Latvijos lenktynių trasoje tauragiškių ir vėl nebuvo

Dalintis:

Tarp autokroso mėgėjų populiarioje trasoje, esančioje šalia Latvijos miesto Bauskės, savaitgalį vyko Europos autokroso čempionato I etapas. Lietuvių jame buvo nedaug, o tauragiškių šįkart nė vieno.

Šeštadienį ir sekmadienį vykusios varžybos buvo labai intensyvios. Netrūko ir adrenalino kupinų vaizdų, kai transporto priemonės vertėsi, į šalis sklido detalės, degė varikliai, lūžo greičių dėžės. Mechanikai vos spėjo suktis, o vieną lenktynininkų po smūgio į betoninę sienelę teko gabenti į ligoninę. Lenktynių mėgėjai svarsto, jog tiek netikėtų gedimų galėjo būti todėl, kad pirmajam čempionato etapui paruošta technika nebuvo iki galo sustyguota.

Junior Buggy klasėje, kurioje rungiasi vairuotojai iki 16 metų amžiaus su varikliais iki 600 kub. cm, nugalėtoju tapo čekas Ondrei Medlik. Super Buggy klasėje ant pirmosios vietos pakylos lipo prancūzas Florent Tafani.

Buggy 1600 klasėje pirmas finišavo olandas Timo Pähler. Šioje klasėje startavo ir lietuvis Saulius Žunda iš Molėtų. Tačiau iki finalo jis neprasibrovė – I čempionato etape liko 13-tas iš 17 registruotų dalyvių.

Touring autocross klasėje lygių nebuvo Baltijos šalių atstovams. Pirmasis finišavo klaipėdietis Paulius Pleskovas, jam iš paskos finišą kirto latvis Edijs Ošs, o trečiasis šįkart buvo estas Andri Oun. Vytautas Valukonis iš Šakių šįkart liko 6-tas.

Latvijos nacionalinėje klasėje varžėsi lenktynių dalyviai su ne didesnio kaip 2 l galingumo varikliais. Pirmųjų trijų vietų neužleido trasos šeimininkai. Jurbarkiškiui Ligitui Kordušui pavyko atvažiuoti 4-tam, o Nerijui Gurkliui nepavyko baigti važiavimo dėl techninio gedimo.

Jau šeštadienį gretimame Šilutės rajone, Vilkyčių trasoje, bus tęsiamas Europos autokroso čempionatas. Kol kas sklinda kalbos, kad ir jame tauragiškių neišvysime. Šiemet gerokai sumažėjo šių tarptautinių varžybų dalyvių. Tauragiškio Tautvydo Urbos komanda pastebi, kad anksčiau jų klasėje registruodavosi apie 30 bagių vairuotojų, šiemet jų tik 17. Svarstoma, kad tai gali būti pandemijos pasekmė, mat į Latviją suvažiuoti komandoms iš visos Europos ir atsigabenti savo techniką sudėtinga, tenka pildyti šūsnis dokumentų. Galimai įtaką padarė ir susitraukę verslai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą