fbpx

Kviečia registruotis: tradicinis Karių bėgimas jau čia pat

Dalintis:

Dešimtmetį skaičiuojančio Tauragės bėgimo mėgėjų klubo vadovas Žygimantas Zaleckas džiūgauja – po metų pertraukos į Taurų nuotykių parką vėl prigužės šio sporto mėgėjų. Registracija į tradicinį Tauragės bėgimą Lietuvos karių dienai paminėti jau prasidėjo, tikimasi sulaukti daugiau nei tūkstančio bėgikų.

Nors Žygimantas Zaleckas Tauragėje nebegyvena, tačiau gimtąjį miestą dažnai aplanko. Neapleidžia ir Tauragės bėgimo mėgėjų klubo, kuriam vadovauja, ir kartu su kitais nariais organizuoja su bėgimu susijusius renginius.

– Klubas gyvuoja puikiai, organizuojam treniruotes. Tik viena problema – mūsų jauniausi nariai užauga ir išvyksta. Tačiau turime kelis labai aktyvius nuolatinius narius, su kuriais važiuojame į įvairius bėgimus. Gal tik pernai tokių išvykimų dėl karantino buvo mažiau, – kalbėjo Ž.Zaleckas.

Žygimantas Zaleckas. Asmeninio albumo nuotrauka

Tauragės bėgimo mėgėjų klubas (BMK) vienija apie 40 narių. Dalis klubo narių, kaip ir Ž.Zaleckas, gyvena kituose miestuose, kai kas ir užsienin išvykę, tačiau visus vienija vienas pomėgis, tad atsiradus progai jie atstovauja Tauragės BMK.

– Bėgimas – pigiausias sportas: visi takeliai tavo. Tik batus nusipirk. Du kartus į Tauragę atvedėme Lietuvos triatlono taurės etapą, prisidėjome organizuojant UNICEF bėgimus, organizuojame kalėdinius bėgimus. Tik šiemet gal jo nebus – dėl pandemijos, – mano pašnekovas.

Tauragės bėgimo mėgėjų klubas

Bėgimo entuziasto teigimu, šiam sportui amžiaus ribų nėra. Ž.Zaleckas atskleidė, kad vyriausias klubo narys – į aštuntąją dešimtį įkopęs Jurgis Petkus.

Šiuo metu Tauragės BMK bėgikai su pirmininku priešakyje ir vėl planuoja tradicinį, tauragiškiams gerai žinomą bėgimą Karių dienai paminėti. Lietuvos kariuomenės diena minima lapkričio 23-iąją, tačiau bėgimas visada vyksta kiek anksčiau. Šįkart renginys numatytas lapkričio 14 dieną – registracija jau prasidėjo.

– Pernai Karių dienos bėgimas buvo atšauktas, jis būtų buvęs 14-asis, bet sutrukdė karantinas. Tad įvyks šiemet. Jau užsiregistravo apie 200 dalyvių, tačiau manau, kad iki bėgimo dienos bus gerokai daugiau – tikėtina, kad daugelis laukia paskutinės savaitės registracijai dėl neaiškumų, susijusių su koronavirusu. Juk situacija kone kasdien keičiasi, ­– sakė Ž.Zaleckas.

Pašnekovas prisiminė, kad pirmieji bėgimai vyko įvairiose Tauragės miesto vietose, registracija dažniausiai prasidėdavo prie Martyno Mažvydo progimnazijos ir dalyviai autobusu būdavo vežami į starto vietą. Tokia logistika buvo sudėtinga, o renginiui išpopuliarėjus ir kasmet sulaukiant vis daugiau dalyvių tapo išvis neįmanoma – nuspręsta bendradarbiauti su Taurų nuotykių parku. Trumpųjų bėgimų (600 m ir 1800 m) trasa – aplink pilį, o ilgieji 6 km ir 12 km bėgimai išdėstyti pro Konvencijos paminklą – startas ir finišas Taurų nuotykių parke.

Karių dienos bėgimas. Mortos Mikutytės nuotrauka

– 600 metrų mažylių ir tėvelių bėgimas nemokamas. Kiekvienas dalyvis bus apdovanotas unikaliu medaliu, pavaišintas kareiviška koše ir puodeliu arbatos. Pastaraisiais metais dalyviams įteikiame vadinamuosius „čipus“, kuriais jie gali internete stebėti savo bėgimo rezultatus – anksčiau tai būdavo kur kas sudėtingesnis procesas su chronometrais, – prisiminė Žygimantas.

Tauragės BMK internetiniame puslapyje skelbiama, kad 2019 metais šis renginys sulaukė daugiau nei 1000 dalyvių. Tikimasi, kad šiemet, po karantino pertraukos, jų bus ir dar daugiau.

Registruotis Karių dienos bėgimui Taurų nuotykių parke galima internetiniuose puslapiuose www.tauragesbmk.lt arba www.begimotaure.lt

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą