Antrąją vietą užėmęs Rokas Baciuška gerina pozicijas bendroje Dakaro ralio įskaitoje

Dalintis:

Po vienintelės poilsio dienos, sekmadienį Dakaro ralio dalyviai grįžo į lenktyninį režimą. Dalyvių laukė septintas greičio ruožas, kurio metu sportininkams reikėjo iš Rijado į Al Duwadimi nuvažiuoti 873 km, iš kurių 483 km sudarė greičio ruožas.

Geriausią rezultatą šiame Dakaro ralyje pasiekė „Challenger“ klasėje kovojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Can-Am Factory Team“). Jis greičio ruožą įveikė per 5 val. 40 min. 47 sek. ir užėmė antrąją vietą.

Greitesnis už lietuvį buvo tik amerikietis Mitchellas Guthrie, kurio laikas – 5 val. 35 min. 9 sek.

R. Baciuška antrajame ir trečiajame kelio taške fiksavo septintą rezultatą, bet vėliau gerino pozicijas, kol galiausiai paskutiniuose taškuose jau buvo antras.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

„Šiandien buvo visokių dalykėlių. Sulūžo mano durų užtvirtinimas, todėl turėjau šiek tiek sustoti. Taip pat truputį paklaidžiojome, kol radome vieną tašką. Po to teko „valgyti“ dulkes. Tai – ilgiausias greičio ruožas pagal kilometražą, kuriame buvo dykumų, akmenų, todėl jaučiau skausmus. Šturmanas atvairavo pervažiavimą, o aš pailsėjau. Iš esmės rezultatas geras, bet dar turime penkias dienas, todėl nereikia nieko prisišnekėti. Žinome, ką darome“, – sakė R. Baciuška.

Lietuvis taip pat atskleidė, kad likus 5 km iki finišo, jis prakirto padangą, tačiau sugebėjo pasiekti finišą jos nepakeitęs.

Savo pozicijas bendroje įskaitoje R. Baciuška pasigerino dar prieš prasidedant septintam greičio ruožui. Šeštadienį Dakaro ralio organizatoriai pranešė, kad dėl techninio reglamento neatitikimų yra diskvalifikuoti šios klasės lyderiai lenkai Erykas Goczalas ir Michalas Goczalas. Techninio reglamento neatitiko bagių sankaba.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

„Toks yra autosportas – kartais sekasi, kartais nesiseka. Reglamentas yra visiems vienodas, todėl tokios taisyklės. Pakilau per dvi pozicijas, bet jų nelaime aš nesidžiaugiu ir net šiek tiek gaila. Baigė Dakarą anksčiau nei turėjo, bet dėl to tikriausiai kalti yra jie patys“, – teigė Lietuvos lenktynininkas.

Dabar R. Baciuška bendroje įskaitoje yra penktas, o atsilikimas iki ketvirtoje pozicijoje esančio komandos draugo amerikiečio Austino Joneso siekia mažiau nei 4 min. Pirmauja M. Guthrie, kuriam lietuvis pralaimi 1 val. 23 min.

Pirmadienį lenktynininkams teks nuvažiuoti 678 km iš Al Duwadimi į Hailą. Aštuntąjį greičio ruožą sudarys 458 km.

Dakaro ralis, kurį sudaro prologas ir 12 etapų, finišuos sausio 19 dieną.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą