fbpx

Autokroso sezonas atidarytas be tauragiškių

Dalintis:

Autosporto mėgėjai džiūgauja – pagaliau startavo autokroso sezonas ir pirmosios varžybos Aukštaitijoje džiugino ausis variklių gausmu. Tik dalyvių iš Tauragės šįkart nesulaukta.

Sekmadienį Kupiškio rajone esančiame Uoginių auto-moto sporto komplekse vyko Aukštaitijos autokroso taurės I etapas. Jame važiavo 54 dalyviai.

Penki dalyviai iki 16 metų amžiaus rungėsi Junior 1600 klasėje. Šioje klasėje incidentų išvengta ir tik dėl II vietos vyko aršesnė kova. Nugalėtoju tapo Dainius Zemnieks iš Latvijos. Puikiai pasirodė ir II vietą iškovojo Vilniuje vairavimo įgūdžius tobulinanti trasos naujokė Gertrūda Laurinavičiūtė. Trečias finišavo Gytis Zabiela.

Mini buggie klasėje taip pat apsieita be rimtesnių susidūrimų. Nugalėtojo vardą pelnė ir pernai daugelyje varžybų dalyvavęs Ąžuolas Dungveckis. Ant II vietos pakylos lipo Agnius Pilipavičius, o trečias atvažiavo nugalėtojo pusbrolis Patrikas Dungveckis.

Įdomu tai, kad 1600 klasėje iš 10 startavusių dalyvių net 6 važiavo „Honda Civic“ markės automobiliais. Intensyvi kova su kėbulo pabraižymais lėmė, kad du pirmieji, pasiekę finišą, buvo būtent šios markės automobilių vairuotojai. Pirmas finišavo Vismantas Gricius, antras – Lukas Kovėra, o trečias – Danas Januševičius.

Neįtikėtinas latvio Raimunds Abolniš laimėjimas užfiksuotas klasėje 2000. Kone visus ratus pirmavęs Gytis Šatkauskas priešpaskutiniame rate padarė klaidą – įvažiavo į minkštą gruntą. Šia apmaudžia klaida nedvejodamas pasinaudojo ant kulnų jam lipęs latvis. Trečioji šios klasės vieta taip pat atiteko latviui – Juris Meisters.

Keturių varomųjų ratų klasėje „Supercars“ finalas buvo kupinas atkaklios kovos, nors iš 7 užsiregistravusių dalyvių važiuoti galėjo vos 3 – keturios transporto priemonės sugedo dar kvalifikaciniuose važiavimuose. Finalo finišą pasiekė tik vienas nugalėtoju tapusio Andriaus Luščiausko automobilis. Antrosios vietos laimėtojui Daliui Valiukui ir trečiąją vietą iškovojusiam Žydrūnui Astrauskui teko sustoti nepasiekus finišo: vienam nuleido ratą ir sugedo važiuoklė, kitas apskritai liko be rato.

Galu varomųjų automobilių klasėje RWD 2500 laimėtoju tapo Mantas Gurkšnys, važiavęs gerokai pakeistu automobiliu – į „Subaru“ kėbulą buvo įmontuotas BMW variklis ir greičių dėžė. Antrąją vietą pelnė Mantas Snukiškis, trečiąją – Mindaugas Valaitis.

Rimta kova virė 10-ies dalyvių sulaukusioje „Open 2500“ klasėje. Skraidė buferiai, buvo braižomi automobilių šonai. Laimei, rimtesnių incidentų išvengta. Laimėtojo vardą pelnė latvis Roberts Barons. Antrasis finišavo Eividas Braška, o trečiasis atvažiavo Edgaras Urba.

Karantinas padarė nemažą įtaką ir šioje srityje, mat daug automobilių važiavo be rėmėjų lipdukų. Greičiausiai tai reiškia, kad verslas važiuojančių lenktynininkų nerėmė ir vairuotojai bei jų komandos varžyboms turėjo pasiruošti iš savo kišenės.

Autokroso sezono atidaryme sulaukta daugybės žiūrovų, kurie reginio pasižiūrėti atskubėjo šeimomis. Kadangi lauko prekyba nevyko, daugelis patys surengė piknikus su užkurtomis kepsninėmis.

Artimiausios autokroso lenktynės planuojamos Vilkyčiuose, kur liepos 3–4 dienomis vyks Europos autokroso čempionato vienas etapų. Kol kas nežinia, ar tauragiškis Tautvydas Urba jame dalyvaus. Tačiau net trijų tauragiškių – Tautvydo Urbos, Kęstučio Krakio ir Ramintos Jankauskaitės – tikimasi sulaukti liepos 18-ąją Ukmergėje prasidėsiančiame Lietuvos autokroso čempionate.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą