fbpx

Veido patempimo operacija: kada ją rinktis ir ką vertėtų žinoti?

Dalintis:

Senėjimo procesai yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Raukšlelės veide dažnai rodo gyvenimo patirtį, brandą. Tačiau neretu atveju šie gyvenimo patirties ženklai, neteikia teigiamų emocijų. Pasitaiko atvejų, kai raukšlelės ir kiti senėjimo procesų padariniai žmogui sukelia ne tik nepasitikėjimą savimi, bet ir stabdo nuo tolimesnio tobulėjimo. Šiuo atveju puikiu sprendimu gali būti veido patempimas.

Trumpai apie jį

Nors ir atrodo, kad tai yra palyginti jauna operacija, tačiau pirmoji ji buvo atlikta jau 1901-aisiais Vokietijoje. Vokiečių chirurgas Judžinas Holanderis (Eugen Hollander) atliko ją pacientei iš Lenkijos, kuri norėjo „pakeltų“ žandų ir burnos.

Žinoma, pirmosios jos buvo itin primityvios, keldavo daug diskomforto ir skausmo. Jų metu būdavo atliekamas tik odos patempimas, tačiau bėgant metams ši operacija sparčiai modernėjo. Atsirado naujų technikų, kurios pakelia ir sustangrina ne tik odą, bet ir gilesnius audinius: raiščius, raumenis. Be to, šiuolaikinės operacijos sukelia žymiai mažiau diskomforto gijimo metu ir dėl spartaus technikos tobulėjimo infekcijų ir kitų neigiamų veiksnių rizika yra ženkliai sumažėjusi.

Pasiruošimas: prieš operaciją ir po jos

Svarstant, ar tiesiog domintis apie šią procedūrą yra gana svarbu žinoti, kaip jai pasiruošti ir kas laukia po jos. Prieš veido patempimo operaciją:

rūkantiems rekomenduojama sumažinti surūkomų cigarečių skaičių, tai padės pagerinti kraujotaką;

kurį laiką negalima vartoti kraują skystinančių vaistų (aspirino ir panašių);

metantiems svorį svarbu įsitikinti, kad jis būtų stabilus ir po operacijos nebūtų žymių kūno svorio pokyčių. Krentant jam keičiasi poodinių riebalų kiekis ir pasiskirstymas, todėl operacijos rezultatai gali pasikeisti, būti ne taip aiškiai matomi ir panašiai.

Svarbu ne tik tinkamai pasiruošti operacijai iš anksto, bet ir žinoti, kaip gijimas po jos paveiks kasdienį gyvenimą. Norint, kad veido patempimas būtų kuo efektyvesnis, reikėtų laikytis šių rekomendacijų:

poilsis. Labai svarbu tinkamai ilsėtis, pakankamai miegoti. Ypač pirmomis dienomis po operacijos gali nesinorėti daug judėti. To daryti ir nereikėtų. Šios dienos turi būti skirtos poilsiui.

Mityba. Po operacijos gali kilti diskomforto valgant kietą maistą, todėl rekomenduojama maitintis skystesniu maistu: sriubomis, tyrėmis, košėmis. Tai sumažins kramtymą, kas gali kelti diskomfortą, ypač jei pasireiškė tinimas.

Be to, svarbu žinoti, kad daugelis pacientų po šios operacijos į įprastą gyvenimą pilnai sugrįžta 3–4 savaičių laikotarpyje. Galutinė norima veido forma pilnai pradeda matytis po maždaug pusės metų.

Be to, svarbu prisiminti, kad ši operacija senėjimo procesų nesustabdo ir veido bruožų kardinaliai nepakeičia.

Ilgalaikis rezultatas

Po šios operacijos pacientai džiaugiasi jaunatviškesne išvaizda, skaistesne oda. Nors, kaip jau ir minėta, galutinių rezultatų išryškėjimas gali užtrukti net iki pusės metų, tačiau rezultatai išlieka ypač ilgai. Dažniausiai jais džiaugiamasi nuo 7 iki 12 metų. Taigi, ši procedūra sugrąžina jaunystę, pasitikėjimą ir žvilgesį į veidą. Todėl, jei yra kenčiama nuo senėjimo procesų padarinių, ji padės vėl džiaugtis savimi ir savo išvaizda.

Užs. Nr. 169

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą