priklausys nuo projekto, medžiagos ir jau pagaminto produkto priežiūros subtilybių.

Visą metalo apdirbimo procesą galite drąsiai patikėti Politeca komandai – pasitelkdami modernią įrangą ir profesionalių darbuotojų kompetenciją galime pasiūlyti savo klientams aukščiausią kokybę ir standartą gaminant tiek paprastus metalo gaminius, tiek sudėtingus ir nestandartinius projektus.

Politeca komanda specializuojasi nestandartinių metalo gaminių apdirbime Vilniuje ir visoje Lietuvoje, tad drąsiai kreipkitės konsultacijos, kad ir kokį projektą sugalvojote įgyvendinti!

Užs. Nr. 52

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą