Virtuvės atnaujinimas, arba norų ir realių poreikių balansas

Dalintis:

Planuojate atnaujinti virtuvę? Prieš skubant į jaudinantį baldų pasirinkimo procesą, verta trumpam stabtelėti. Interjero dizaineriai pastebi, kad viena sudėtingiausių, kartais net vengiamų užduočių – surasti norų ir realių poreikių balansą. Kodėl tai taip svarbu ir kokius faktorius būtina apsvarstyti dar prieš virtuvės atnaujinimo pradžią?

Poreikiai ir norai, o gal poreikiai ar norai?

Šiandien gausu įkvepiančio interjero pavyzdžių, o virtuvės baldai internetu užsakomi vienu paspaudimu. Nenuostabu, kad sunku būti nuoširdiems – ar norai atitinka poreikius, o galbūt šie neatspindi realios situacijos. Čia dažnai susiduriama su erdvės galimybių, skiriamų lėšų, atsiperkamumo dilemomis. Specialistai pastebi, kad tie, kurie šias ignoruoja, susiduria su rimtomis problemomis – disbalansas nuveda prie:

  1. užsitęsusio statybų proceso,
  2. funkcijų stokojančios erdvės,
  3. streso dėl nenumatytų išlaidų,
  4. neatsipirkusių investicijų ateityje.

Tačiau ekspertai lygiai taip pat pabrėžia: išspręsti net sudėtingiausius klausimus bei pasirinkti tinkamiausią sprendimą dar prieš susiduriant su nesklandumais – misija įmanoma! Kaip užtikrinti sau ramybę?

Pirmi žingsniai: 3 faktoriai, kuriuos verta apsvarstyti prieš startą

Daugelis vis dar pasikliauna apytikriais skaičiavimais. Be reikalo, mat čia itin svarbu įvardinti ne tik aiškų biudžetą, bet kaip tiksliai jis paskirstomas konkrečioms zonoms. Pavyzdžiui, kokia dalis priklauso virtuvės baldams, kokia technikai ar poilsio zonai. Tai padės nepasimesti finansuose, iš anksto numatyti, kiek objektų bus atnaujinti, o kiek – pakeisti naujais. Beje, nenumatytoms išlaidoms atidedama suma – nekvestionuojama. Ji turėtų sudaryti bent 15 procentų.

Naudinga įvertinti ateities planus – ar šių atžvilgiu šiandienos projektas atsipirks. Ekspertai pastebi, kad kartais patalpos atnaujinimo suma, skiriama šiandien, sukuria stiprų kontrastą su veiksmais po metų ar kelių. Jei tai pirmasis šeimos būstas, kuris, tikėtina, penkerių metų laikotarpyje bus pakeistas kitu, galbūt neverta pirkti brangiausių baldų? Lygiai taip pat, jei per artimiausius metus planuojama pradėti namo statybas, o butą ruošti nuomai.

Galiausiai, specialistai pataria realiai įvertinti erdvės planą, čia nepatogiai įspraustas net svajonių baldas taps nebemielu. Praktiškas metodas – surašyti tai, kas būtina ir kokių funkcijų patalpoje tikimasi, kokią paskirtį turi atlikti kiekvienas daiktas. Tada, žinoma, išmatuoti, kiek vietos šis gali užimti – taip daug paprasčiau filtruoti „kandidatus”.

Šiuolaikinių technologijų teikiami privalumai leidžia derinti kainą, stilių ir kokybę. Visai nereikia aklai investuoti visų santaupų – šiandien užpildyti erdvę išties stilingais ir tvariais baldais įmanoma už išmintingą sumą. Būtent tokio balanso ieškote? Verta pasižvalgyti čia: https://www.baldaipl.lt/baldai/virtuve.

Užs. Nr. 61

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą