„Desertui“ baudos minutes gavęs R.Baciuška II Dakaro ralio greičio ruože – dešimtas

Dalintis:

Saudo Arabijoje vykstančiame 46-ajame Dakaro ralyje sekmadienį sportininkams teko įveikti net 463 km ilgio antrąjį greičio ruožą. Iš viso dalyviai turėjo nuvažiuoti 655 km iš Al Henakiyah į Al Duwadimi.

„Challenger“ bagių klasėje lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano finišavo per 4 val. 39 min. 17 sek. ir pasiekė aštuntą rezultatą. Tiesa, netrukus lietuvis buvo nubaustas 4 min. bauda už greičio viršijimą, todėl galutinėje etapo įskaitoje jis klasifikuotas dešimtas.

„Šiandien startavome 70-i, todėl reikėjo lenkti apie 20 automobilių, o kai kurie nesilaiko taisyklių ir nepraleidžia į priekį, bet toks yra likimas tų, kurie startuoja gale. Iš esmės viskas gerai, šiandien turėjome greitų sekcijų, navigacinių iššūkių. Desertui gavome 4 min. baudos, nes vienoje atkarpoje šturmanas padarė klaidelę ir, kur buvo leidžiama važiuoti 30 km/val. greičiu, mes važiavome 50 km/val. Rytoj startuosime jau su lyderiais, todėl turėtų būti geriau“, – po finišo pasakojo R. Baciuška.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

Sportininkas pasidžiaugė, kad su bagiu problemų nebuvo, o ir ilgas etapas per daug nenuvargino.

Etapo nugalėtoju tapo lenkas Erykas Goczalas – 4 val. 25 min. 22 sek. Antrąją vietą užėmė Michalas Goczalas (+1 min.), trečiąją – amerikietis Mitchellas Guthrie (+2 min. 55 sek.).

Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas R. Baciuška bendroje įskaitoje užima 12-ąją vietą. Jis 1 val. 17 min. pralaimi lyderiui E. Goczalui.

„Iš tiesų tai nuotaika yra prasta, nes jau daug laiko prarasta. Priekyje trys kaimynai, todėl galėtų kartu važiuoti daugiau lietuvių, kad „suvalgytume“ tuos lenkus. Dabar yra kaip yra. Visgi išliekame pozityvūs ir nenuleidžiame rankų. Praėjo dar tik dvi dienos, o liko – dešimt“, – teigė R. Baciuška.

Šiandien prasidės trečiasis greičio ruožas, kuris bus maratoninis. Dalyviams teks įveikti 733 km iš Al Duwadimi į Al Salamiya. Greičio ruožą sudarys 438 km. Po šių lenktynių technikų pagalba bus draudžiama. Dakaro ralis, kurį sudaro prologas ir 12 greičio ruožų, baigsis sausio 19 dieną.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą